علت دروغگویی کودکان دو ساله

دروغگویی کودکان دو ساله
   

دروغگویی کودکان یک پدیده طبیعی هنگام رشد آنها است. دروغ گفتن اغلب به عنوان رفتار بد در کودکان دیده می شود. دروغگویی کودکان از حدود دو سالگی شروع می شود.بازه سنی شایع شروع دروغگویی کودکان از ۲ تا ۴ سالگی می باشد.

کلمات کلیدی:(علت دروغگویی در کودکان |دروغگویی در کودکان| علت دروغگویی |مشاوره کودک )
مدت زمان مطالعه: ۶ دقیقه

کودکان دو ساله اولین هایی هستند که یاد می گیرند دروغ بگویند. از سن سه سالگی نیز یاد می گیرند دروغ های سفید را بیان کنند. این نوع، دروغ هایی هستند که به او گفته می شود به نفع دیگران است و یا مؤدب بودن او را نشان می دهد.

به عنوان مثال، یک کودک می آموزد که هنگامی که در یک تولد تمایلش به  سمت شیرینی است از روی ادب تشکر کند و بگوید گرسنه نیست. اینها دروغ هایی است که ما به کودکان خود یاد می دهیم بدون اینکه متوجه آثار آن باشیم.

استاد روانشناسی دانشگاه تورنتو تحقیقاتی را بر روی کودکان انجام داده است، نتایج نشان می دهد که دروغ گفتن در اوایل دوران کودکی آغاز می شود.

در میان کودکان ۲ ساله، ۳۰ درصد سعی می کنند پرده بر روی چشم والدین خود بکشند. در سن ۳ سالگی، ۵۰٪  آنها به طور منظم این تلاش را دارند. در بین ۴ ساله ها ۸۰٪ آنها معمول است که اینکار را می کنند و تقریبا در تمام ۵-۷ ساله های سالم این موضوع به طور عمده دیده می شود.

از این رو دو سالگی مهم ترین سن برای کشف علل دروغگویی کودکان و پیشگیری از آن می باشد.

چگونه باید کودک خود را از مرز ظریف حقیقت و دروغ را عبور داد؟

سایت زندگی ما با متخصص ترین مشاورها بهترین مرکز مشاوره دروغگویی کودکان می باشد. این مرکز با سالیان بسیار ارائه مشاوره به خانواده ها آنها را برای درمان دروغگویی کودکان راهنمایی و کمک نموده است. متخصصین این مرکز همچون محققین نامدار روانشناسی کودکان بر این اعتقاد هستند که درمان زود هنگام بهترین نتیجه را در بر خواهد داشت. از این رو با توجه به این موضوع که دروغگویی کودکان به طور غالب از دو سالگی شروع می شود، بهترین سن درمان و پیشگیری از دروغگویی کودکان در این سن می باشد. سایت زندگی ما بهترین مرکز مشاوره درمان دروغگویی کودکان در تهران است.

دروغگویی کودکان دو ساله


مقاله  انواع اختلال ارتباط در کودکان را نیز بخوانید.

شاید برای شما هم جالب باشد، درباره پاداش کلامی به کودکان بیشتر بخوانید.

علت های دروغگویی کودکان

سه ​​دلیل عمده برای دروغگویی کودکان  از سن دو سالگی وجود دارد:

  1. استفاده از تصورات برای بیان داستان های بلند

آیا فرزندتان تا به حال به شما گفته است که او یک اسب شاخدار را رانده است؟ آیا او اصرار دارد یک هیولا در اتاقش است و یک ظرف غذا باید در اتاق خوابش باشد؟ بچه ها تصورات فوق العاده ای دارند و گاهی اوقات فانتزی ها را به عنوان حقیقت ارائه می دهند.

هنگامی که کودک شما فانتزی خود را به شما می گوید، بپرسید، آیا این چیزی است که واقعا اتفاق افتاده است یا چیزی است که می خواهی اتفاق بیفتد؟ پاسخ غیر دائمی باعث تشویق فرزند شما به تائید شدن خواهد شد “درست است، اما من آرزو می کنم! “.

تخیل فرزندتان را خنثی نکنید. در عوض به فرزندتان کمک کنید تا متوجه شود که او هنوز هم می تواند داستان های شگفت انگیزی را بگویید تا زمانی که برایش معلوم داستان هایش درست نیست.

با تمرین و مربیگری، فرزند شما در نهایت می تواند داستان های فانتزی خود را با این عناوین شروع می کند که «شما می دانید که من آرزو می کنم، درست است؟» یا «به این داستان گوش دهید …»

  1. تلاش برای جلوگیری از پیامدها

دروغگویی کودکان اغلب برای جلوگیری از عواقب منفی اتفاقات می باشد، به همان شیوه ای که بزرگسالان ممکن است برای جلوگیری از مشکلی با رئیس خود دروغ بگویند. اگر فرزند شما برای بیرون آمدن از مشکل عادت به دروغگویی کرده است، استراتژی های انضباطی خود را بررسی کنید. تحقیقات نشان می دهد که انضباط سختگیرانه کودکان را به دروغگو های خوبی تبدیل می کند. اگر فرزند شما از واکنش شما بترسد، احتمالاً بیشتر دروغ می گوید.

  1. تلاش برای جلب توجه

یکی از عمده ترین علل دروغگویی کودکان، تحت تاثیر قرار دادن افراد دیگر می باشد. یک کودک ممکن است به دوستانش بگوید که او در خانه مشهور ترین عروسک را داد یا ممکن است والدین خود را قهرمانان معروف یک انیمیشن معرفی کند. اگر فرزند شما عادت دروغ گفتن در مقابل دیگران دارد، ممکن است او به اعتماد به نفس احتیاج داشته باشد. با او درباره عواقب بالقوه لاف زدن صحبت کنید و روی مهارت های اجتماعی مناسب او کار کنید. به او کمک کنید راه هایی برای ارتباط با دیگران پیدا کند بدون اینکه دروغ بگوید.


 مقاله نحوه درمان لکنت زبان کودکان را نیز مطالعه نمایید.

 

علت دروغگویی کودکان دوساله

نتیجه گیری

سایت زندگی ما بهترین مرکز شناسایی و درمان دروغگویی کودکان در تهران می باشد. از آنجایی که مهارت های زبان کودکان از دو سالگی تقویت می شود، هیچ ایده یکسانی برای علت دروغگویی کودکان وجود ندارد، چون دلایل بسیاری با توجه به شرایط زندگی هر کودک وجود دارد. سایت زندگی ما با کادری متخصص به شما کمک می کند تا متوجه شوید چرا کودک دو ساله تان که به تازگی حتی حرف زدن را آموخته است، چنین دروغ های عجیبی را بیان می کند.

سایت زندگی ما به طور حرفه ای بر روی هر کودک و شرایط زندگی او بررسی و مطالعه می کند و راه حل مخصوص به او را پیشنهاد می کند. از این رو به شما مرکز مشاوره تخصصی مجیب را پیشنهاد می کنیم؛ شما می توانید در تمامی روزهای هفته از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با مشاورین مجرب این مرکز به صورت آنلاین از طریق شماره تماسzendeghima.irدر ارتباط باشید.

سایت زندگی ما یکی از علل اصلی دروغگویی کودکان را عدم اعتماد به نفس آنها و ترس از واکنش والدین آنها می داند. این مرکز به طور تخصصی با خانواده های بسیاری همکاری کرده و به آنها کمک کرده تا چگونه با کودکان خود از سن دو سالگی رفتار کنند تا او ترسی برای گفتن حقیقت نداشته باشد و معنای واقعی اهمیت راستگویی را درک کند. سایت زندگی ما بهترین مرکز درمان علل دروغگویی کودکان در تهران می باشد. شما می توانید در تمامی روزهای هفته از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با بهترین مشاورین متخصص روانشناسی کودکان از طریق شماره تماس zendeghima.ir در ارتباط باشید.

 

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه