پورنو گرافی : راه های درمان پورنو گرافی

پورنو گرافی
   

 پورنو گرافی، تمایل به تماشای فیلم های مستهجن است. بسیاری از افراد به قصد تحریک شدن، از تحریک مصنوعی استفاده می کنند. در تحریک مصنوعی، فرد به جای شریک واقعی، شریکی خیالی را برای خود متصور می شود و در فیلم های مستهجن شریک خیالی اش را دنبال می کند. بسیاری از زنان و مردان، با تماشای فیلم های پورن، تحریک شده و با خود ارضایی به آرامش های لحظه ای و کاذب می رسند.

کلمات کلیدی:( پورنو گرافی| فیلم های مستهجن |تحریک مصنوعی |تماشای فیلم های پورن )

مدت زمان مطالعه:۵ دقیقه

یافته های تحقیقات نشان می دهد که تماشای فیلم های پورن در مردان رواج بیشتری دارد. با این حال، زنان نیز گاهی به تماشای فیلم های پورن مشغول می شوند. افراط و زیاده روی در هر کاری خطرات جبران ناپذیری را به دنبال دارد. زیاده روی در  پورنو گرافی نیز از این قاعده مستثنی نیست و عواقب تماشای فیلم های مستهجن، رفتار افراد را تا حد بسیار زیادی دستخوش تغییر می کند. در ادامه، موضوع  پورنو گرافی و راه های درمان آن ارائه خواهد شد.

پورنو گرافی

پورنو گرافی اعتیاد به تماشای فیلم های پورن است. هر دختر و پسری در دوره هایی از زندگی به تماشای فیلم های جنسی علاقه مند می شود. اعتیاد به تماشای فیلم های سکس شاید در ظاهر مشکلی ندارد باشد اما حقیقت این است که عواقب جانبی این کار می تواند زمینه ساز بیماری های جسمی – روحی باشد. پورنو گرافی می تواند پس از مدتی خود ارضایی فرد را تشدید و تبدیل به عادت کند. تماشای فیلم پورن باعث می شود کانال ها و راه های ارتباطی خاصی در مغز شکل بگیرد. در صورتی که فرد، اقدام به ترک یا پرهیز از تماشای فیلم کند، پس از مدتی کانال های ارتباطی که در مغزش شکل گرفته، رفته رفته تضعیف می شود. تضعیف شدن راه های مغزی تا زمان انسداد کامل راه های مغزی ادامه می یابد.

کانال هایی که در اثر تماشای فیلم پورن در مغز ایجاد می شود شبیه به سیم کشی ساختمان است. اگر جایی اشتباه سیم کشی شده باشد بهتر است که اصلاح شود. به کمک راهکارهایی ساده و کم هزینه می توان پورنو گرافی را کاهش داده و پس از مدتی میزان تماشای فیلم های پورن را به صفر رساند.

توقف یا به صفر رساندن تماشای فیلم پورن برای فردی که به این عمل معتاد شده باشد در ابتدا غیر ممکن یا بسیار سخت به نظر می رسد. بله، در ابتدا شاید این کار بسیار سخت باشد اما تغییراتی که در مغز ایجاد می شود پس از ۲ یا ۳ ماه بسیار محسوس خواهد بود. به طوری که فرد بعد از ۳ ماه دیگر تمایلی به تماشای فیلم پورن نخواهد داشت و فقط هر از چند گاهی به تماشای فیلم مستهجن وسوسه خواهد شد.

روند ترک اعتیاد پورنو گرافی، روندی ثابت نیست. فرد معتاد، روزهایی بسیار راحت و روزهایی بسیار سخت را تجربه خواهد کرد. گاهی اصلا وسوسه نخواهد شد و گاهی از شدت اشتیاق، فشار زیادی را متحمل خواهد شد. فرایند ترک اعتیاد پورنو گرافی اگر تداوم داشته باشد نتیجه قابل توجهی در پی خواهد داشت.

اعتیاد به پورنو گرافی موجب شکل گیری اختلالات جنسی دیگر می شود و خلق و خوی فرد را تحت تاثیر قرار می دهد. توصیه می شود جهت درمان پورنو گرافی، با درخواست مشاوره از یک مشاور متبحر اقدام شود و از شکل گیری عواقب جانبی این مسئله جلوگیری شود.

 پورنو گرافی

راهکارهای کنترل و درمان اعتیاد به پورنو گرافی

  1. دنبال دلیل باشید. ابتدا ببینید این مسئله چه عواقب و دردسرهایی برای شما ایجاد کرده است. مزایای پورنو گرافی را فهرست کنید و دائم به آن مزایا فکر کنید.
  2. برای تماشای فیلم های پورن، جایگزین مناسبی پیدا کنید. دنبال یک تفریح بگردید، تفریحی که به بهترین نحو ممکن ذهنتان را درگیر کند. در میان کارهای مختلف مانند، کارهای هنری، حیطه های ورزشی، آموختن مهارت های جدید، تفریح و گشت و گذار، و غیره جست و جو کرده و بهترین جایگزین را انتخاب کنید.
  3. تمام راه های تحریک مصنوعی را ببندید. در دوره ترک اعتیاد، چت کردن، پرسه زنی در وب سایت های همسر یابی، بررسی سایت های خرید لباس، خواندن داستان های سکس، تماشای عکس های تحریک کننده و به طور کلی هر کاری که به طور غیر مستقیم موجب تحریک می شود را کنار بگذارید.
  4. سایت های پورن را مسدود کرده و از نرم افزارهای بلاک(بلاکر) استفاده کنید. تا حد امکان از تنهایی، فرار کنید! تنهایی و دسترسی به اینترنت برای فردی که در مسیر ترک اعتیاد به پورنو گرافی حرکت می کند مساوی با منحرف شدن از مسیر ترک و بازگشت به پورنو گرافی است. برای مدتی قید اینترنت را بزنید.
  5. تغییری در دکوراسیون اتاقتان ایجاد کنید. سعی کنید کامپیوتر یا لپ تاپتان را در مکانی که رفت و آمد زیاد است قرار دهید. شب ها را تنها بیدار نمانید، و با کارهای مختلف خودتان را مشغول کنید.
  6. به انداره کافی بخوابید و بهداشت خواب را رعایت کنید. خستگی یکی از عواملی است که میل به پورنو گرافی را تقویت و تشدید می کند. از مواد مغذی و غذاهای سالم استفاده کنید. در ساعات مشخصی ورزش کنید و به سلامت بدنتان اهمیت بدهید.
  7. تا حد امکان، با دوستان، آشنایان، و اعضای خانواده گرم بگیرید و از فرد گرایی دوری کنید.
  8. بین خود ارضایی و پورنو گرافی رابطه مستقیمی وجود دارد. بنابراین توصیه می شود از خود ارضایی نیز دوری کنید. انجام هر کدام از این دو، به انجام آن یکی منتهی و منجر می شود. دوش آب سرد را فراموش نکنید.
  9. معمولا افرادی که معتاد به پورنو گرافی می شوند، خیال پردازی های جنسی در آن ها بسیار بیشتر از سایر افراد است. برای جلو گیری از خیال پردازی های جنسی از تکنیک های مختلف مانند تکنتیک توقف تفکر استفاده کنید. سعی کنید ذهن و حواستان را از صحنه های سکسی پرت کنید.

همچنین ببینید:

باورهای غلط در مورد پورنو گرافی

دروغ در فیلم های پورن

ترک محرک های خودارضایی و دوستانی که ما را به آن تشویق می کنند


 

 پورنو گرافی

توصیه می شود برای ترک اعتیاد به پورنو گرافی از افرادی که با این مسئله روبرو بوده اند کمک بگیرید. گروه های بهبود یکی از ساده ترین راه هایی است که برای ترک اعتیاد به پورنو گرافی پیشنهاد می شود. نکته بعدی این که درخواست مشاوره از یک مشاور نیز به عنوان بهترین و ارجح ترین راهی است که می توان به واسطه آن از شر این اعتیاد خلاص شد.

سایت زندگی ما با کادری متعهد، متخصص و مجرب در زمینه های مختلف از جمله درمان اعتیاد به پورنو گرافی آماده خدمت رسانی به شما بزرگواران می باشد. مزیت های این مرکز شامل، مشاوره تخصصی روانشناسی، مشاوره توسط برترین روانشناسان کشور، امکان تماس در تمام طول روز بدون رزرو و وقت قبلی، مشاوره آنلاین و در لحظه، مشاوره با خانم یا آقا به انتخاب شما، مشاوره بر اساس تعرفه سال گذشته نظام روانشناسی و مشاوره کشور، بدون نیاز به مراجعه حضوری و ترافیک و مشکلات حمل و نقل می شود. همین مزیت های سایت زندگی ما است که در کنار کادر متخصص آن، این مرکز را از سایر مراکز متمایز می کند.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره روانشناسی با برترین متخصصان کشور از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب در تمامی ایام هفته و حتی روز های تعطیل با شماره ۰۲۱۲۸۴۲۹۷۷۶تماس حاصل فرمایید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه