تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی در چیست؟

تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی
   

تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی چیست؟ خودارضایی (در زنان و در مردان) یکی از راه هایی است که رضایت جنسی را برآورده می کند. این کار با تحریک اندام های جنسی یک فرد توسط خود یا با اشیای خارجی صورت می گیرد و معمولا تا زمانی که لذت جنسی و ارگاسم ادامه پیدا کند انجام می شود. استمناء نیز در بین دختران (همچنین به شکل خفیف) شناخته شده است، و پسران (همچنین به عنوان استمناء شناخته شده) و متاسفانه حتی در میان مردان و زنان وجود دارد.

کلمات کلیدی:(خودارضایی| رابطه جنسی |اختلال جنسی|تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی )

مدت زمان مطالعه:۵ دقیقه

اختلاف مهم بین عزت نفس در دوران کودکی و نوجوانی این است که در نوجوانی، فانتزی های جنسی مرتبط با استمناء وجود دارد. این فانتزی های جنسی معمولا تا زمان بزرگسالی حفظ می شود. زوج هایی که رابطه جنسی دارند به طور کامل ارضا نمی شوند و هنگامی که رابطه جنسی رضایت بخش نیست یا به علت بیماری یا نداشتن همسر، عدم امکان داشتن رابطه جنسی، خودارضایی برای لذت و کاهش استرس وجود دارد. در ادامه با تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی آشنا خواهید شد.

 

تعریف خودارضایی

تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی

استمناء یکی از انحرافات جنسی است که به عنوان یک نوع لذت جنسی انجام می شود توسط خود فرد و معمولا منجر به ارگاسم می شود. خودارضایی یا استمناء از نظر جنسی به مرز انزال می رسد و به ارگاسم در مردان می رسد و با لیز شدن واژن و ارگاسم در زنان مرتبط است. البته زنان به دو نوع ارگاسم وابسته به محل محرک هستند: اولین نوع ارگاسم از طریق تحریک کلیتوریوس است که بیشتر شایع است و توسط لمس تحریک می شود.

نوع دوم ارگاسم از طریق واژن است. این نوع ارگاسم از طریق نفوذ ایجاد شده است و استمناء در این روش خطرناک است. به عنوان مثال، استمناء با اشیاء خارجی مانند انگشت سبب آسیب جبران ناپذیر، ناراحتی و پارگی بکارت و از این  قبیل صدمات می شود. استمناء تنها زمانی یک نشانه روانشناختی است که وسواسی و ناشی از کنترل فرد یا به شیوه ای غیرمستقیم است.

در بسیاری از فرهنگ ها و ادیان، این عمل ممنوع است و از انجام آن جلوگیری می شود. در اسلام نیز این ممنوع است، و جز گناهان کبیره است. این به خاطر رابطه فعالیت جنسی در بیشتر فرهنگ ها تابو است و مردم ترجیح می دهند که در مورد آن صحبت نکنند.

 

سن استمناء

تحقیقات نشان می دهد که تحریک جنسی در نوزادی و کودکی شایع است. یک کودک در سن ۱۵ تا ۱۹ ماهگی همانطور که انگشتان و دهانش را جستجو می کند هم همین کار را با آلت تناسلی هم می کند. کودکان علاقه زیادی به دستگاه تناسلی دیگران، والدین و حتی حیوانات دارند. هنگامی که کودک یک همبازی را پیدا می کند. در مورد ناحیه تناسلی خود و دیگران کنجکاو است.

احساس لذت بردن با لمس آن منطقه، همراه با جستجو بدن، باعث علاقه طبیعی به لذت بردن از استمناء می گردد. با ظهور بلوغ و افزایش ناگهانی هورمون های جنسی و رشد اندام های جنسی، کنجکاوی افزایش می یابد و استمناء افزایش می یابد. از آنجا که نوجوانان از نظر جسمی قادر به داشتن رابطه جنسی هستند و همچنین تحت فشار جنسی هستند. در نتیجه، استمناء راه طبیعی برای کاهش تنش جنسی است.

استمناء در انسان رفتار معمولی است. در حال حاضر، حرکت به سوی خودارضایی در کودکان به عنوان یک بخش نرمال از رفتار جنسی پذیرفته شده است. دشوار است که این رفتار را در کودکان بزرگتر تشخیص دهیم، زیرا معمولا این افراد با تحریک ناحیه تناسلی با دست عمل نمی کنند. سن شروع این رفتار معمولا حدود ۲ ماهگی است و اوج آن در سن ۴ سالگی است. سن بروز بعدی استمناء در بزرگسالی است. رفتارهای روحی با بیماری هایی مانند صرع، درد شکم و دیسکینزی اشتباه گرفته می شود. کودکان مبتلا به اختلال عملکرد تحت مداخلات تشخیصی هزینه های غیر ضروری زیادی هستند که نگرانی های والدین در این مورد را نشان می دهد. ندارد.

 

رابطه جنسی چیست؟

تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی

مقاربت جنسی به معنی نزدیکی و جفتگیری بین دو غیر همجنسگرا است که منجر به رضایت از نیاز جنسی می شود. مقاربت جنسی بین حداقل دو غیر همجنسگرا می تواند منجر به تولید مثل شود.

 

اعضا درگیر در رابطه جنسی

اساسا، تمام قسمت های بدن قادر به تحریک جنسی هستند، اما بعضی از بخش ها به علت تراکم لذت های جنسی همراه با لذت جنسی به عنوان ارگان های جنسی شناخته می شوند. نقاط تحریک پذیر در مقاربت جنسی بیشتر پراکنده و فراوان هستند در بدن زن و علاوه بر سیستم تولید مثل، نوک پستان، باسن و حتی کانال گوش، مچ پا و گردن. لب ها و دهان را شامل می شود. نازک بودن آن می تواند حساسیت زیادی به تحریک جنسی داشته باشد.


همچنین ببینید:

مشاوره راه های ترک خودارضایی مردان و زنان

ورزش و ترک خود ارضایی

راه های خود ارضایی؛ گناه بزرگ


مشاوره مجیب برای آگاهی از تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی

حال که با تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی آشنا شدید می توانید در این زمینه مشاوره بگیرید. تحقیقات نشان می دهد که تقریبا تمام مردان و ۷۵ درصد زنان در طول زندگی خود خودارضایی می کنند. به طور کلی، مردان بیشتر از زنان خود ارضایی می کنند. برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد استمناء با مشاورین تلفنی روانشناسی مجیب تماس بگیرید تا از مشاورین در سایت زندگی ما استفاده کنید.

همانطور که می دانید، خود ارضایی گناه است، اما باید بدانید که این مسئله نه تنها بین مسلمانان است بلکه کشورهای دارای مذاهب غیر از اسلام نیز به شدت با آن مخالفت می کنند. این به طور مستقیم بر بدن شما تاثیر می گذارد و بنابراین به روح شما آسیب می زند. تمایل جنسی خوب است و برای سلامت بدن ضروری است، اما اگر در جهت اشتباه باشد، نتیجه برعکس خواهد بود.

امروزه تمام جهان با یک مانع بزرگ اخلاقی در رابطه جنسی مواجه شدند، شاید ریشه ی آن نظریه فروید بود. با این حال، بسیاری رابطه جنسی در زندگی را جالب می دانند، اما با توجه به نظرسنجی، بسیاری از مقاربت جنسی قبل از ازدواج،سبب سستی پایه و اساس خانواده می شود، مذهب اسلام مقاربت جنسی محدود به ازدواج و با ازدواج تایید شده است. مقاربت جنسی به طور رسمی از شب زفاف، چه برای مردان و چه زنان، شناخته شده است.

برای تماس با کارشناسان متخصص سایت زندگی ما برای تفاوت خودارضایی و رابطه جنسی می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره  zendeghima.irاز سراسر ایران تماس بگیرید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه