پیشرفت شغلی و مقابله با همکاران حسود

پیشرفت شغلی
   
پیشرفت شغلی و مقابله با همکاران حسود عنوانی است که امروز به آن می پردازیم.محیط کار مجموعه ای از همکاران خوب، بد و مشکل ساز است. همکاران خوب که تکالیف آنها روشن است. همکارانی که شما می توانید در همه جا اعتماد کنید. اگر شما همکاران خود را در کنار خود داشته باشید، برای شما خوب است. همکاران بد افرادی هستند که با آزار و اذیت دیگران را تحریک می کنند، اما خودشان نمی دانند چه اتفاقی می افتد. به این معنا که، آنها خلق و خوی خاص خود را دارند.
اما موضوع اصلی این مقاله همکاران مشکل دار و حسود است. افرادی که عمدا و دائما می خواهند بدی کنند. افرادی که مایل نیستند؛ پاداش، ارتقاء، امتیاز … و همکاران دیگر به استثنای خودشان! برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه پیشرفت شغلی  می توانید به صورت روزانه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با سایت زندگی ما تماس حاصل نمائید.

پیشرفت شغلی

پیشرفت شغلی

افرادی که همه نمرات، پست ها و سهولت کار را برای خود و شاید برای نوچه های خود می خواهند. زیرا که این افراد اغلب برای خود، دسته های مختلف نیز ساخته اند.
وای به روزی که احساس می کنید؛ همتایان آنها در زمینه مساعدت به کارفرمایان یا مدیران اداری هستند. داستان شروع میشود! آنها تمام غم و اندوه خود را برای از بین بردن این احساس ناخوشایند به گونه ای جمع آوری می کنند!
اغلب موارد این است که اکثر این افراد اهداف شر و بدشان را به دست می آورند. در اکثر سازمان ها، شرکت ها و غیره، چنین افرادی در اکثریت یا در قدرت هستند. به همین دلیل، پیشرفت این سازمان و شرکت ها بسیار کند است.
این افراد مشکل ساز تبدیل شده اند به فرهنگ بد و گسترده در محل کار. آنها معتقدند که این محیط کاری جایی است که شما باید بدست آورید و یا زیر آب باشید. مهم نیست کجا و چه موقع، در کدام سازمان، دفتر، وزارت و … کار می کنید. حتی اگر در یک کارگاه کوچک کار کنید، این فرهنگ را خواهید دید. ضمنا شما می توانید در این خصوص با سایت زندگی ما نیز مشورت نمائید و از خدمات متخصصان و مشاوران با تجربه بهره مند شوید.

همکاران حسود

اکنون ما میخواهیم مسائل و علل فرهنگ حسادت را بررسی کنیم. به عنوان مثال، چرا همکاران سنگ زیر پای ما می اندازند؟ البته، این مسائل بسیار پیچیده تر از آنچه می توان در یک و دو صفحه انجام داد و نتیجه گیری کرد، می باشد. با این وجود، آن تلاش می کند به طور خلاصه به نقاط مهم و مسائل مربوط به این فرهنگ و نحوه برخورد با آن بپردازد. یکی از مهمترین دلایل برای اکثر سازمان ها عدم اجرای «توصیف شغل» در زندگی واقعی است.
بدیهی است که کارمند یا کارگر می تواند به دلیلی قادر به شناسایی وظایف و کار خود باشد. البته، تمام سازمان ها و ادارات این کارها را انجام می دهند، اما نه تا حدی که می توان آنها را عملا ذکر کرد.

پیشرفت شغلی عملکرد مثبت کارکنان است و نشان دهنده رشد کارکنان است. ارتقاء شغلی بعضی اوقات به پیشرفت در زمینه کار و تغییرات وظایف و مسئولیت ها منجر می شود و گاهی منجر به افزایش حقوق یا پاداش می شود.

گسترش فرهنگ حسادت

اکثر شغل ها به صورت سلسله مراتبی در این محیط کار اجرا می شوند! این یکی از دلایل اصلی وجود و گسترش فرهنگ زشت در محل کار است و بیشتر مشکلات شروع می شود …
برای مثال، اکثر آژانس ها و شرکت ها به طور جداگانه پاداش و انگیزه برای کارکنان خود را ارائه می دهند. همیشه کسی که در بالای کار است و بهترین نتیجه را دریافت می کند پاداش دریافت می کند و افرادی که به او در این مسیر کمک کرده اند معمولا پاداش دریافت نمی کنند و حتی نامشان از آنها گرفته نمی شود. این منجر به بدبینی در میان کارکنان می شود.
این به دلیل این احمقانه است که مشکلات شروع می شود اگر شریک هماهنگی را کامل می کند و تحت فرمان رئیس قرار می گیرد. آنها در اطراف خود حسادت می کنند. او قدرت و استعداد خود را به خرج می دهد و اشتباهات خود را با عناوین مختلف فریاد می زند. برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه پیشرفت شغلی با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب تماس حاصل نمایئد.
آنها ترس خود را نادیده می گیرند و سعی می کنند آن را به هر نحوی از بین ببرند. به همین دلیل آنها چیزهای بد نشان می دهند و چیزهای بدی را انجام می دهند.
در حال حاضر، اگر شما در چنین وضعیتی هستید، و احساس می کنید که شریک زندگی شما مخرب است و در کار شما دخالت دارد است، پیشنهاد می کنیم:

نحوه برخورد با همکار حسود

پیشرفت شغلی

 همیشه مراقب باشید و به زنگ هشدار گوش دهید. اما این بدان معنا نیست که شما به همه همکارانتان مشکوک هستید.

به عنوان مثال، اگر همکار شما شما را تحویل نگیرد، این نشانه ای نیست که او قطعا مخرب باشد. شاید او واقعا مشغول است یا خسته شده و از آن روز خسته شده است.
تردید در قلب همه انسانها وجود دارد. اما اگر شما همیشه در مورد همه چیز و همه کس بدبین هستید، نمی توانید آرام زندگی کنید و محل کار خود را به جهنم تبدیل می کنید. اگر تصور کنید که کسی حق شما را از دست داده است، به اصطلاح آب زیرکا است و سعی در بدبختی شما دارد، ابتدا از آن مطمئن شوید و سپس اقدامات لازم را انجام دهید.
اول از همه، سعی کنید به تیمی که اعتماد دارید صحبت کنید. بدون متهم کردن کسی. در مورد احساسات و آنچه که می بینید و میشنوید، ببگویید و از نظر آنها بپرسید. شاید شما کاملا اشتباه کرده باشید و این به شما کمک خواهد کرد. البته، یک شریک مورد اعتماد باید فروتن و رو راست باشد. هرکسی که به نظر شما خوب ظاهر می شود نمی تواند از یک شخص قابل اعتماد مطمئن باشد.
پیشنهاد بعدی این است: همه چیزهایی را که در کار، در قالب یک گزارش روزانه و یک گزارش انجام می دهید، بنویسید و آن را در اختیار مدیر یا معاون قرار دهید. به این ترتیب، همه چیز کاملا واضح است و هیچ کس نمی تواند شما را به چیزی برچسب گذاری کند.
رویدادها و حوادثی که در اطراف شما اتفاق می افتد مهم و مرتبط با شما هستند. بدجنسی و غیبت یکی از خطرناک ترین سلاح ها است. عدم اختلال در افراد اساسا با برنامه ریزی دقیق و درست انجام می شود.

مشاوره مجیب برای پیشرفت شغلی و همکاران حسود

پیشرفت شغلی عملکرد مثبت کارکنان است و نشان دهنده رشد کارکنان است. همانطور که می دانید، هر دفتر و سازمان دارای قواعد خاصی است که رشد کارکنان را بر این اساس تعیین می کند. ارتقاء شغلی بعضی اوقات به پیشرفت در زمینه کار و تغییرات وظایف و مسئولیت ها منجر می شود و گاهی منجر به افزایش حقوق یا پاداش می شود.
برای تماس با کارشناسان متخصص سایت زندگی ما برای پیشرفت شغلی از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره  zendeghima.irاز سراسر ایران تماس بگیرید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه