شکست عشقی

شکست عشقی
   

شکست عشقی

ما زمانی از واژه شکست عشقی استفاده می کنیم که یک ارتباط را با عمقی بیشتر از ارتباط های  روزمره تجربه کرده باشیم.

با آغاز رابطه بین دو شریک عاطفی  دو طرف شروع به شناخت یکدیگر می کنند و به ویژگی های اخلاقی و رفتارهای  طرف مقابل در موقعیت های مختلف توجه می کنند. زمانی که این شناخت نسبی در آنها صورت می گیرد  به مرور زمان احساسی در آن ها به وجود می آید که این احساس شبیه به حس امنیت و آرامش است.

این حس امنیت و آرامش باعث می شود تا افراد به هم دلبسته شوند و این دلبستگی بنا و پایه  روابط انسانی است. تهدید شدن موضوع دلبستگی  به شریک عاطفی به هر شکل باعث ایجاد ترس و ناامنی در شخص می شود.

کلمات کلیدی( شکست عشقی| رابطه عاطفی |دلایل شکست عشقی| راهکارارهای شکست عشقی |مشاوره روانشناسی )
زمان مطالعه تخمینی : ۶ دقیقه

شکست عشقی همراه با خشم

وقتی کسی دچار شکست عشقی یا عاطفی شود، دو حس قوی در اودیده می شود، این دو حس عبارتند از خشم و ناامیدی. که این دو حس موجب می شوند تعادل روحی فرد بهم بخورد ،کسی که دچار شکست عشقی شده است  دائم تحت فشار هست و احساس ناامیدی می کند.وقتی شخص به این مرحله می رسد برای رهایی خودش از فشار خشم و ناامیدی از مکانیسم های  دفاعی استفاده می کند.

مکانیسم های دفاعی مجموعه رفتارهای ناخودآگاهی هستند که افراد در اتفاقات اضطراب آور خود بروز می دهند تا کمتر دچار آسیب شوند.

شخصی که دچار شکست عشقی  می شود احساس شکست، مورد سو استفاده قرار گرفتن، دوری، مورد بی توجهی قرار گرفتن و از دست دادن می کند که باعث ایجاد حالت هایی مانند غم ، اندوه ، ناراحتی ، افسردگی ، گوشه گیری و انزوا در شخص می شود.

وقتی شکست عشقی خورده اید اغلب دچار خطا در تصمیم گیری و البته تصمیم گیری های احساسی و بدون منطق  می شوید، بنابراین بهتر است در مرحله نخست افکار خود را نظم دهید. یادتان باشد شما بهترین مشاور  برای خودتان هستید.

شکست عشقی

راه های درمان شکست عشقی

وقتی که به یک جدایی دردناک عاطفی دچار می شوید این شکست عشقی در روحیه و زندگی شما تاثیر بسیار زیادی می گذارد.به طوری که احساس می کنید که ادامه زندگی برای شما غیرممکن است و تصورش سخت است که بتوانید با فرد دیگری رابطه ای را شروع کنید.برای حل این مشکل  به مراحل زیر عمل کنید.

_ احساسات خود را با خانواده و دوستان در میان بگذارید این بیان احساسات کمک بزرگی برای خروج از شکست عشقی است. منزوی بودن و تنهایی سطح استرس را بالا می برد و باعث از دست دادن تمرکز و ایجاد اختلال در کار و روابط  دیگر می شود. و در نهایت آسیب های جدی و غیر قابل جبران به سلامت جسم و روان فرد وارد می کند.

_ به خودتان اجازه بدهید که درد این جدایی  را حس کنید. اگر چه ممکن است فکر کنید که نمی توانید این درد را تحمل کنید ولی نگران نباشید چون قبول کردن این درد جدایی برای بهبود حالتان لازم است‌.

_ قوی باشید و این را به خاطر بسپارید که هنوز آینده را دارید. سخت است ببینید که کاخ آرزوهایتان فروریخت.  ولی باید بدانید که شما راهی طولانی را پیش رو دارید و در این راه ممکن است هزاران اتفاق بیفتد ، که شما نباید به این سادگی زندگی خود را ببازید. پس باید با تمام قدرت به راه خود ادامه دهید.

_ جدایی و شکست عشقی یک اتفاق پر استرس است که زندگی انسان را تحت تاثیر قرار می دهد. بعد از چنین تغییر بزرگی، شخص از نظر جسمی و روحی بسیار آسیب پذیر می شود. پس باید بیشتر مراقب خود باشید و کارهایی که باعث آرامش می شوند را انجام دهید مانند ، ورزش کردن، گوش دادن به موسیقی ، مطالعه کتاب های مورد علاقه، ورزش یوگا ، مسافرت، تفریح با دوستان و…

_ از شکست عشقی و جدایی درس بگیرید و سعی کنید علت انتخاب شریکتان  و رفتار و مشکلات رابطه را با خود مرور کنید تا به اشتباه خود در انتخابتان پی ببرید و دیگر آن اشتباه را تکرار نکنید باید احساستان را کنترل کنید.

شکست عشقی

_ امید داشته باشید و این را بدانید که این روزهای سخت جدایی و شکست عشقی به پایان می رسد و روزهای زیبای زندگی در انتظار شماست فقط کافیست که شما بخواهید و ایمان داشته باشید که زندگی برای آغازی دوباره در انتظار شماست.

فراموش نکنید که با یک مشاور روانشناس صحبت کنید و برای حل مشکل شکست عشقی از تجربیات افراد متخصص استفاده کنید.

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب

مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی  با بهره گیری از بهترین روانشناسان و مشاوران کشور، برای کمک به افرادی که دچار شکست عشقی شده اند، آنها را ترغیب به شناخت بیشتر و انتخابهای منطقی  می کند.

برای ارتباط با کارشناسان و متخصصان مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی فقط کافیست با شماره   zendeghima.ir   از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب تماس گرفته و از این خدمات به صورت رایگان استفاده کنید.

گاهی ممکن است فردی که دچار شکست عشقی شده است هنگام صحبت کردن با یک هم جنس خود احساس درک متقابل  بیشتری داشته باشد.

هدف کارشناسان و روانشناسان مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب ایجاد یک زندگی آرام برای شما هموطنان عزیز است، به زودی با همراهی شما همراهان به بهترین مرکز مشاوره روانشناسی  تلفنی در ایران تبدیل می شویم.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه