ترس خانم ها و عوامل موثر در بروز آن و نحوه درمان

ترس خانم ها
   

ترس خانم ها بیشتر از چه چیزهایی نشات می گیرد؟ ترس ها احساسی معمولا ناخوشایند هستند، اما طبیعی هستند که در پاسخ به خطرات واقعی ایجاد می شوند.

ترس و اضطراب که معمولا بدون تهدید خارجی رخ می دهد، باید تشخیص داده شود. علاوه بر این، ترس با رفتار خاص فرار و اجتناب همراه است، در حالی که اضطراب ناشی از تهدیداتی است که اجتناب ناپذیرند.

کلمات کلیدی:( ترس خانم ها| ترس در رابطه جنسی|ترس های طبیعی)

مدت زمان مطالعه: ۷ دقیقه

ترس معمولا با درد همراه است. به عنوان مثال، کسی که از ارتفاع می ترسد، اگر از ارتفاع بیفتد، از آسیب جدی رنج می برد یا حتی می میرد. بسیاری از نظریه پردازان نظیر جان براد واتسون و پل اکمن پیشنهاد کرده اند که ترس یکی از عناصر از احساسات بنیادی و ذاتی (مانند شادی و خشم) است. ترس از مکانیزم های بقا معمولا در پاسخ به یک محرک خاص منفی است. در ادامه با انواع ترس خانم ها  آشنا خواهید شد.

چرا رابطه جنسی برای برخی از زنان ترسناک است

ترس خانم ها

ترس خانم ها و اضطراب در اتاق خواب می تواند شما را از داشتن رابطه جنسی محروم کند. ما پیشنهاد می کنیم که این استراتژی های تایید شده را برای غلبه بر نگرانی ها در مورد اندام هایتان، همسرتان و سایر مواردی که ممکن است در رابطه جنسی شما مزاحمت ایجاد کنید امتحان کنید. داشتن رابطه جنسی نه تنها سرگرم کننده و لذت بخش است، بلکه دارای مزایای بهداشتی مانند کاهش استرس، بهبود سیستم ایمنی بدن و حتی افزایش طول عمر است.

  • ترس از پیری

آیا تا به حال دقت کرده اید بسیاری از خانم ها از پیر شدن می ترسند؟ شما احتمالا می دانید بسیاری از خانم ها در رابطه با سن خود دروغ می گویند. پرسیدن سن اغلب ممنوع است، که برای زنان نباید در وسط جمع صحبت شود. اما چرا؟ چرا زنان از پیری می ترسند؟ به نظر من، این امر عمدتا به دلیل وضعیت جامعه است. بسیاری از زنان خود نیز به این دلیل گناهکار هستند، زیرا آنها از این ایده الهام می گیرند که اگر آنها پیر شوند، بسیار بد می شوند.

  • ترس از ازدواج

بسیاری از مردم از ازدواج نمی ترسند، اما در حاشیه ها و احتمال هایی که ممکن است در بروز آنها بسیار سهیم باشد، ترس زیادی دارند. پیدا کردن عواملی که به شما کمک می کند از ازدواج اجتناب کنید، دقیقا به آنچه که از آن می ترسید کمک می کند؛ آنچه را که می خواهید با گذشته، شرایط زندگی، باورهایتان، و کلید مشکل خود داشته باشید پیدا کنید. پس از پیدا کردن عوامل صحیح و نادرست، آنها را براساس تفکر خود مطرح کنید و نتیجه را در کاغذ برای خودتان یادداشت کنید.

  • ترس از حشرات

ترس های غیر مرضی مانند ترس از حیواناتی مانند شیر و مار، صحنه حادثه یکی از عوامل واکنش است که ما نشان می دهیم، اما در مواردی که با محرک یا عدم محرک، چیز خاصی باعث نگرانی و ترس شما می شود، این ترس بیمارگونه است مانند ترس از ارتفاع، گربه و سوسک و …

چه کسی می ترسد چه کسی نمی ترسد؟

ترس منطقی یک واکنش طبیعی بدن به وضعیت خطرناک است، اما ترس غیر منطقی یا مخرب تا حد زیادی از ترس منطقی متفاوت است. در روانشناسی، ترس بیمارگونه فوبیا است که یک اختلال است. برخلاف ترس معمولی که واکنش زودگذر و طبیعی است هنگامی که با عامل خارجی خطرناک روبرو می شود، این نوع وحشت ناشی از ناامیدی است که ریشه و دلایل آن روشن نیست. این ترس می تواند در یک موضوع، یک موقعیت یا یک شی رخ دهد. هنگامی که می ترسید، سیستم عصبی سمپاتیک با ترشح آدرنال، آمادگی “مبارزه یا فرار” را ایجاد می کند.

آدرنالین باعث افزایش ضربان قلب و جریان خون در عضلات بدن می شود و بنابراین فرد می تواند در شرایط اضطراری بهتر عمل کند. سطح قند خون نیز افزایش می یابد. در چنین شرایطی بدن و روح آماده عمل هستند. بنابراین در شرایط خطرناک، ترس طبیعی است و حتی مفید است. اما فوبیا یک ترس بیمارگونه است که به شدت اغراق آمیز و حیرت انگیز است.

در ترس های طبیعی و عقلایی منبع ترس و علت آن روشن است، اما در ترس های نامعقول و بدبینانه، عامل می تواند نامعقول باشد، اما علت ترس به طور کامل ناشناخته است و حتی اگر شما به خود طرف بگویید، او نمی داند چرا می ترسد.

فوبیا (ترس) یک اختلال خوش خیم در میان اختلالات روانشناختی است، اما وقتی به سایر عوامل مانند اضطراب می آید، یک مسئله پیچیده را ایجاد می کند که باید در هر دو روش درمان شود.

ما آموخته ایم که ترس داشته باشیم

بسیاری از ما در مورد ترس هایمان نمی دانیم و وقتی این ترس در خودمان ایجاد می شود. ما نمی دانیم چرا ما می ترسیم و چه وقتی این ترس آغاز شده است. البته ما ترس زیادی داریم. درست است، این دلایل به اندازه کافی منطقی نیستند تا توهمات ما را توجیه کنند. “من نمی ترسم، من صدمه دیده ام”، “این توهین آمیز و آزار دهنده است” جملاتی است که ما صحبت می کنیم زمانی که ما از حشرات و حیوانات می ترسیم، وبا کشتن و راندن این موجودات تاسف خود را توجیه میکنیم. گاهی اوقات ترس ها به دست می آیند و به خاطر آموزش اشتباه گذشته می باشند.

هنگامی که یک کودک مضطرب می شود وقتی که یک حشره، حیوان و … روبرو می شود، ناخودآگاه یاد می گیرد که ترسو شود. روش های صحیح برای والدین در موقعیت های مختلف، مهم ترین و تاثیر گذار ترین بر ترس های کودک است.

به همین دلیل کودکان و بزرگسالان در روستاها و شهرهایی که از حیوانات و حشرات نمی ترسند، در بزرگسالی با این پدیده ترسناک در شهرها راحت تر برخورد می کنند.

 


مطالب مرتبط با این موضوع را می توانید در عناوین زیر مطالعه فرمایید:


ترس خانم ها

مشاوره مجیب برای درمان ترس خانم ها

یکی از عواملی که موجب عدم درمان ترس خانم ها می شود، جلوگیری از مواجهه با علت ترس است. این اجتناب باعث می شود بیمار ترسو نتواند درمان شود و این ترس در او باقی می ماند. روانپزشکان بر این باورند که روش درمان فوبی، چیزی جز مقابله با این ترس نیست، که، البته، خیلی آسان نیست. از آنجا که وقتی یک نفر از چیزی چیزی بترسد، با مواجه شدن با این مورد قابل تحمل به نظر نمی رسد و محافظ گارد علیه آن می گیرد.این ترس برای بسیاری از سالها در انسان ریشه دارد.

عادت به ترس و تهدید و بدتر از آن، گسترش برخی از ترس ها در اطراف، باعث می شود ما هرگز در مورد بهبودی فکر نکنیم. راهی برای عدم ترس از پدیده ها وجود دارد. به عنوان مثال، هنگام مواجهه با حشرات یا سوسک، فکر کنید که این موجود کوچک چقدر آسیب رسان می باشد. توجه به عدم تناسب میزان ترس با فاکتور وحشت نیز می تواند مفید باشد و فکر می کند که ترس از سوسک ها باید با ترس از ببر یا پلنگ تفاوت داشته باشد!

اما ساده ترین راه برای مقابله با ترس های کوچک و غیر منطقی این است که خود را در حالت آرام نگه دارید زیرا این موجودات کوچک قادر به ایجاد بلایای بزرگی نیستند و تا کنون حتی یک مورد وجود نداشته است که موجودی مانند یک سوسک ، قادر به بلعیدن یک مرد بزرگ  نشده است!

برای تماس با کارشناسان متخصص سایت زندگی ما برای ترس خانم ها از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره  zendeghima.irاز سراسر ایران تماس بگیرید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه