اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن

اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن
   

در این مقاله راجع به اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن بحث خواهیم کرد. زنان اغلب ساعت ها و ساعت ها را صرف خرید می کنند، در حالی که مردان وقتی به خرید می روند، در عرض چند دقیقه خریدشان را تمام و به خانه می روند. این موضوع بسیار شایع است که مردان از شیوه خرید کردن همسرشان شکایت می‌کنند و دلیل آنها را برای صرف ساعت ها برای ساده ترین خرید نمی دانند. این اغلب موارد مربوط به درگیری ها و اختلاف های آنهاست. برای دریافت اطلاعات بیشتر در این خصوص با سایت زندگی ما تماس حاصل نمائید و از خدمات برترین مشاوران کشور در تمام طول روز بهره مند شوید.

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن

دانشمندان معتقدند این اختلافات ناشی از نقش های مختلفی است که مردان و زنان در تاریخ دارند. در دوران گذشته، اغلب زنان روزها تلاش می کردند تا با فرزندان خود غذا صرف کنند، اما مردان معمولا مسئول شکار بودند. دانشمندان معتقدند به دلیل اینکه زنان  امروزه در حال گذراندن چندین ساعت وقت خود را صرف خرید و تلاش برای بهترین خرید می کنند، این است که در گذشته ساعت ها وقت می گذاشتند تا بهترین کیفیت غذایی که می توانند را به دست آورند. دلیل اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن نیز می تواند همین امر باشد.

به طور کلی زنان خریداران سخت سلیقه تری نسبت به مردان به حساب می آیند و زمان بیشتری را صرف تصمیم گیری نهایی می کنند. معمولا مردان ترجیح می دهند که به خرید خوب و کارآمد ادامه دهند؛ اما زنان می خواهند با امید یافتن بهترین معامله به خرید ادامه دهند. به عبارت دیگر، زنان ترجیح می دهند محصولی را در بازار پیدا کنند که تمام نیازهای آنها را حل کند.

  • دوران غار نشینی

در دوران غار نشینی، زنان مجبور بودند بهترین غذا را با بالاترین کیفیت پیدا کنند؛ چرا که اگر آنها در این مورد اشتباه می کردند، ممکن بود ماده غذایی سمی را به خانه بیاورند که این موضوع می‌توانست به قیمت جان افراد خانواده تمام شود. به همین دلیل هنگام جمع آوری غذاهایی از قبیل میوه ها، زنان مجبور شدند با توجه به عواملی نظیر رنگ، شکل، بویایی و سایر موارد برای اطمینان از ایمنی و کیفیت غذا به دقت مورد توجه قرار دهند.

اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن

دلیل اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن

به همین دلیل که در قسمت بالا ذکر شده است، در زمان های مدرن، زنان عادت های مشابه را دنبال می کنند و سعی می کنند زمان زیادی را برای یافتن بهترین کالاها در بهترین حالت صرف کنند.

  • خرید کردن مردان

در همین حال، مردان امروزی تصمیم می گیرند که چه چیزی را می خواهند خرید کنند و برای پیدا کردن آن به خرید می روند. اما زنان معمولا برنامه خاصی برای خرید محصولات خود ندارند و برای یک مورد خاص مناسب هستند. آنها به خرید یک چیز دیگر رفتند اما با یک مورد دیگر به خانه برگشتند. یکی از دلیل های اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن این امر است. بنابراین، آقایان عزیز که در مورد خرید همسران خود خیلی ناراحت هستند، امیدوارم متقاعد شوید که این گناه آنها نیست و شما باید از اجداد او دلیل بخواهید.

مقالات پیشنهادی مجیب
  • مشاوره

برای دریافت مشاوره با کیفیت تلفنی هموطنان عزیز می توانند در رابطه با این موضوع با سایت زندگی ما تماس بگیرند و از خدمات برترین مشاوران کشور به صورت تلفنی و آنلاین بهره مند شوند. ساعت برقراری ارتباط نیز از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب می باشد.

بررسی اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن

اگر چه تفاوت های میان زنان و مردان در طول سال ها بحث برانگیز بوده است، بسیاری از محققان نگران هستند که بیان تفاوت های ادراکی بین جنسیت منجر به تبعیض و رفتارهای ناعادلانه شود. محققان بر این باورند این تفاوت ها موجب برتری هیچ کدام  از این جنسیت ها بر دیگری نیست. هرچند اختلافات واضح در مغز بین مردان و زنان وجود دارد و نحوه پردازش داده ها آنها است. علاوه بر این، تحقیقات نشان داده است که ویژگی های جنسیتی شامل یک انجمن گسترده هستند و بسیاری از این ویژگی ها برای هر دو جنس مشترک است.

بررسی نمای قالب برای هر دو

تلاش برای یک نمای قالب برای هر جنسیتی، اگر ممکن باشد، بسیار دشوار است. به عبارت دیگر عامل اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن این است که اگر شما یک زن و یک مرد را از جامعه انتخاب کنید، این دو می توانند متفاوت یا مشابه از سایر افراد جامعه باشند. درک ویژگی های هر جنس و منافع آن برای همه شرکت های کوچک که محصول را در بازار عرضه می کنند، بسیار مهم است، به ویژه هنگامی که محصولات یک شرکت بر روی یکی از جنس ها به عنوان یک بازار هدف تمرکز می کنند. اگرچه هر دو مردان و زنان دارای عملکردهای هوشی و منطق مشابه هستند، اختلاف فیزیکی زیادی بین مغز مردان و زنان وجود دارد.

تفاوت مردان و زنان از لحاظ مغزی

منطقه ای از مغز که رابطه بین دو نیمکره (آژخ بافت) را در زنان ضخیم تر می کند و به آنها کمک می کند تا مشکلات را از هر دو طرف مغز حل کنند. مردان بیشتر از نیمکره چپ مغزشان برای حل سوالات کمک می گیرند. اندازه مغز مردان به طور متوسط ​​۱۰٪ بزرگتر از زنان است، اما تعداد ارتباطات مغز زنان بیشتر از مردان است. همین هم باعث اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن می شود.

چگونگی بکار گیری مردان و زنان از مغزشان

مردان و زنان از نقاط مختلف مغز خود برای تجزیه و تحلیل و انجام وظایف استفاده می کنند، برای مثال، زنان برای تحلیل بیشتر از قشر مخ استفاده می کنند و مردان بیش از منطقه خاکستری مغز در نیمکره چپ استفاده می کنند. یک نتیجه ساده این است که زنان در تشخیص و کنترل احساسات بهتر عمل می کنند، در حالی که مردان بیشتر منطقی هستند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و مشاوره با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب تماس بگیرید.

نظر محققان برای اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن

بیان این تفاوت ها، محققین را قادر به جلب توجه یک گروه از فروشندگان می دانند. این فروشندگان پیام های بازاریابی، ویژگی های تبلیغاتی، ویژگی های محصول، دکوراسیون داخلی فروشگاه، طرح رنگ و خدمات مشتری را براساس دیدگاه مطلوب شخصیتی که از جنس شخص به وجود می آید، تنظیم می کنند. آگاهی از ویژگی های جنسیتی که در هر محصول به شدت مورد استفاده قرار می گیرند، باعث می شود که خرید بیشتری داشته باشید.

اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن

دیدگاه شخصیتی مردان و زنان برای خرید

بر اساس آمار ایالات متحده در رابطه با اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن از بین تمام خریدهای انجام شده توسط مصرف کنندگان، ۸۶ درصد از خرید توسط زنان ساخته شده است و در نگاه عمومی زنان، آنها به طور مستقیم بر ۹۵ درصد از خرید ها تاثیر می گذارد. به طور کلی زنان خریداران سخت سلیقه تری نسبت به مردان به حساب می آیند و زمان بیشتری را صرف تصمیم گیری نهایی می کنند. معمولا مردان ترجیح می دهند که به خرید خوب و کارآمد ادامه دهند؛ اما زنان می خواهند با امید یافتن بهترین معامله به خرید ادامه دهند. به عبارت دیگر، زنان ترجیح می دهند محصولی را در بازار پیدا کنند که تمام نیازهای آنها را حل کند.

مشترکین و هموطنان عزیز که می خواهند در تمام طول روز و به صورت آنلاین مشاوره تلفنی دریافت نمایند می توانند با سایت زندگی ما تماس حاصل نمایند و از خدمات مشاوران و روانشناسان برتر کشور در رابطه با اختلاف های زنان و مردان در خرید کردن از طریق تلفن ثابت بهره مند شوند. به صورت همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب. شماره تماس:zendeghima.ir

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه