آیا جستجو در گذشته همسر خوب است؟

کنار-آمدن-با-گذشته-همسر۲
   

شاید برای شما هم اتفاق افتاده باشد که مدتی پس از ازدواج یا قبل از ازدواج و در دوره نامزدی، متوجه اسرار و مسائل گذشته همسر خود شود و به شدت تحت تاثیر قرار گرفته و آزرده خاطر شوید. شاید قبل از این که از آن مسائل باخبر شوید مشتاقانه پیگیر این باشید که بیشتر و بیشتر از گذشته همسرتان سر در آورده و مسائل را مو به مو پرس و جو کنید.

کلمات کلیدی:(گذشته همسر|روابط قبل از ازدواج |کنجکاوی در گذشته همسر)
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اما آیا این اتفاق کار درستی است؟ اکثر روانشناسان معتقدند این کار نه تنها کمکی به استحکام روابط زناشویی نمی کند بلکه بنیان خانواده را متزلزل می کند و احتمال جدایی را افزایش می دهد. برای هیچ زن یا مردی هضم مسائل پشت پرده و گذشته پر رمز و راز همسرش کار آسانی نیست چرا که فراموش کردن یا به عبارت دقیق تر، گذشتن از مسائل شخصی همسر که در گذشته اتفاق افتاده نیازمند کسب مهارت و توانمندی است.

زمانی که فردی متعهد می شود که با شخصی زندگی کند، اگر در گذشته اش اتفاقات ناخوشایندی رخ داده باشد که طرف مقابل از آن اتفاقات بی خبر است، از همان ابتدای رابطه همواره احساس گناه می کند.

گذشته همسر، بخش جدایی ناپذیر زندگی!

گذشته همسر شاید در اویل دوران آشنایی، چندان موضوع مهمی تلقی نشود چرا در مواجهه با این موضوع، طرفین کاملا احساسی برخورد کرده و می گویند :”گذشته ات برایم مهم نیست” یا “من در گذشته کسی جستجو نکردم در گذشته شما هم جستجو نخواهم کرد چرا که این کار سودی ندارد!” و خیلی عبارت های دیگری که همه و همه مفهوم عدم اهمیت گذشته همسر را به ذهن متبادر می سازد. اما حقیقت چیز دیگری است. بر خلاف جوانانی که در اوایل آشنایی می گویند گذشته همسر مهم نیست، اتفاقا گذشته و گذشته ها بخشی از زندگی فرد است. هیچ کس نمی تواند بخشی از زندگی افراد را به طور کامل انکار کرده و نادیده بگیرد. بنابراین در مواجهه با گذشته همسر باید کاملا آگاهانه و با مهارت و تدبیر برخورد کرد. اما این آگاهی، مهارت و تدبیر چگونه به دست می آید؟ کسب آگاهی و مهارت میسر نیست مگر با مطالعه و البته از آن مهم تر مشاوره! یک مشاور خوب که تمام زندگی اش را در راه تحصیل، دانش اندوزی و کسب تجربه های متفاوت گذرانده است حتما نصایح و راهنمایی های بسیار گره گشایی برای تان خواهد داشت.

گذشته همسر

مشاوره را فراموش نکنید

جستجو در گذشته همسر همانند شمشیر دو لبه ای است که شاید گاهی سودمند باشد و گاهی روابط عاشقانه را به قهقرا بکشاند. فردی که می خواهد از گذشته همسرش سر در بیاورد، نمی داند که پس از افشای مسائل و رازهای گذشته همسرش آرام خواهد شد یا آشفته؟ بنابراین در چنین مواقعی نیاز است که از یک فرد سوم که در این کار دانش و تجربه کافی دارد کمک بگیرید. مشاوران مراکز معتبر مشاوره راهکارهای مناسبی به شما ارائه خواهند کرد. راهکارهایی که بواسطه آن موفق خواهید شد زندگی تان را با عشق و آرامش ادامه دهید و گذشته همسرتان را به دست فراموشی بسپارید.

اگر ازدواج کرده اید و به تازگی از گذشته همسرتان و مسائل شخصی اش باخبر شده اید، قبل از هر گونه اقدامی با یک مشاور صحبت کنید. بدون شک اکثر افراد زمانی که از گذشته همسرشان باخبر می شوند از کوره در رفته و احساس یأس می کنند. اما نه اندوهگین شوید و نه عصبانی! با یک مشاور صحبت کنید و از طریق راهکارهای علمی این مساله را پیگیری و حل کنید.

در ادامه چند توصیه روانشناسی برای فراموش کردن یا کنار آمدن با گذشته همسر ارائه شده که می تواند راهگشا و مفید باشد.

توصیه اول: عصبانیتتان را مدیریت یا با کمک روش های علمی عصبانیتتان را تخلیه کنید

زمانی که فردی متعهد می شود که با شخصی زندگی کند، اگر در گذشته اش اتفاقات ناخوشایندی رخ داده باشد که طرف مقابل از آن اتفاقات بی خبر است، از همان ابتدای رابطه همواره احساس گناه می کند. همیشه با خود می گوید که چرا من این موضوع را به همسرم نگفتم. اگر بفهمد چه اتفاقی می افتد و غیره.

این احساس گناه باعث می شود فرد خشمگین و عصبانی شود و به شدت احساس ناراحتی کند. پدر و مادرها از همان دوران طفولیت به فرزندشان می گویند عصبانی نشو! خشم بد است، عصبانی شدن کار خوبی نیست و … . اما حقیقت این است که عصبانیت حق هر انسانی است. گاهی باید عصبانی شد و این عصبانیت را بروز داد.

بنابراین توصیه مشاوران این است که در مکانی دور که هیچ کس حضور ندارد، عصبانیتتان را تخلیه کنید. به مکانی بروید که هیچ کس نیست و با داد زدن، گریه کردن، و راهکارهای متناسب با شخصیتتان، عصبانیت و خشمتان را تخلیه کنید.تمام اتفاقاتی که ذهن شما را مشغول کرده و شما را آزرده خاطر کرده است را روی کاغذی یادداشت کنید. هر آنچه که می خواهید به همسرتان بگویید را بنویسید. عصبانیتتان را مدیریت کنید و اجازه ندهید این درد و غم ها روحتان را بیازارد.

توصیه دوم: از خودتان بپرسید که آیا می توانید مجددا به زندگی و روابط زناشویی متعهد شوید

پس از آن که از گذشته همسرتان مطلع شدید و مراحل اندوه، ناراحتی و عصبانیت را گذراندید باید کاملا صادقانه از خودتان بپرسید که آیا حاضرید مجددا به این رابطه متعهد شوید؟ قبل از این که این سوال را از خود بپرسید بهتر است که معنای تعهد را به درستی درک کنید. تعهد یعنی این که در تمام تلخی ها و شیرینی ها و فراز و نشیب ها همواره کنار همسرتان بمانید. هیچگاه به هیچ دلیلی او را ترک نکنید و نسبت به آینده خوشبین باشید.

این کار بسیار سخت به نظر می رسد اما اگر راه های کنار آمدن با گذشته همسر را به خوبی یاد گرفته باشید حتما از پس از این کار هم بر خواهید آمد.

گذشته همسر

توصیه سوم: همسرتان را از صمیم قلب ببخشید

چگونه روز اول عاشق همسرتان شدید و از صمیم قلب عاشقانه به او دل بستید؟ همان گونه صادقانه و خالصانه او را ببخشید و تصمیم بگیرید دیگر هیچ وقت گذشته اش را به یاد نخواهید آورد. شاید این جمله کلیشه ای و تکراری به نظر برسد اما حقیقت این است که “لذتی که در بخشش است در انتقام نیست.” شاید با خودتان بگویید او به من خیانت کرده، او مسائلی که می توانست روز اول بگوید را نگفت و من را بدبخت کرد، و … . شما حق دارید که این جملات را بگویید اما این حق را برای طرف مقابلتان قائل باشید که او یک انسان است و هر انسانی ممکن است مرتکب خطا شود. از خودتان بپرسید آیا واقعا خودتان در گذشته هیچ خطایی نکرده اید؟! همه ما مرتکب خطا می شویم و بهتر است که فرصتی مجدد برای همدیگر قائل شویم.

مقالات پیشنهادی مجیب

سایت زندگی ما با کادری متعهد، متخصص و مجرب در زمینه های مختلف از جمله ارائه راهکارهای کنار آمدن با گذشته همسر آماده خدمت رسانی به شما بزرگواران می باشد. مزیت های این مرکز شامل، مشاوره تخصصی روانشناسی، مشاوره توسط برترین روانشناسان کشور، امکان تماس در تمام طول روز بدون رزرو و وقت قبلی، مشاوره آنلاین و در لحظه، مشاوره با خانم یا آقا به انتخاب شما، مشاوره بر اساس تعرفه سال گذشته نظام روانشناسی و مشاوره کشور، بدون نیاز به مراجعه حضوری و ترافیک و مشکلات حمل و نقل می شود. همین مزیت های سایت زندگی ما است که در کنار کادر متخصص آن، این مرکز را از سایر مراکز متمایز می کند.

شما می توانید جهت دریافت مشاوره روانشناسی با برترین متخصصان کشور از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب در تمامی ایام هفته و حتی روز های تعطیل با شماره zendeghima.ir تماس حاصل فرمایید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه