کاریزما چیست؟

کاریزما
   

کاریزما به معنای مجموعه ای از صفات و رفتارهایی است که شخصیت شخص را جذاب، الهام بخش و موثر می سازد.

به‌ عقیده‌ ی ارسطو تأثیر کاریزما از کیمیای اندیشه، ویژگی های انسانی و حس همدردی سرچشمه می گیرد.

در واقع می توان این گونه بیان نمود که ، برای متقاعد نمودن افراد باید کلامی محکم و قوی داشته باشید، اعتبار خود را نشان دهید و احساسات و اشتیاق اطرافیانتان را برانگیزید.

کاریزما برخی ویژگی های کمیاب و شخصی در رهبران است که مخاطبان آن را وفادار، دلسوز و جذاب می دانند.

بنابراین برای آن که شما هم متوجه شوید شخصیت کاریزما هستید یا خیر، باید از یک مرکز مشاوره راهنمایی های لازم را دریافت نمایید. مرکز مشاوره تلفنی مجیب یکی از برترین مراکز مشاوره تلفنی در کشور ایران محسوب می شود. این مرکز مشاوره سابقه چندین و چند سال  دارد که در زمینه کاریزما مشاوره های بسیار زیادی را انجام داده است و به افراد کمک نموده اند تا شخصیت خود را بهتر بشناسند.

برای آن که شما هم از راهنمایی های بسیار موثر و خوب این مرکز مشاوره استفاده نمایید می توانید گوشی تلفن خود را بردارید و شماره zendeghima.ir  شماره گیری کنید. پس از ان می توانید با بهترین مشاوران باتجربه سایت زندگی ما صحبت کنید و آن ها به شما عزیزان کمک می کنند تا شخصیت خود را بهتر شناسایی کنید.

این مرکز مشاوره در تمامی ایام هفنه حتی روز های نعطیل از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان هستند.

معنای کاریزما

آیا می توان شخصیت کاریزما را بدست آورد؟

به قطعی نمی توان بیان نمود که شخصیت کاریزماتیک یک نوع شخصیت ذاتی است و شما نمی توانید آن را بدست آورید.
اولیویا فاکس کابین که در زمینه کاریزما فعالیت بسیار زیادی داشته است در یکی از سخنرانی هایش بیان نموده است که: بعضی از افراد ممکن است به طور ذاتی جذاب باشند و شخصیت کاریزماتیک داشته باشند، اما کاریزما مجموعه ای از رفتارها، مهارت ها و صفات است می توان آن  را با تمرین و تدریس بدست آورد.
او در یکی از کتاب های خود، برخی از شیوه ها و روش های یک شخصیت کاریزماتیک را توضیح داده است. برای داشتن شخصیت کاریزماتیک می توانید کتاب هایی در این زمینه مطاعه نمایید.

اگر فرصت آن را ندارید که به مطالعه کتاب بپردازید می توانید با مشاوران سایت زندگی ما تماس بگیرید و از آن ها بخواهید تا راه های بدست آوردن کاریزماتیک بودن را در اختیار شما قرار دهند.

اگر قصد بدست آوردن این شخصیت را دارید کافیست با شماره  zendeghima.ir  تماس حاصل فرمایید. ساعت کاری مرکز مشاوره تلفنی مجیب ۰۸ صبح الی ۱۲ شب می باشد.

داشتن شخصیت کاریزماتیک مفید است؟

اول از خودتان بپرسید داشتن شخصیت کاریزماتیک لازم است یا نه؟

اگر هدف بزرگی برای خود دارید و دوست دارید یک اثر ماندگار از خود به یادگار بگذارید، بدون تردید نیازمند این هستید که افراد دیگری در این راه به شما کمک کنند و شما را در این مسیر همراهی نمایند، به طور قطعی می توان بیان نمود که با کاریزما قطعا موفق خواهید شد.

گاهی برخی از افراد دوست ندارند شخصیت کاریزما داشته باشند که در این باره بیل گیتس می گوید: اگر نمی توانید یک کار را به بهترین شکل ممکن انجام دهید، تلاش کنید که بهترین به نظر برسید.

بنابراین دانستن مهارت های کاریزماتیک برای هر جنبه زندگی از قبیل اجتماعی، شخصی، تجاری به شما کمک خواهد کرد تا زندگی با موفقیت بیشتری داشته باشید.

 

مقالات پیشنهادی مجیب

 

نگرش افراد کاریزماتیک چگونه است؟

نگرش افراد کاریزماتیک مثبت نگری است. درواقع مثبت نگری سبب موفقیت این افراد می شود. مدیران موفق،با داشتن نگرشی مثبت توانسته اند کسب و کار خود را وسعت دهند و به موفقیت های بیشتری دست یابند.

در واقع خوش بینی باعث جذب افراد می شود. افراد خوش بین انرژی مثبت اطراف خود را جذب می کنند و این خود سبب می شود با انرژی بیشتر و امید بالا به فعالیت های خود ادامه دهند و به موفقیت دست یابند درست برخلاف افرادی با نگرش منفی که افسرده هستند و با یاس و نا امیدی دست و پنجه نرم می کنند.

اگر شما هم دارای نگرش منفی هستید و دوس دارید شخصیت کاریزماتیک داشته باشید اولین گام این است نگرش منفی خود را تغییر دهید تا بتوانید با امید بیشتر به زندگی ادامه دهید و موفقیت های بسیار زیادی را از آن خود نمایید.

بنابراین می توانید با مرکز مشاوره تلفنی مجیب تماس برقرار کنید و با کمک مشاوران مرکز مشاوره با انجام روش های نوین و جدید می توانید نگرش خود را تغییر دهید و برای داشتن شخصیت کاریزماتیک تلاش کنید.

برای تماس با مرکز مشاوره تلفنی مجیب می توانید شماره zendeghima.ir  شماره گیری نمایید. ساعت کاری مرکز مشاوره تلفنی از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب در تمامی روز های هفته حتی روز های تعطیل تماس بگیرید.

کاریزما

نتیجه گیری

کاریزما در واقع به مجموعه ای از صفات و رفتارهایی است که شخصیت فرد را جذاب، الهام بخش و موثر می نماید. برخی از افراد این مجوعه صفات و رفتارها را به صورت ذاتی دارا می باشند و همان طور که بیان شد آن هایی که این ویژگی رفتاری را ندارند می توانند با تمرین و یادگیری روش هایی نوین برای بدست آوردن آن تلاش نمایند.

اما به تنهایی نمی توانید متوجه شوید که آیا این ویژگی رفتاری را دارا می باشید یا خیر. بلکه با کمک یکی مشاور خوب به راحتی می توانید تشخیص دهید که دارای کاریزما هستید یا نه مشاوران با پرسش هایی در این باره می توانند به سرعت و به آسانی تشخیص دهند. مرکز مشاوره تلفنی مجیب با دارا بودن مشاوران متخصص و با تجربه آماده ارائه راهنمایی های لازم به شما عزیزان هستند.

شما عزیزان می توانید در هر ساعت از شبانه روز از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب با مرکز مشاوره تلفنی مجیب تماس برقرار نمایید و مشاوران متخصص این مرکز آماده پاسخگویی به تماس های شما مردم عزیز هستند.

بنابراین برای تماس می توانید شماره  zendeghima.ir شماره گیری نمایید. افرادی دارای ویژگی کاریزما به راحتی می توانند با داشتن نگرش مثبت یه موفقیت های بسیار زیادی دست یابند و اثر ماندگاری را از خود به جا بگذارید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه