مشاوره روان شناسی در درمان اوتیسم

   

مشاوره روان شناسی در درمان اوتیسم

درمان اوتیسم باید زیر نظر متخصصان روان شناسی تحت درمان قرار گیرید. قبل از هر چیزی باید بیماری اوتیسم را بشناسید تا بهتر بتوانید درصدد درمان آن بربیایید. هر کودک و یا بزرگسال مبتلا به اوتیسم دارای نقاط قوت و چالش های منحصر به فرد خود می باشد. بنابراین هیچ چیزی به اندازه درمان مناسب به کمک متخصصان روان شناس در بیماری اوتیسم مناسب نیست. این درمان می تواند شامل: درمان های رفتاری, دارو درمانی و یا ترکیبی از هر دو باشد. بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم دارای شرایط اضطراری مانند اختلال خواب, تشنج و یا ناراحتی گوارشی هستند که با کمک متخصصان مربوطه می توانید کمک شایانی در برخورد با این افراد داشته باشید.

کلمات کلیدی( اوتیسم | علایم اوتیسم | درمان اوتیسم | انواع اوتیسم | مشاوره اوتیسم| کودک اوتیسم| کودکان اوتیسم )
زمان مطالعه تخمینی : ۸ دقیقه

آنجه در این مقاله به آن میپردازیم:

 • بیماری اوتیسم چیست
 • علایم اوتیسم چیست و چگونه آن را تشخیص دهیم؟
 • درمان اوتیسم و راهکارهای موثر آن

درمان اوتیسم با توجه به شرایط مرتبط با بیماری مورد تحلیل قرار می گیرد و تعدادی از مسائل پزشکی و روانی در اختلال با بیماری اوتیسم همراه هستند.

اوتیسم

این بیماری ها شامل:

 1. صرع
 2. مشکلات دستگاه گوارش
 3. تغذیه
 4. اختلالات خواب
 5. اختلال نقص توجه/ پیش فعالی
 6. اضطراب
 7. افسردگی
 8. اختلال وسواس فکری

برای درک بهتر و درمان مناسب برای افراد اوتیسم بهتر است که همیشه زیر نظر یک متخصص روانشناس باشید تا در هر زمان که نیاز است به شما در خصوص مشکلات به وجود آمده کمک لازم را کند. که بهترین مراکز, مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی می باشد که به صورت آنلاین و در هر ساعتی از شبانه روز پاسخ گوی شما هستند.

استفاده از دارو در درمان اوتیسم

بسیاری از خانواده ها برای درمان اوتیسم افراد خانواده هایشان از دارو کمک می گیرند. این دارو درمانی باید توسط پزشک تشخیص داده شده باشد تا اطمینان حاصل کنید که دارویی که برای درمان استفاده می کنید موثر است و مشکلات دیگری را برای فرد به وجود نیاورد.

به همین دلیل باید عوارض و خطرات جانبی آن دارو را بشناسید و درباره آن داروها اطلاعات لازم را کسب کنید تا بتوانید بهترین انتخاب را برای درمان داشته باشید.

اوتیسم چیست؟

اختلال اوتیسم شرایطی است که بر رفتار شخص, اجتماعی شدن و تعامل وی با افراد تاثیر می گذارد. هیچ درمان موثری برای اوتیسم وجود ندارد, اما روش های متعددی وجود دارد که می تواند عملکرد اجتماعی, یادگیری و کیفیت زندگی کودکان و بزرگسالان را بهبود بخشد. در نظر داشته باشید که درمان اوتیسم یک شرایط مبتنی بر طیف بیماری است به این معنی که بعضی افراد نیاز به درمان بیشتر و بعضی نیاز به درمان کمتری دارند.

هم چنین در مورد کودکان مبتلا به اوتیسم درمان اوتیسم تا قبل از سه سالگی بسیار موثر می باشد. با این حال بسیاری از درمان هایی که برای کودکان طراحی شده اند ممکن است در درمان بزرگسالان هم موثر باشد.

درمان اوتیسم

درمان اوتیسم با استفاده از تجزیه و تحلیل رفتاری

Aba یکی از روش های تجزیه و تحلیل رفتاری درمانی برای بزرگسالان و کودکان مبتلا به اوتیسم است. این رفتارها به مجموعه ای از تکنیک های طراحی شده برای تشویق رفتارهای مثبت با استفاده از سیستم پاداش اشاره دارد.

کودکانی که زیر ۵ سال سن دارند, معمولا با یک  درمانگر سرو کار دارند که معمولا چندین سال به منظور کمک به یک کوک با وی در ارتباط هستند تا بتوانند تجاوز و یا صدمات رفتاری را که پیش روی کودک هستند کاهش دهند. به این منظور ما مراکز مشاوره روانشناسی تلفنی را به شما پیشنهاد می کنیم که همیشه و آنلاین در دسترس هستند و مشاوران متخصص برای پاسخگویی را برای مشکلات شما دارند.

درمان اوتیسم با درمان رفتاری شناختی

یک نوع درمان صحبت به نام ( cbt) درمان شناختی رفتاری است که می تواند برای درمان اوتیسم کودکان و بزرگسالان به کار رود. در طول این جلسات افراد ارتباط بین احساسات, افکار و رفتارها را یاد می گیرند. این ممکن است به شناسایی افکار و احساساتی که موجب رفتارهای منفی می شوند کمک کند.

در سال ۲۰۱۰ این بررسی رفتاری شناختی که روی افراد انجام شد نشان داد که این درمان برای مدیریت اضطراب در افراد مبتلا به اوتیسم مفید است. هم چنین می تواند به آنها کمک کند تا احساسات دیگران را تشخیص دهند و در شرایط اجتماعی بهتر عمل کنند.

آموزش مهارت های اجتماعی در درمان اوتیسم

Sst))   آموزش مهارت های اجتماعی کودکان برای توسعه مهارت های اجتماعی است. این مهارت ها شامل مهارت های اجتماعی اولیه می شود مانند, مکالمه با دیگران و شوخی کردن و نشانه های احساسی است. که ممکن است این مهارت در نوجوانان و بزرگسالان هم موثر باشد.

بسیاری از افراد مبتلا به اوتیسم ممکن است از بعضی بوها و یا صداها خوششان نیاید و آنها را تحت تاثیر قرار دهد. ادغام درمان اجتماعی با درمان حسی موجب می شود که برخی از حواس های شما تقویت شود. و تلاش می کند که حس های شما را تحریک کند و پاسخ های فردی مناسبی را به آنها بدهد که این معمولا توسط یک مشاوره روانشناس و درمانگر حرفه ای می تواند انجام شود. تا بتواند مهارت های لازم را در این خصوص به افراد  دارای اوتیسم بیا موزد.

در مرکز روانشناسی تلفنی, ما دارای برترین متخصصان پزشکی و درمانی برای افرادان مبتلا به اوتیسم می باشیم و به صورت آنلاین در خدمت شما هستیم تا مشکلات شما را رفع نماییم بدون صرف هزینه و مشکلات رفت وآمدی که وجود دارد به صورت آنلاین می توانند در خدمت شما باشند.

درمان اوتیسم

کار درمانی برای درمان اوتیسم

Ot))  مراقبت های بهداشتی و درمانی است که بر مهارت های اساسی کودکان و بزرگسالان مبتلا به اوتیسم که در زندگی روزمره به آنها نیاز دارند تمرکز می کند.

برای کودکان این مهارت ها شامل, آموزش مهارت های حرکتی مانند مهارت های دست خط و مهارت های خود مراقبتی می باشد.

در بزرگسالان این مهارت ها شامل آشپزی کردن, تمیز کردن و پول شمردن و … می باشد.

از درمان های دیگری که توسط مشاوران مرکز روانشناسی تلفنی انجام می شود گفتار درمانی بر حسب نیاز هر فرد می باشد.

شما می توانید از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب از طریق تلفن ثابت بدون گرفتن کد یا پیش شماره حتی در ایام تعطیل با این مراکز تماس گرفته و از مزایای آنها بهره مند شوید. در این مراکز, مشاوره توسط برترین روانشناسان کشور و با انتخاب شما صورت می گیرد.

 

 

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه