مشاوره ی مشکلات فردی، نفوذ به دنیای درون شما

مشاوره روانشناسی مشکلات فردی
   

مشکلات فردی و راه حل آن

بشر از بدو ورود خود به جهان هستی نسبت به شرایط حاکم همیشه با مشکلات بسیاری روبرو بوده است . هرچه جوامع پیشرفته تر شدند و ارتباطات گسترش یافت مشکلات وی هم به لحاظ کمی و کیفی تحت تاثیر قرار گرفت و مسائل مرتبط با آدمی پیچیده تر شد. این مشکلات یا فردی بوده اند یا در ارتباط با افراد دیگر به وجود آمده اند که در هر صورت بخش مهمی از آنها به درون ما و خود ما باز می گردد.

کلمات کلیدی(مشاوره ی مشکلات فردی|راهکارهای مشکلات فردی|مشاوره فردی|مشاوره روانشناسی  )
زمان مطالعه تخمینی : ۷ دقیقه

گیج شدن و استیصال و درماندگی در حل این مسائل موجب شده تا فرد احساس نیاز به راهنمایی و گرفتن مشاوره از افراد دیگر داشته باشد. در اینجاست که نقش مشاور پر رنگ شده و مراجعه به مشاوران و روانشناسان افزایش یافته است.

مشاوره مشکلات فردی

در زمانی که احساس می کنید خودتان ازعهده حل مسائل و مشکلاتتان بر نمی آیید و توانایی تصمیم گیری درست ندارید بهترین اتنخاب استفاده از مشاوره فردی است .

در مشاوره فردی مشاور با دریافت و گرفتن اطلاعات جزئی مهم در مورد شما، خانواده و شرایط زندگیتان بدون قضاوت به شما کمک می کند که مشکلات شخصی خود را با آرامش بررسی و حل نمایید .

مشاوران ما به علت آشنایی با تکنیک ها و روش های جدیدی که در زمینه رواشناسی فردی وجود دارد مشکلات شما را به درستی مو شکافی می کنند ، علت ها و دلایل آن را متوجه می شوند و به شما کمک می کنند که آنها را بر طرف نمایید. علاوه بر آن از آنجایی که همگی افرادی دلسوز و حرفه ای هستند به شما کمک خواهند کرد که دوباره جایگاه خود را در میان اعضای خانواده و جامعه بدست آورید. عواطف و احساسات منفی را کنار بگذارید و اعتماد به نفس از دست رفته خود را دوباره بازیابید .

از آن جایی که اکثر افراد به دلیل اینکه دوست ندارند اشخاص دیگر از مشکلات آنها با خبر شوند از مشاوره های فردی استقبال می کنند . مشاوره روانشناسی تلفنی هم نوعی مشاوره فردی محسوب می شود . شما می توانید با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی ما تماس حاصل نمایید و مشکلات خود را با ما مطرح کنید . ما امین و رازدار شما خواهیم بود و آنچه را که با ما درمیان می گذارید کاملاً شخصی بوده و در اختیار دیگران  و حتی نزدیکان شما قرار نخواهیم گذاشت.

مشاوره مشکلات فردی

موضوع مشکلات فردی

شما در طول مسیر زندگی با مشکلات یا مسائل بسیاری روبرو می شوید که ذهن شما را به خود مشغول می کند یا قدرت تصمیم گیری در مورد آنها را ندارید، یا به علت بعضی پیش آمدها و اتفاقات دچار مشکلات روحی – روانی و بحران می شوید .مواردی مانند انتخاب رشته تحصیلی مناسب، انتخاب شغل، ازدواج، استرس، اضطراب و افسردگی، بدبینی، منفی نگری، ناامیدی، تنش های ارتباط با دیگران، رفتارهای وسواسی و … .

پله پله تا رفع کامل مشکلات فردی

بسته به اینکه موضوع مشکل شما چه چیزی باشد مراحل و تعداد جلسات مشاوره متغیر است . گاهی مشکل بسیار ساده بوده و با یکی دو جلسه بر طرف می شود و گاه این مشکلات چنان ریشه های عمیقی دارند که با چند جلسه مشاوره مرتفع نمی شوند و نیازمند صرف صبر، آرامش حوصله و وقت می باشد.

در مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی ما شما می توانید بدون نیاز به مراجعه حضوری این جلسات را به صورت تلفنی انجام دهید. مصائب شما کوچک یا بزرگ باشد ساده یا خیلی پیچیده باشد برای مشاوران ما فرقی نمی کند آنها با احساس مسئولیت و نهایت شکیبایی و آرامش به شما گوش می دهند و شما را تا رسیدن به عملکرد منطقی و تصمیم گیری مناسب همراهی می کنند . شما می توانید با شماره ثابت ما از سراسر کشور و بدون نیاز به گرفتن کد و صفر از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب تماس بگیرید.

معمولاً جلسات مشاوره چه به صورت حضوری و چه تلفنی طبق فرآیند زیر انجام می شود :

  1. تعیین وقت قبلی یا گرفتن اولین تماس تلفنی
  2. پرس و جو مشاور در مورد علت مراجعه یا تماس
  3. تشخیص اینکه آیا فرد نیاز به درمان دارد یا خیر

در اینجا دو مورد پیش می آید :

۱٫۳ . اگر مشکل فرد بسیار جدی و حاد باشد به فرد متخصص با توجه به نوع مشکل ارجاع داده می شود تا مشکل را حل نماید.

۲٫۳ .اگر با مشاوره های فردی امکان حل مشکل باشد ادامه مشاوره انجام خواهد شد.

  1. تشخیص نیاز به ادامه جلسات مشاوره
  2. تعیین وقت بعدی
  3. بررسی وجود نیاز به مداخله خانواده

۱٫۶ . خیر  >>> انجام جلسات روان درمانی

۲٫۶ . بله >>> دعوت و در جریان گذاشتن خانواده به مشاوره >>>   ارائه راهکار برای فرد و خانواده

  1. حل مشکل

گام نخست مراجعه یا برقراری تماس تلفنی و مطرح کردن مشکل است. مشاور در این مرحله سعی به برقراری ارتباط صمیمانه و پرسیدن یکسری سوالات کلی و حاشیه ای دارد تا بتواند اعتماد شما را جلب کند.

در گام دوم یا جلسه دوم این ارتباط عمیق تر شده و مشاور سعی در مطرح کردن سوالات کلیدی و ورود به دنیای درون شما خواهد داشت. تا شما، خصوصیات فکری و رفتاری ، نگرش ها و دیدگاه های شما را بهتر بشناسد.

گام سوم نوبت به شناخت دقیق مشکل شما توسط مشاور می رسد. در این مرحله سوالات جز به جز بوده و مشاور به ارزیابی و تجزیه و تحلیل دقیق مسئله می پردازد تا به تشخیص درست از مشکلات فردی شما برسد.

گام چهارم مرحله عملی مشاوره و اولین قدم برای درمان عملی مشکل است. مشاور روش مناسب مقابله با مسئله ی شما را در اختیارتان می گذارد و باید ها و نباید های لازم در جهت انجام آن را به شما یادآوری می کند.

گام پنجم درمان کامل و ادامه ی ارتباط با مشاور است . در این مرحله اگرچه مشکل شما به طور کامل بر طرف شده و شما به آرامش نسبی و ثبات رسیده اید اما مشاور خیال شما را راحت می کند که اگر هم در آینده باز هم با مشکل مواجه شدید می توانید روی وی حساب کنید و او همیشه آماده ی همراهی شما می باشد.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه