تاثیر تصفیه خون جهت ترک اعتیاد

تصفیه خون در ترک اعتیاد
   

تصفیه خون در ترک اعتیاد یا سم زدایی که یعنی از بین بردن مواد که در بین مردم به عنوان تصفیه یا تعویض خون رواج پیدا کرده است و اولین مرحله درمان دارویی است که اکثر افراد سم زدایی را همان ترک اعتیاد می دانند و آنها فکر می کنند که معتاد با سم زدایی مشکلش از بین می رود.

کلمات کلیدی:(تصفیه خون جهت ترک اعتیاد|ترک اعتیاد|سم زدایی|تصفیه خون در ترک اعتیاد )

مدت زمان مطالعه:۵ دقیقه

در مورد اعتیاد به مواد مخدر چکار می کنید؟ روش تغییر خون معتاد، درمان اعتیاد دارای دو مرحله است، مرحله اول حذف یا از بین رفتن وابستگی بدن به ماده است به طوری که بیمار بدون استفاده از مواد مخدر به خماری نمی رود و مرحله دوم پاک شدن است یا از بین بردن وابستگی روانی بیمار به طوری که او می تواند وسوسه مصرف مواد را مدیریت کند.

جالب است بدانید که در همه روش های سم زدایی یک اتفاق معمول است و با مصرف ماده توسط فرد، مورفین در بدن به ندرت از سطح سلول خارج می شود و داخل خون می‌شود و با گذر خون از داخل کبد مورفین تجویز می‌شود و در نهایت این از ادرار و مدفوع خارج خواهد شد.

به طور دائم انگیزه ای برای پاک نگه داشتن را در خود بالا نگه دارد و پس از اتمام کار انجام شده در ارتباط با پاکسازی بدن بیمار از مواد است که تصفیه خون در ترک اعتیاد (سم زدایی) گفته می شود و ما نباید فکر کنیم که سم زدایی یک کار عجیب و غریب است. برای کسب اطلاعات بیشتر با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب تماس حاصل فرمائید و از خدمات برترین مشاوران به صورت تلفنی بهره مند شوید.

برای این مورد می توانید از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر و از سراسر ایران و از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با شماره ی zendeghima.ir با سایت زندگی ما تماس حاصل فرمایید.

 انواع تصفیه خون در ترک اعتیاد

اگر فرد معتاد از مواد مخدر و جایگزین آن برای حداقل ۸ روز استفاده نکند و بدون استفاده از مواد مخدر بعد از پایان کار علائم خماری که در بسیاری از موارد دشوار و سخت است را به اتمام برساند به ندرت پاک می شود و پس از آن بیشتر مورد آزار قرار ( خماری) قرار نخواهد گرفت و شاید این ساده ترین و در عین حال سخت ترین و پیچیده ترین نوع تصفیه خون در ترک اعتیاد (سم زدایی) است. آنها همچنین به این سم زدایی در اصطلاح (ترک یابویی ) اشاره می کنند و این در کمپ ها انجام می شود و ما آن را قبلا در فیلم دیده ایم که با بستن فرد به تخت همراه است.

سم زدایی با کلونیدین به صورت سرپایی، در این نوع سم زدایی، بیمار از استفاده از علائم مواد و غیره دور خواهد شد و علائم خماری نیز با این تعداد داروهای تجویز شده توسط پزشک کاهش می یابد. دارو اصلی برای این سم زدایی کلونیدین است. این نوع سم زدایی برای مواد کمتر و سبک و بیشتر با توجه به میل بیمار مورد استفاده قرار می گیرد. پس از سم زدایی، این سم زدایی در مرحله دوم از لحاظ دشواری و آشفتگی قرار دارد  که در ادامه به آن می پردازیم.


جهت دریافت مشاوره تخصصی روانشناسی در این زمینه از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر و از سراسر ایران با شماره ی zendeghima.ir از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی در روز های تعطیل تماس حاصل فرمایید تا روانشناسان متخصص ما در خدمت شما باشند.


تصفیه خون در ترک اعتیاد

سم زدایی یا تصفیه خون در ترک اعتیاد

سم زدایی سرپایی با داروهای آگونیست مانند متادون و بوپرنورفین، روش متادون یا بوپروکسین برای بیمار تجویز می شود و بر اساس یک برنامه کاهش می یابد و هنگامی که مقدار دارو با وجود علائم بسیار خفیف قطع شود، علائم خماری کم کم نمایان می شود سپس قطع خواهد شد و استفاده از این داروها مستلزم داشتن تجربه است و همچنین در دوره های تخصصی که در صورت استفاده مورد استفاده قرار می گیرند.

استفاده از این داروها به صورت خودسرانه خطر عوارض جبران ناپذیر، مانند مرگ و حتی بیماری را در پی دارد و فرد را تهدید می کند. این روش تصفیه خون در ترک اعتیاد، همانگونه که گفته شد، اگر با یک پزشک باتجربه انجام شود، قابل قبول ترین روش سم زدایی است و دارای میزان موفقیت بالایی هستند. جهت دریافت مشاوره در این خصوص با سایت زندگی ما تماس حاصل نمائید و از خدمات برترین روانشناسان و مشاوران بهره مند شوید حتی در روزهای تعطیل نیز می توانید نسبت به دریافت مشاوره اقدام نمائید.

 بررسی سم زدایی سریع

در این سم زدایی، بیمار حداقل چهار روز در بیمارستان بستری خواهد شد و با استفاده از دارو، به ندرت ماده به این شیوه از داروهای آنتاگونیست پاکسازی می شود مانند نالوکسون و نالترکسون این فرآیند، مورفین را سریع تر دفن می کند و در این نوع سم زدایی بیمار به عنوان روش های دیگر، علائم خفیف تا متوسط را تجربه خواهد کرد. اما با توجه به مشاهدات، این علائم توسط تیم پزشکی درمان می شود. سم زدایی یا تصفیه خون در ترک اعتیاد یک روزه فوق العاده سریع، در این سم زدایی، داروهای آنتاگونیست در مقادیر زیاد استفاده می شود به این دلیل که بیمار توانایی تحمل بسیاری از علائم خماری را ندارد، بیمار بیهوش خواهد شد. ضمنا برای آگاهی بیشتر در این مورد با سایت زندگی ما تماس حاصل فرمائید و به صورت تلفنی از خدمات روانشناسان برتر کشور استفاده نمائید.

تصفیه خون در ترک اعتیاد

مکانیسم تصفیه خون در ترک اعتیاد

جالب است بدانید که در همه روش های سم زدایی یک اتفاق معمول است و با مصرف ماده توسط فرد، مورفین در بدن به ندرت از سطح سلول خارج می شود و داخل خون می‌شود و با گذر خون از داخل کبد مورفین تجویز می‌شود و در نهایت این از ادرار و مدفوع خارج خواهد شد. تفاوت در شیوه های تصفیه خون در ترک اعتیاد، تنها تفاوت روش های سم زدایی، داروهایی است که در این روش ها استفاده می شود. سم زدایی کلونیدین علائم برداشت یا خماری را کاهش می دهد.


همچنین بخوانید :

ترک اعتیاد ماتریکسی

ترک اعتیاد گل و شناخت عوارض آن

روش های ترک اعتیاد


 

در سم زدایی با داروهای آگونیست به دلیل برخی از مواد موجود در بدن این داروها با علائم ترک خفیف جایگزین شده است و به ندرت آشکار خواهد شد و در یک زمان کوتاه ناپدید می شود. در سم زدایی، از روش های سریع و فوق العاده سریع استفاده کردن از داروهای آنتاگونیست باعث فرآیند دفن سریع مورفین از بدن می شوند که از لحاظ درمانی در سطح پیشرفته و بالایی از نظر بیماران قرار دارد.

مشترکین و کاربران گرامی برای دریافت مشاوره تخصصی از برترین روانشناسان و مشاوران کشور می توانند به صورت همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب نسبت به دریافت آن با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب اقدام نمایند مشاوران در روزهای تعطیل نیز پاسخگوی شما عزیزان هستند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر در خصوص تصفیه خون در ترک اعتیاد با شماره زیر تماس حاصل فرمائید برای برقراری ارتباط از سراسر ایران به گرفتن کد یا زدن صفر نیاز نخواهد بود. شماره تماس:zendeghima.ir از طریق تلفن ثابت

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

3
برچسب ها :

دیدگاه شما

3 دیدگاه

 • محمد
  5 سال پیش

  سلام چطور شماره ای داده‌اید امکان تماس نیست

 • داریوش خادمی
  5 سال پیش

  سلام بنده قرص متادون یک عدد۴۰میلی گرم استفاده میکنم ایا میتوانم ترک فوق سریع استفاده کنم

 • وحید احمدی
  4 سال پیش

  سلام…من ب هروببن و شیشه اعتیاد دارم
  بعد از ۳سال لغزش کردم..الان یابویی خابیدم خونه…هزینه تسویه خون چقد است؟؟