جلوگیری از ترس و راه های مواجه با اضطراب

جلوگیری از ترس
   

جلوگیری از ترس و اضطراب یکی از از انواع روش های رسیدن به ارامشی است که  لازم است هر کسی در زندگی فردی خود آن ها را فرا بگیرد، برای همین منظور وجود این دو عامل تشویش دهنده همیشه برای زندگی انسان مضر و تکان دهنده بوده است که با برطرف کردن این موارد می توان مشکلات را تا حدودی برطرف کرد.

جلوگیری از ترس با روش های موثر قابل انجام است اما چگونه؟ آیا ممکن است درمانی و یا روشی وجود داشته باشد که ما بر ترس هایمان غلبه کنیم و دیگر از چیزی، کسی و یا اتفاقی نترسیم؟ اگر این امر میسر شود قاعدتا اضطراب و استرسی، هم  ما و زندگی ما را تهدید نخواهد کرد.

کلمات کلیدی(جلوگیری از ترس|ترس و اضطراب |کنترل افکار | درمان ترس و اضطراب |بهترین مرکز مشاوره )
زمان مطالعه تخمینی : ۶دقیقه

در این مقاله راه های جلوگیری از ترس و مقابله با ترس و اضطراب را ارائه می دهیم تا به این موضوع اشراف یابیم که مقوله ترس چندان امر دشوار و هولناکی نیست اگر مواردی که موجب برانگیختن ترس در ما می شوند و آرامش را از ما سلب می کنند، بشناسیم، می توان روش های جلوگیری از ترس را  فراگرفت و آرامش را دوباره برگرداند.

در ادامه چند روش اصولی از متخصصین گروه مشاوره مجیب را ارائه می کنیم تا بتواند در جلوگیری از ترس و کنترل افکار شما موثر واقع شود.

جلوگیری از ترس با کاهش استرس

جلوگیری از ترس

اگر شما در معرض اضطراب هستید و ترس از اتفاقی و یا چیزی آرامش شما را مختل کرده است،  می تواند ارتباط نزدکی با استرس شما داشته باشد، استرس از مسائل مختلف مثل بیکاری، بیماری، مشغله زیاد و اتفاقات دیگری که باید همگی کنترل شوند.

متاسفانه هیچ گونه راه حلی وجود ندارد که بتوانیم با این روش ها مانع از پیش آمدن استرس شویم اما روش های زیادی وجود دارد تا بتوانیم مانع از ایجاد خطرات استرس مثل ترس و اضطراب شویم، از جمله می توان به سه روش اساسی زیر اشاره کرد:

 

  • پیاده روی منظم
  • شرکت در یک کلاس ورزشی و یا باشگاه
  • تمرین یوگا

علاوه بر این موارد شما می توانید به علایق خود رجوع کنید، ممکن است از سینما رفتن، کافه رفتن و یا کوه رفتن لذت ببرید. سعی کنید بعد از مشغله هفتگی خود یک جایزه ویژه طبق علایق شخصی حتما در برنامه جایگزین کنید.

تغذیه مناسب

دقت کنید که هر آنچه که مصرف می کنید،قرار است سلول های مغزی شما را هم تغذیه کنند، پس چه بهتر که از میوه ها و سبزیجات تازه استفاده کنید، این موضوع را اگر روزانه هم نمی توانید پیگیری کنید باید یک برنامه غذایی ویژه هفته داشته باشید و در آن غذا های مفید را بگنجانید که در طول هفته ۲ الی ۳ بار حتما مواد غذایی مقوی مثل میوه ها، سبزیجات حتما  مصرف شوند.

از غذا های چرب، شیرینی ها و ترشی جات مضر هم به حد زیاد  خودداری کنید.

هم چنین نمک و شکر را سعی کنید در مصرف روزانه خود با احتیاط لازم همراه کنید.

نوشتن مشکلات ذهنی

به طور کلی نوشتن برای آدمی می تواند یک امر مفید و سرگرم کننده باشد، نوشتن مشکلات و ترس هایی که در ذهن شما رد وبدل می شود تا حدودی می تواند بار سنگینی را از روی ذهن شما بردارد.

برای جلوگیری از ترس ، همان ترس را بر روی کاغذ بنویسید، سپس پاره کنید و در سطل آشغال بیندارید، ببینید که مشکل شما در حد و اندازه همان سطل آشغال بوده و باید از ذهن شما برود.

اجتناب از مواد ناسالم

جلوگیری از ترس

در حالی که بسیاری از افراد مواد ناسالمی مثل قلیان، تنباکو، الکل وسایر مواد مخدر را مصرف می کنند تا جلوگیری از ترس و اضطراب را منجر شوند، اما نمی دانند که با مصرف اینگونه مواد نه تنها ترس و اضطرابی کاهش نمی یابد، بلکه سلامت جسمی و روحی خود را به خطر می اندازند.

برای این منظور اگر جز آن دسته از افرادی هستید که حتی به صورت تفننی این کار را می کنید آن را کنار بگذارید و اگر نسبت به آن اعتیاد پیدا کرده اید، سعی کنید از مشاور روان درمانگر استفاده کنید تا در این مسیر پشتیبان شما باشد و به راحتی آن را  ترک کنید.

به طور کلی موادی که مصرفشان باعث آسیب به جسم و روان شما می شوند، نمی توانند در جلوگیری از ترس شما موثر و تاثیر گذار باشند.

 جلوگیری از ترس با مدیتیشن

شرکت در جلسات مدیتیشن تاثیر زیادی در مثبت گرایی و روند انرژی بخش زندگی شما دارد، با مدیتیشن می توانید بهترین کارکرد های روحی و جسمی را برای بدن خود رقم بزنید.

در کلاس های مدیتیشن شما با یافتن روشهای آرامش بخش و موثر بر بدن خود می توانید جلوگیری از ترس و اضطراب را بدون هیچ گونه قرص و دارویی بدست آورید.

دوری از تنهایی

طی تحقیقات به عمل آمده بسیاری از افراد برای جلوگیری از ترس خود، بهتر است که تنهایی خود را با کار های خانه، کلاس های متفرقه و رفت و امد با دوستان پر کنند، بخشی از ترس های ما در تنهایی و خلوت ما اتفاق می افتند.

مرکز مشاوره تلفنی مجیب

مشاوره تلفنی در بخش مشاوره بر خلاف آنچه که گفته می شود کارایی چندانی ندارد،ولی باید تاکید کرد که  در جامعه ایرانی تاثیر مثبت خود را گذاشته و بیشتر از مشاوره حضوری از آن استقبال می شود.

همچنین با توجه به مشغله های کنونی افراد به مراتب کمتر می توانند زمان لازم برای مراجعه به پزشک و یا درمانگر روحی بگذارند، این است که در مورد مشکلات روحی خیلی به صرفه و نتیجه بخش تر خواهد بود که با یک تلفن ساده و راحت بدون اینکه ترافیک، گرما و یا سرمایی را  تحمل کنیم، با روانشناس مورد نظر گفت و گو خود را انجام دهیم و این موضوع در  مورد پیگیری جلسات مشاوره حتی نتیجه بخش تر است و افراد می دانند که مسیر درمانی را که برای استرس، جلوگیری از ترس و یا هر مشکل روحی دیگری که با  روانشناس شروع کرده اند، قابل پیگیری است و با یک تلفن ساده همه سوالات و پیگیری های خود را انجام می دهند.

 

برای بهتر نتیجه گرفتن، بهتر است که با مرکز مشاوره تلفنی مجیب در تمامی روز های هفته حتی در تعطیلات رسمی و غیر رسمی از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب تنها با شماره  zendeghima.ir ارتباط را برقرار کنید و مشکل موجود را مطرح کنید تا در کمترین زمان مشکل روحی برطرف شود.

 

 

 

 

 

 

 

 

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه