درمان استرس و رویکرد های جدید درمان استرس

درمان استرس
   

درمان استرس با رویکرد های جدید یک نقطه امید برای بسیاری از آدم هایی می باشد که مدت های مدیدی است با انواع گوناگون استرس دست و پنجه نرم می کنند.  به پزشک های مختلفی را مراجعه می کنند، قرص های زیادی را امتحان می کنند، دمنوش های سنتی و گیاهی زیادی می خورند، اما در اخر سر باز هم استرس و ریشه آن بر جسم و روح بیمار حلقه آویز شده و دست از سر او بر نمی دارد.

کلمات کلیدی:( درمان استرس |رویکرد های جدید درمان استرس|دلایل استرس|مشاوره استرس )

مدت زمان مطالعه: ۶ دقیقه

واقعا گاهی سوال پیش می آید که این بیماری استرس چیست، که با این همه روش های درمانی اعم از روان درمانی و دارو درمانی گرفته تا روش های سنتی گاهی هیچ  کدام درمان پذیر نیستند؟

البته که قرار نیست در این مطلب معجزه ای خاص را به شما ارائه کنیم.قبل از اینکه ادامه این مطلب را بخوانید، بهتر است که  روحیه و اراده خود را بسنجدید و ببینید واقعا تصمیم دارید تا از افسردگی رهایی بابید و درمان افسردگی خود را قطعی کنید.

تمرین تنفس

درمان استرس

درمان استرس

تنفس یکی از انواع مکانیسم های دفاعی و حیاتی انسان است که منجر به مزایایی مثل آرامش عضلات و آرام کردن ذهن دارد و از همه مهم تر این که این نوع تمرین نیاز به هیچ گونه وسیله یا نکنیکی خاص ندارد و می توانید هر جایی که هستید، این تمرین را انجام دهید.

تنفس عمیق،می تواند میزان استرس و هیجان منفی که به ماهیچه ها و ذهن شما وارد شده به طور موثری از بین ببرد و یک انرژی روان وآرام را جایگزین کند.

 درمان استرس: ورزش کردن

ورزش کردن  به طور منظم یکی از بهترین راه ها برای استراحت بدن و ذهن شماست. به علاوه، ورزش حالت روحی شما را هم بهبود می بخشد. اما  به شرطی که شما ورزش کردن را حتی برای درمان استرس خود هم که شده در فواصل نزدیک به هم انجام دهید.

 

و سوالی که شاید سوالی پیش بیاید این است که چقدر در هفته ورزش انجام دهیم:

  • ورزش های هوازی ۳ تا ۵ بار در ۳۰ دقیقه
  •  ورزش های مانند پیاده روی شدید: ۲ ساعت و ۳۰ دقیقه  
  • بهترین حالت ورزش: اضافه کردن ۷۵ دقیقه زمان برای  ورزش  هایی مانند شنا، دویدن و یا ورزش های دیگری که در افزایش میزان ضربان قلب شما موثر هستند.

و البته خوب است که در زمینه ورزش هم یک هدف و یا انگیزه محرک برای خود تدبیر کنید، یعنی اینکه هدفی مثل کاهش وزن، خوش هیکل شدن و یا تناسب اندام را در برنامه ورزشی خود بگنجانید تا با انگیزه پیش بروید.

 درمان استرس با آرامش عضلات

درمان استرس وقتی ممکن است که عضلات خسته و پر استرس خود را رها کنید و نیروی جدید و ارامش را به ان ها برگردانید اما چگونه؟

  • ورزش های کششی
  • ماساژ صورت و اندام های بدن
  • بعد از کار روزانه، ورزش و یا حتی یک روز طولانی در خانه دوش آب داغ بگیرید
  • خواب کافی فراموش نشود

تغذیه مناسب

درمان استرس

درمان افسردگی با همین نکات ساده مثل خوردن، آشامیدن و ورزش کردن به راحتی انجام پذیر است، منتهی بسیاری از افرادی که زمان خود را در مطب های روانشناسی طی می کنند، این روش ها را باور ندارند و تصورمی کنند این تکنیک ها تنها برای سیاه کردن صفحه سایت و یا تبلیغاتی برای درمان افسردگی است

در حالی که برخی برای لاغر شدن و به اصطلاح خوش اندام شدن دست به رژیم های غذایی غلطی می زنند که چیزی جر انزوا و افسردگی برای این افراد ندارد.

دلیل ان هم این است که خود را از بهترین غذا های روزانه منع می کنند.

جهت درمان افسردگی وجود سبزیجات، میوه جات ، ماهی و تخم مرغ در دستور غذایی هفته شما باید حتما گنجانیده شود.

ورزش یوگا

یوگا یکی از ورزش های باستانی وفوق العاده شگفت انگیز است که بعد از چندین هزار سال از قدمت آن ،روز یه روز به اهمیت آن افزوده می شود و بسیاری از روانپزشکان وروانشناسان معتقدند از دارو های اصلی درمان افسردگی می توان در درجه اول به یوگا اشاره کرد. که متاسفانه به وجه ارزشی آن در کشور ایران آنگونه که باید پی برده نشده است.

شرکت در کلاس های هنری

کلاس های هنری به خصوص برای خانم ها مثل نقاشی، کار های دستی یکی از تکنیک های مهم جهت درمان استرس و حتی پیشگیری از استرس در سنین بالای چهل سال است.

حسن اینگونه کلاس ها سرگرم شدن و افزایش قوای انرژی و روحیه می باشد که باز هم از را ه های کلیدی بسیاری از روانشناسان جهت درمان افسردگی است.

معاشرت با دوستان

این خوب است که در بین برنامه هفتگی خود با دوستان نزدیک که می دانید اخلاقیات و روحیات نزدیک به شما را دارند، رفت وآمد داشته باشید، حتی شده یک ساعت در هفته با قرار در کافی شاپ یا رفتن به کوه و سپس گذراندن یک صبحانه دلچسب با دوستان، تاثیر فوق العاده زیادی در روحیه و درمان افسردگی دارد.

تمامیاین روش ها در مورد افسردگی هایی که یه مرحله حاد رسیده اند، درمان پذیر بوده اند و بسیار نتیجه بخش،که  توصیه می شود این برنامه ها را حداقل دوالی سه بار در برنامه روزانه و هفتگی خود قرار دهید.

مرکز مشاوره تلفنی مجیب

از مراکز مهم درمانی جهت درمان افسردگی می توان به سایت زندگی ما اشاره کرد که با انجام روش های موثر و برنامه ریزی های درست در جهت درمان افسردگی و حتی نشاط زندگی بیمار گام موثری برداشته است.

یکی از این برنامه ها  برای درمان افسردگی تا جای ممکن دوری از قرص های افسردگی است و همگام کردن بیمار با یک برنامه مفرح بخش می باشد،نکته جالب اینکه مرکز مشاوره تلفنی مجیب با پیگیری های منظم و انجام جلسات مشاوره ، خود نیز انگیزه موثری در ادامه روند درمان از سوی بیمار است و در نهایت منجر به درمان افسردگی به روش موثر می شود.

از آن جا که در هر درمانی چه جسمی وچه روحی این بیمار است که باید با روحیه و اراده خود باید پزشک  و درمان ها را با خود همراه کند، در ابتدای جلسات مشاوره، روان درمانگر در این مرکز ابتدا بر روی اراده و انگیزه بیمار به خوبی مشاوره می دهد تا برای جلسات دوم و سوم بتواند نیروی مصم تری را با خود جهت درمان همراه کند.

برای انجام این امر مهم می توانید با شماره تماسzendeghima.ir از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب چه روز های تعطیل و چه روز های غیر تعطیل با مرکز در تماس باشید.

 

 

 

 

 

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه