تاثیر خواب ناکافی بر احساسات و عوارض و پیامدها

New Project 2019 09 02T174156.172 تاثیر خواب ناکافی بر احساسات و عوارض و پیامدها
   

تاثیر خواب ناکافی بر احساسات چیست؟ نتایج تحقیقات نشان می دهد که فقدان خواب کافی حتی می تواند ادراک عاطفی افراد را ناراحت کند. مطالعات نشان می دهد که تغییرات اندک در طول زمان متوسط ​​خواب باعث تأثیر ناخوشایندی بر عملکرد فیزیولوژیکی و شناختی افراد می شود، به طوری که در نتیجه خواب کم احساس، اضطراب، استرس و نشانه های افسردگی افزایش می یابد و احساسات مثبت کاهش می یابد. در ادامه با تاثیر خواب ناکافی بر احساسات آشنا خواهید شد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر خواب ناکافی بر احساسات می توانید به صورت روزانه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با سایت زندگی ما تماس حاصل نمائید.

تحقیق محققان دانشگاه صنعتی سهند در رابطه با تاثیر خواب ناکافی بر احساسات

تاثیر خواب ناکافی بر احساسات

در این راستا، محققان دانشگاه صنعتی سهند رابطه تأثیر خواب در پاسخ دادن به تصاویر احساساتی ناراحتی و خوشبختی به طور جامع و استفاده از الکتروکاردیوگرام، و همچنین ارزیابی الکترومغناطیسی پوست مورد بررسی قرار دادند.

در این تحقیق، ۴۷ نفر از دانشجویان دانشگاه صنعتی انتخاب شدند و سیگنال های بیولوژیکی آنها به صورت تصادفی جمع آوری شد. قبل از آزمایش، شرکت کنندگان همچنین اطلاعاتی در مورد کیفیت و مدت خواب ارائه دادند. سپس، برای ایجاد و ارزیابی احساسات شرکت کنندگان و بررسی رابطه آنها با خواب، تصاویر انتخاب شده و به شرکت کنندگان ارائه می شوند، در حالی که ECG ((عملکرد قلب )GSR (پاسخ پوست) ثبت شد. ضمنا شما می توانید در این خصوص با سایت زندگی ما نیز مشورت نمائید و از خدمات متخصصان و مشاوران با تجربه بهره مند شوید.

یافته های این مطالعه نشان می دهد که پاسخ های فیزیولوژیک بدن به محرک های هیجانی رابطه معینی با مدت خواب دارند. بر اساس نتایج، بیشترین درصد جداسازی به ویژگی های غیر خطی سیگنال GSR در پاسخ به تصاویر غم انگیز مربوط می شود. نتایج تجزیه و تحلیل خطی همچنین نشان دهنده عملکرد بهتر سیگنال GSR در نشان دادن تفاوت بین پاسخ های عاطفی دو گروه به سطوح مختلف خواب است. بر طبق محققان، با توجه به این واقعیت که شناسایی مناسب احساسات در تعامل با افراد بسیار موثر است.

نتایج این مطالعه می تواند برای درک بهتر تغییرات در فیزیولوژی به علت عوارض اختلالات خواب در شناخت احساسات مورد استفاده قرار گیرد. نتایج این مطالعه که در مجله منتشر شده و وابسته به مرکز تحقیقات نفرولوژی بیمارستان خاتم الانبیا تهران است، تأکید می کند که اهمیت داشتن خواب کافی در افراد برای عملکرد رفتاری و احساسی مناسب است.

کمبود خواب باعث کاهش قدرت کنترل احساسات می شود که به دلیل فروپاشی قشر مغزی است.

تاثیر خواب بر وزن

مطالعات متعددی نشان می دهد افرادی که کمتر از حد مورد نیاز بدن آنها بخوابند، دارای اختلالات هورمونی خاصی هستند که سبب افزایش اشتها و علاقه به غذاهای کالری بالا و گرایش رفتارهای تکانشی است. ممکن است بگوییم، کسی که خواب کمتر و بیداری بیشتری دارد، واقعا نیاز به کالری بیشتری دارد. درست است. اما میزان مصرف کالری از غذا به طور کلی بسیار بیشتر از نیاز روزانه ما است.

بی خوابی می تواند منجر به مشکلات متعدد بینایی شود

مطالعات انجام شده در این زمینه نشان می دهد که کاهش خواب می تواند منجر به دید محدود، بینایی و دید دوگانه شود. اگر بی خوابی شما افزایش می یابد، اشتباهات بصری نیز افزایش می یابد. محروم شدن از خواب می تواند منجر به توهمات و مبهم شدن تصاویر و حوادث غیر واقعی شود.  برای بدست آوردن اطلاعات بیشتر در زمینه تاثیر خواب ناکافی بر احساسات با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب تماس حاصل نمایئد.

مشکلات دید و مشکلات چندگانه

افزایش خطر ابتلا به بیماری های قلبی نتیجه دیگری از کم خوابی است. تحقیقات زیادی در این زمینه انجام شده است . بی خوابی طولانی می تواند فشار خون را افزایش دهد، برای همه واضح است. آزمایشات نشان می دهد که افرادی که در ۸۸ ساعت متوالی بیدار مانده اند، افزایش قابل توجهی از فشار خون را تجربه کرده اند. مطمئنا این خبر برای شما غیر قابل باور است و بعید است که چیزهای زیادی در زندگی ایجاد شود تا این حد بیدار باشید. اما حتی کسانی که به مدت چهار ساعت به جای هشت ساعت می خوابند، ضربان قلب بیشتری دارند. غلظت پروتئین واکنش پذیر C در افرادی که به طور کامل از خواب رها شده اند و یا فرصت خواب کامل را ندارند، افزایش می یابد. این پروتئین ها از شاخص هایی هستند که احتمال بیماری قلبی را نشان می دهند.

اثر خواب آلودگی بر توانایی یادگیری غیر قابل انکار است

تحقیقات نشان می دهد که حتی تغییر ساعت مدرسه از هفت تا هشت ساعت می تواند تغییرات مثبتی در یادگیری و مهارت خواندن ریاضی ایجاد کند.اما بحث به مدرسه و درس محدود نمی شود. حافظه کوتاه مدت یکی از مهم ترین ابزار در یادگیری ما انسان ها است و محرومیت از خواب می تواند کارایی حافظه کوتاه مدت را کاهش دهد. در یک مطالعه، افراد مختلف خواسته شده بود تا کلمه هایی که در روز قبل نشان دادند به یاد آورند. کسانی که در خواب بودند، در این کار ضعیف تر بودند.  یکی دیگر از تحقیقات جالب در این زمینه انجام شده است.

آنها فعالیت های مختلفی را به افراد مختلف آموزش داده و آنها مجاز به خواب برای مدتی نبودند. بعدها، این افراد در تکرار آن کار اشتباه کردند. جالب توجه است، حتی خواب های بعدی این ضعف را جبران نکرد. به عبارت دیگر، زمانی که ما مهارت ها و فعالیت های جدید را یاد می گیریم و سپس فرصتی برای استراحت و خواب می گذاریم، این مهارت برای ما بهتر خواهد بود.

سردرد می تواند یکی از اثرات محرومیت از خواب باشد

البته این چیزی نیست که فقط مورد توجه قرار گرفته باشد. برای بیش از یک قرن، پزشکان به طور جدی ارتباط بین بیخوابی و سردرد  را در نظر گرفتند.

مقالات پیشنهادی مجیب

کند شدن یکی دیگر از عوارض کم خوابی است

وقتی ما نمی توانیم به اندازه کافی بخوابیم، واکنش های ما کم می شود.

ضعف سیستم ایمنی بدن، از جمله سایر عوارض خواب آلودگی

گاهی اوقات یک درد جدی ، در بدن شما باعث مشکلات نمی شود، و گاهی بدن می تواند حتی با یک اسکار بسیار کوچک، مقاومت در برابر نفوذ میکروارگانیسم ها مقاومت کند. محرومیت از خواب می تواند سیستم ایمنی بدن را تضعیف کند. حتی خواب یک شب می تواند اثرات ملموس در این منطقه داشته باشد.

مشاوره مجیب برای تاثیر خواب ناکافی بر احساسات

تاثیر خواب ناکافی بر احساسات

بر اساس نتایج مطالعه، محرومیت از خواب در کودکان سبب کاهش شدید پاسخ به احساسات مثبت و افزایش قابل ملاحظه ای در پاسخ به احساسات منفی می گردد. کمبود خواب باعث کاهش قدرت کنترل احساسات می شود که به دلیل فروپاشی قشر مغزی است. برای تعیین اینکه چگونه خواب به احساسات مربوط است، ضبط و تجزیه و تحلیل سیگنال های بیولوژیکی، روش قابل اطمینان برای مطالعه احساسات پاسخ است.

برای تماس با کارشناسان متخصص سایت زندگی ما برای تاثیر خواب ناکافی بر احساسات از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره  zendeghima.irاز سراسر ایران تماس بگیرید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه