مشاوره کودک

مرکز-مشاوره-کودک
   

مشاوره کودک یک بخش تخصصی از روانشناسی است که بر کار با کودکان مبتلا به بیماری روحی، یک اتفاق آسیب زا و یا در شرایط خانوادگی دشوار تمرکز دارد. مشاوره کودک اغلب با بسیاری از مسائل مشابه بزرگسالان مانند اضطراب یا غم و اندوه مشغول به کار است، اما این نوع درمان بر کاهش این مشکلات تاکید دارد تا کودکان بتوانند درک و درک آن را درک کنند.

کلمات کلیدی:(مشاوره کودک |کودک|کودک پروری )

مدت زمان مطالعه:۵دقیقه

با انجام مشاوره کودک فرزند شما ممکن است نتواند به شما بگوید که چه مشکلی دارد. بنابراین با انتخاب یک مرکز مشاوره خوب می توانید مشکل کودک خود را به راحتی رفع نمایید. مرکز مشاوره تلفنی مجیب می تواند به کودک شما کمک نماید. برای تماس با مرکز مشاوره تلفنی مجیب می توانید از ساعت ۰۸ الی ۱۲ شب در تمامی ایام هفته تماس حاصل فرمایید.

مشاوران و درمانگران کودک در پروسه های تفکر کودکان بسیار آموزش دیده اند تا بتوانند به بچه ها و جوانان کمک کنند تا مفاهیم و آسیب های موجود را به گونه ای برای آن هاتفسیر کنند، که بتوانند درک کنند. هنگامی که مسائل عاطفی کودک تحت درمان قرار نگیرد، احتمال دارد که بر آموزش و توسعه کودک تأثیر بگذارد و همچنان ممکن است به بزرگسالی ادامه یابد. بنابراین با انجام مشاوره کودک در سایت زندگی ما می توانید کودک خود مسائل عاطفی کودک خود را رفع نمایید.

مشاوره کودک با هدف کمک به کودکان، که بتوانند احساسات خود را بیان نمایند تا آنها بتوانند زندگی سالم و طبیعی بدون ترس، سردرگمی، اضطراب و یا ضربه در زندگی خود تجربه نمایند.

مشاوره کودک

چرا مشاوره کودک اهمیت دارد؟

هنگامی که سلامت ذهنی و عاطفی فرزندتان مشاهده می کنید، گاهی اوقات راهنمایی حرفه ای می تواند مسائل اساسی کودک شما را روشن کند. بسیاری از کودکان قادر به ابراز پیچیدگی های داشتن مشکلات عاطفی یا روحی نیستند، بنابراین مشاوره می تواند یک گزینه عالی برای کشف علل مسائل کودک شما باشد.

مشاوره کودک در بسیاری از موارد، همچون کودکان دارای بیماری روانی مانند اختلال وسواس فکری، اختلال استرس پس از سانحه یا اختلال اضطراب عمومی می تواند کمک بسیار بزرگی به آن ها نماید.


مطالب مرتبط با این موضوع را می توانید در عناوین زیر مطالعه فرمایید:

انواع اختلال ارتباط در کودکان

رشد مهارت های حرکتی درشت کودکان ۲ تا ۶ ساله

اضطراب در کودکان و نوجوانان


از آن جایی که والدین بهترین را برای فرزندان خود می خواهند، بنابراین با انجام مشاوره کودک در مرکز مشاوره تلفنی مجیب می توانند روش های نوین و تکنیک های جدیدی را در خصوص رفع مشکلات فرا بگیرند تا بتوانند در هنگام بروز مشکلات کودکان خود بدانند چگونه باید رفتار نمایند.

اگر کودک شما نیز دارای اختلالات روانی و یا حتی مشکلاتی دارد که با شما به راحتی نمی تواند در میان بگذارد می توانید با مرکز مشاوره تلفنی مجیب تماس برقرار نمایید تا مشاوران با تجربه این مرکز بتوانند کودک شما را راهنمایی نمایند. مرکز مشاوره تلفنی مجیب برای انجام مشاوره های کودک در تمامی روز های هفته حتی روز های تعطیل از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان هستند.برای تماس می توانید شماره تلفن zendeghima.ir  را شماره گیری نمایید.

مسائل مربوط به مشاوره کودک

اگر فرزند شما در طول زندگی خود از حوادث غم انگیز یا ناراحت کننده برخوردار بوده است، مثلا از دست دادن غیرمنتظره یکی از عزیزان، استرس و … ممکن است وضعیت زندگی را برای او سخت کرده باشد. بعضی از مسائل رایج که نیاز به مشاوره های کودک دارند عبارتند از :

  • طلاق
  • مرگ یکی از عزیزان و غم و اندوه
  • شاهد یا تجربه یک اتفاق ناگوار
  • تشخیص های بهداشت روانی، از جمله اضطراب و افسردگی
  • آزار جنسی، عاطفی یا جسمی
  • تغییر مکان مدارس یا شهرها
  • سوء مصرف مواد یا اعتیاد در خانواده

اگر این مسائل برای کودک شما هم اتفاق افتاده است، و شما نگران این رفتار ها و اتفاقاتی که برای او افتاده است هستید، کافیست با مرکز مشاوره تلفنی مجیب، با شماره zendeghima.ir  تماس حاصل فرمایید. این مرکز مشاوره در تمامی روز های هفته حتی روز های تعطیل آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما والدین گرامی هستند.

مشاوره کودکان

اهداف مشاوره کودک

مشاوره کودک در رابطه با مسائل مهم زندگی یک کودک با هدف این که راهکار هایی را  برای مقابله با استرس و اضطراب را یاد بگیرند. برخی از اهداف مشاوره کودک عبارتند از:

توانایی مقابله با شرایط دشوار همانند اضطراب

بچه هایی که مشغول مشاوره هستند، تشویق می شوند که تکنیک هایی برای مقابله با اضطراب خودشان را یاد بگیرند. بعضی از استراتژی هایی که می توانند یاد بگیرند ممکن است شامل تمرینات تنفسی، تغییر گفتار منفی، آرامش عضلات، صحبت کردن با بزرگسالان معتقد در مورد احساسات آنها به جای نگه داشتن آنها در داخل باشند و خود را با دانستن زمانی که خود را از وضعیت استرس زا می گیرند، بیان کنید. آموزش دادن این تکنیک ها به کودکان به آنها یک جعبه ابزار مکانیکی مقابله ای می دهد که می توانند از آنها زمانی که دچار اضطراب می شوند یا تجربه حمله ترس را تجربه می کنند، استفاده کنند.

توانایی مقابله با بروز رفتار های بعد طلاق

هنگامی که ازدواج منجر به طلاق می شود، می تواند برای کودکانی که در آن خانواده هستند، بسیار چالش برانگیز باشد. بسیاری از کودکان خود را متهم به تقسیم والدین خود می کنند و احساساتشان را دوست ندارند. با طلاق اغلب تغییرات در زندان می شود، و در بعضی موارد، درگیری های مداوم بین والدین وجود دارد. کودکان می توانند احساس گناه در مورد انتخاب والدینی که می خواهند با آنها زندگی کنند و احساس ناراحتی کنند، اگر انتخاب یا احساسات آنها با خواهر و برادرشان همخوانی نداشته باشد. در مشاوره کودک کودکان می آموزد به مقابله با احساس غم، ترس، و احساس گناه آنها را با دادن تکنیک برای استفاده مانند تنفس عمیق، یادداشتهای روزانه و یا هنر درمانی، تمرین مثبت صحبت و صحبت کردن در مورد احساسات خود را با پدر و مادر خود و یا یکی دیگر از بزرگسالان مورد اعتماد است.

  • عزت نفس
  • تروما
  • غم و اندوه

اهداف مشاوره کودک در بالا بیان شده است. بنابراین با احساس نیاز به مشاوره کودک در فرزندان خود یک ثانیه هم مشاوره را به تعویق نیاندازید. مرکز مشاوره تلفنی مجیب همه روزه از ساعت ۰۸ الی ۱۲ شب آماده خدمت رسانی به شما مردم عزیز ایران می باشد. برای تماس با مرکز مشاوره تلفنی مجیب می توانید شماره zendeghima.ir شماره گیری نمایید.

 

 

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه