حذف تنباکو و الکل شرط نجات از بحران

حذف تنباکو و الکل
   

در بسیاری از مقالات، برنامه های تلویزیونی و انواع مشاوره های روانشناسی توصیه زیادی می کنند که عامل های اساسی در ایجاد روند اعتیاد و بیماری های کشنده و ویروسی همین تنباکو و الکل هستند و با ذکر چند نمونه بیماری می خواهند که آن ها را ترک کنیم.

هدف از نوشتن این مقاله،گفتن موضوعات تکراری نیست، همه در مورد حذف تنباکو و الکل  و بیماری های مضر آن آگاهی داریم، اما چه کنیم که آن ها را واقعا از زندگی خود حذف کنیم.شاید اگر در مورد اختلالات جزیی تر هر یک بدانید،  بیشتر با عوارض و خطرات این دو ماده اعتیاد زا آشنا شوید و با نگرانی و تشویش حاصل از خواندن متن، فکری بکنید و چاره ای بیندیشید.

حذف تنباکو و الکل: تاثیر تنباکو بر بدن

حذف تنباکو و الکل

توتون و تنباکو یک داروی گیاهی هستند که حاوی نیکوتین می باشند و به عنوان  مواد اعتیاد آور در سیگار هم مصرف می شوند. هرچند سیگارهای موجود بیشتر از نیکوتین درست می شوند، آنها همچنین حاوی قندها، مواد نگهدارنده و مواد شیمیایی سرطانزا هستند، به این معنی که آنها باعث سرطان می شوند.

مواد شیمیایی موجود  شامل آرسنیک، کادمیوم، مونوکسید کربن، آمونیاک، بوتان، سیانور هیدروژن و غیره .. ی باشد. وقتی سیگار می کشید، نیکوتین عروق خونی بدن شما را کاهش می دهد و به دنبال آن فشار خون شما را افزایش می دهد. فشار خون بالا با مشکلات سلامتی وخیمی مانند سکته مغزی همراه است. نیکوتین همچنین ضربان قلب را افزایش می دهد و سیستم عصبی را تحریک می کند.

حذف تنباکو والکل: تاثیر الکل بر بدن

الکل محرک افسردگی است، یعنی اینکه عملکرد بدن و ذهن را کاهش می دهد.

اما چرا این اتفاق می افتد، به خاطر اینکه الکل این توانایی را دارد تا فعالیت بین نورون های مغزی را کنترل کند و بر تمامی اعمال بدن احاطه داشته باشد.

دقت کنید که تنها یک مقدار الکل می تواند عوارض بدی مثل سرگیجه، خواب الودگی و اختلال حواس را ایجاد کند.

در مورد  این ماده اعتیاد اور تعریف های انجام شده که یکی از این تعریف ها و ممنوعیت ها به سمت کودکان ونوجوانان است که به طور قطع نباید این دو قشر استفاده ای داشته باشند.

زیرا مضرف در این سنین تهوع، استفراغ، خواب آلودگی و عدم قضاوت درست را منجر می شود. همچنین شرایط حاد تر نیز می شود.

حذف تنباکو و الکل: تأثیرات کوتاه مدت ترکیب الکل و تنباکو

در ابتدا خوردن این دو با هم شاید تاثیرات چندانی را بر روی شما ایجاد نکند و شما چندان احساس بدی را در خود نداشته باشید اما هر کدام مکمل دیگری است در ایجاد افسردگی و این کار را تقریبا در هر بار مصرف افزایش می دهند.

این دو ماده اعتیاد آورنده خاموش؛ که کار خود را به خوبی انجام می دهند و به مدر راحل میانی مصرف مجبور می شوید، که دست به مصرف سایر مواد اعتیاد زا بزنید تا میزان افسردگی ایجاد شده تا حدودی از بین برود و عوارض ایجاد شده را کاهش دهد. اینگونه است که عدم حذف تنباکو و الکل مشکلات فراوانی را برای سلامتی بدن به همراه خواهد داشت.

حذف تنباکو و الکل:اثرات بلندمدت این دو ماده

اثرات دراز مدت مخلوط کردن الکل و تنباکو هنوز مورد مطالعه می باشد، اما آزمایش های اولیه نشان می دهد که مخلوط کردن این دو دارو می تواند پیامدهای طولانی مدت و جدی برای  سلامتی داشته باشد. مطالعات نشان داده است که  مصرف تنباکو و نوشیدن الکل همزمان می تواند خطر ابتلا به سرطان گلو و مری را افزایش دهد.

این ممکن است به این دلیل باشد که الکل مواد شیمیایی را در سیگار حل می کند در حالی که هنوز در گلو وجود دارد. این باعث می شود که عامل های سرطان زا در برابر بافت های حساس گلو به دام بیفتند. علاوه بر این، نوشیدن الکل و سیگار کشیدن بر بدن تاثیرات وحشتناکی را می گذارند.

 حذف تنباکو و الکل: ترک و درمان

حذف تنباکو و الکل

وقتی صحبت از درمان اعتیاد می آید یعنی باید هر چه زودتر مواد مخدر مصرفی را ترک کنید، گاهی وقت ها ترک مواد اعتیاد زایی چون سیگار، قلیان و الکل از بقیه مواد که شدت اعتیاد بیشتری دارند، بسیار سخت تر است زیرا این مواد را سالیان سال است که مصرف می کنیم و علاوه بر اعتیاد فیزیکی اعتیاد روانی هم به ان ها داریم.

برای ترک خیلی بهتر است که راهنمای یک مشاور را برای ادامه مسیر ترک انتخاب کنید زیرا بسیار ضروری است و بدون کمک روان درمانگر و روانشناس کار بسیار سخت و پر از  خطر می شود.

مرکزمشاوره تلفنی مجیب

برای گرفتن مشاوره در مورد خدف تنباکو و الکل برای همیشه می توانید از مشاوران سایت زندگی ما کمک بگیرید. این مرکز با سابقه مشاوره در زمینه اعتیاد و ترک اعتیاد توانسته این امر را با بهترین روش ها و در عین حال به روز ترین روش ها میسر کنند.

روش های نوین برای بسیاری مورد پسند نیست و این موضوع شاید به دلیل عدم امتحان پس دادن روش های ترک می باشد اما سایت زندگی ما در مورد تک تک روش های ارائه شده دلایل و قوانین خاص خود را دارد.

که افراد جهت حذف تنباکو و الکل می توانند با آرامش خیال اقدامات ترک را انجام دهند.

برای ارتباط با این مرکز می توانید با شماره تماس  zendeghima.ir از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب تماس حاصل فرمایید. البته سایت زندگی ما در ایام تعطیل هم مشغول به فعالیت می باشد.

 

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه