نقش کتامین در درمان افسردگی و جلوگیری از خودکشی

نقش کتامین در درمان افسردگی
   

نقش کتامین در درمان افسردگی چیست؟ افسردگی عنوان بحثی است که امروز در این مقاله در رابطه با آن صحبت خواهیم کرد. افسردگی گاهی سرماخوردگی سلامت روان نامیده می شود، اما بر خلاف سرماخوردگی حداقل در دو جنبه افسردگی مهم است: در یک هفته درمان نمی شود و بر مردان و زنان به طور یکسان تاثیر نمی گذارد.

کلمات کلیدی:(نقش کتامین در درمان افسردگی|درمان افسردگی |جلوگیری از خودکشی)
زمان مطالعه: ۶ دقیقه

با وجودی که افسردگی عمدتا پیامدهای زیادی برای زنان ایجاد می کند، این اختلال نیز مشکلات خاصی را برای مردان هم ایجاد می کند. اگر می خواهید از کتامین (Ketamine) برای درمان افسردگی استفاده کنید، در این مقاله موارد مورد نیاز برای شناسایی موارد ذکر شده آمده است.

نقش کتامین در درمان افسردگی

نقش کتامین در درمان افسردگی

احتمالا باید کتامین را شناخته باشید. سرعت آن در کاهش و از بین بردن افسردگی موجب ایجاد هیجان در بین بیماران و پزشکان می شود. اما اخیرا دلیل محدودیت در پزشکی در مورد اثرات طولانی مدت درمان با آن، دانشمندان در مورد مصرف آن هشدار داده اند.

در اینجا نمونه ای وجود دارد تا ببینید که کتامین چگونه می تواند در مقابل افسردگی مقاوم در برابر درمان جادو کند. بیشتر از یک دهه قبل مردی با افسردگی مقاوم به درمان، در اینترنت به دنبال یک راه درمان جدید می گشت، چرا که هیچ کدام از راه ها برای او کارساز نبود. او به دارویی برخورد که گفته بودند می تواند کمک کند: یک دارو به نام کتامین. خیلی زود بعد از آن او باید عمل جراحی انجام دهد و داروی بیهوشی بگیرد. او در مورد کتامین با یک روانکاو صحبت کرد اما پزشک حتی اسمش را نیز نشنید. مرد از متخصص بیهوشی خواست تا در طول انجام عمل از این دارو استفاده کند و پزشک پذیرفت.

چی شد؟ هنگامی که او بهبود یافت و تمام اثرات بیهوشی ناپدید شد، متوجه شد که احساس افسردگی وی به طور کامل ناپدید شده است. ۲ هفته کاملا طبیعی بود، یک رویداد جالب که پس از دو هفته کامل بازگشت به افسردگی اتفاق افتاد.

اکنون، پس از چندین سال، روانشناسان و بیماران از کتامین کاملا آگاه هستند. این دارو برای درمان افسردگی مقاوم به درمان و کاهش داروهایی که باعث بیهوشی می شوند استفاده می شود. بسیاری از مراکز پزشکی در حال مطالعه و درمان بیماران با این دارو هستند.

آیا نتیجه مثبت از مصرف کتامین دریافت می کنم؟

در این مرحله، پزشکان هنوز قادر به پیش بینی دقیق ترین درمان نیستند. اگر یک نتیجه خوب و افسردگی حل شود، این روند بین ۳ تا ۱۴ روز اتفاق می افتد. در مطالعاتی که ۳ تزریق در هفته انجام شد برای ۱ یا ۲ هفته، بین ۴۰ تا ۸۰٪ از افراد از افسردگی رهایی یافتند. با درمان کتامین خوراکی، افراد کمتر نتیجه مثبتی دریافت کردند و این روش به افسردگی خفیف تا متوسط پاسخ می دهد.

علائم و نشانه های افسردگی

نقش کتامین در درمان افسردگی

مردان تمایل کمتری به شناخت علائم افسردگی نسبت به زنان دارند. یک مرد بیشتر احتمال دارد که احساساتش را انکار کند، آنها را از خود و دیگران پنهان کند، یا سعی کند آنها را با رفتارهای دیگر مخفی کند. و در حالی که مردان ممکن است نشانه های کلاسیک افسردگی مانند خلق و خوی ضعیف، از دست دادن علاقه به کار و سرگرمی، اختلالات وزن و اختلال خواب، خستگی و مشکلات تمرکز داشته باشند.

این دارو برای درمان افسردگی مقاوم به درمان و کاهش داروهایی که باعث بیهوشی می شوند استفاده می شود. بسیاری از مراکز پزشکی در حال مطالعه و درمان بیماران با این دارو هستند

سه نشانه افسردگی در مردان اغلب نادیده گرفته می شود:

 • درد فیزیکی گاهی اوقات افسردگی در مردان به عنوان علائم جسمی مانند درد کمر، سردردهای مکرر، مشکلات خواب، اختلال عملکرد جنسی یا اختلالات گوارشی دیده می شود که به درمان طبیعی پاسخ نمی دهند.
 • خشم این می تواند از تحریک پذیری، حساسیت به انتقاد یا از دست دادن حس شوخ طبعی خود، خلق و خوی کوتاه و حتی خشونت باشد. بعضی از مردان سوءاستفاده می کنند یا کنترل می کنند.
 • رفتار بی احترامی مردی که از افسردگی رنج می برد، ممکن است رفتار غرورآمیز یا خطرناکی مانند رانندگی بی پروا را نشان دهد.

روان درمانی

داروهای ضد افسردگی به همان اندازه موثر هستند و عوارض جانبی مشابهی در هر دو جنس دارند، اما یکی از عوارض جانبی که تا ۵۰٪ از کاربران دیده می شود، پیامدهای ویژه ای برای مردان دارد. داروهای ضد افسردگی که به طور گسترده استفاده می شوند، مهارکننده های انتخابی بازدارنده سروتونین (SSRIs)، تمایل دارند میل جنسی، عملکرد، و رضایت جنسی و توانایی رسیدن به ارگاسم را کاهش دهند. در مردان، اغلب به این معنی است که داروها مانع نعوظ یا انزال می شوند.

چند نوع روان درمانی یا «بحث درمان» می تواند به درمان افسردگی کمک کند. بعضی از درمانها همانند داروهای خاص برای انواع مختلف افسردگی هستند. درمان با آموزش روش های جدید تفکر و رفتار و تغییر عادات که ممکن است به افسردگی کمک کند، کمک می کند. درمان همچنین می تواند به افراد کمک کند که در شرایط دشوار یا روابطی که ممکن است موجب افسردگی و یا بدتر شدن آن شوند، چگونه عمل کنند.

درمان شناختی رفتاری (CBT)، درمان بین فردی (IPT) نمونه هایی از درمان مبتنی بر شواهد درمانی برای افسردگی است. همانطور که درمان را ادامه می دهید، به تدریج شروع به احساس بهتر شدن خواهید کرد. به یاد داشته باشید که اگر داروهای ضد افسردگی مصرف می کنید، ممکن است چندین هفته طول بکشد تا شروع به کار کند. سعی کنید چیزهایی را که قبل از افسردگی خوبتان می کرده، انجام دهید. به خودتان بیایید.

مقالات پیشنهادی مجیب

مشاوره مجیب برای نقش کتامین در درمان افسردگی

مانند یک بیماری فیزیکی، افسردگی را می توان درمان کرد. درمان های روانشناختی وجود دارد که می تواند به کاهش تفکر منفی، ایجاد استراتژی هایی برای مقابله با مشکلات و بهبود روابط کمک کند. برای برخی، ترکیبی از داروها و درمان های روانشناختی ممکن است بهتر عمل کند. مهم است که یک رویکردی را پیدا کنید که برای وضعیت شما کار می کند.

تغییرات در ساختار و عملکرد مغز و مثانه در افرادی که کتامین را برای درد مزمن و مسکن استفاده می کنند گزارش شده است. مقدار کتامین مورد استفاده برای درمان افسردگی بسیار پایین است، که یک مسئله مهم است. هیچ تغییری در درک شخص پس از دو هفته وجود ندارد. هنوز اطلاعاتی در مورد شیوع و سوء استفاده نقش کتامین در درمان افسردگی گزارش نشده است.

برای تماس با کارشناسان متخصص سایت زندگی ما برای نقش کتامین در درمان افسردگی از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره zendeghima.ir از سراسر ایران تماس بگیرید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

6
برچسب ها :

دیدگاه شما

6 دیدگاه

 • محسن
  5 سال پیش

  تلفنه شما برقرار نمیشه بشدت به این درمان نیازمندم

 • مهتاب
  5 سال پیش

  سلام سه ساله افسردگی و پنیک دارم با دارو هم جواب نگرفتم دیگه خسته شدم 😭😭خسته از دنیا و این بیماری .کتامین جواب میده شما تزریق انجام میدین

 • فاطمه شهبازیان
  5 سال پیش

  به نظر من عالیه و دوست دارم داروی کتامین رو استفاده کنم و از افسردگی رهایی پیدا کنم

 • فاطمه شهبازیان
  5 سال پیش

  عالیه ، میخوام با کتامین درمان بشم

 • فاطمه شهبازیان
  5 سال پیش

  عالیه میخوام با کتامین درمان بشم

 • M. sadeghi
  5 سال پیش

  سلام من ۲سال از افسردکی رنج میبرم و کلا زندگیمو مختل کرده از هر نطر و به هیچ دارویی جواب نداده بدنم خواهش میکنم کمک کنید اگر واقعا تاثر داره و مورد تایید وزارت بهداشت هست ادرس این کلینیک رو بدین لطفا