دلایل احتمالی زود انزالی مردان

زود انزالی در مردان
   

زود انزالی مردان چیست؟

زود انزالی مردان، بـه انزال غیر قابل کنترل مردان گفته می‌شود که قـبـل از دخول و یا بلا فاصله پـس از آن، انـجـام گیـرد. معمولا زود انزالی مردان بین ۳۰ ثانیه تا ۲ دقیقه بعد از دخول صورت می‌گیرد.

کلمات کلیدی:(زود انزالی مردان|دلایل زود انزالی|درمان زودانزالی|مشاوره زودانزالی|اختلال جنسی)

مدت زمان مطالعه:۷ دقیقه

زود انزالی مردان، موجب عدم رضایت زن و شوهر از کیفیت رابطه جنسی و زندگی زناشویی شان شده که البته افزایش اضطراب و استرس را نیز به همراه دارد. البته در صورتی که این مشکل دائمی نباشد جای نگرانی نیست و فقط زمانی که زود انزالی مردان همیشگی باشد و قبل از اینکه رابطه را شروع کنید و یا زمانی که تازه رابطه جنسی را آغاز کرده‌اید، اتفاق بیفتد، می‌شود به آن زود انزالی مردان گفت. به گفته روانشناسان، متاسفانه مشکل زود انزالی مردان در کشور ما بسیار بیشتر از سایر کشور ها است. دلیل زود انزالی مردان بیشتر مربوط به مسائل روحی روانی و آمادگی ذهنی و جسمی فرد هنگام مقاربت جنسی است.

 

اثرات مخرب زود انزالی مردان

دچار شدن به عارضه زود انزالی مردان، باعث بروز اختلالات روانی مانند اضطراب، افسردگی و سردی روابط بین زوجین می‌شود و بر روح و روان آنان تأثیر می‌گذارد. به همین دلیل، بسیار مهم است که درباره عارضه زود انزالی مردان بیشتر اگاه شویم و به موقع به مشاور و روانشناس متخصص مراجعه کنیم.

متخصص و روانشناس، سابقه فعالیت زناشویی و پزشکی بیمار را بررسی خواهد کرد و آزمایش کلی انجام خواهد داد. ممکن است مشاور بخواهد با همسر شما نیز گفت و گو کند چون زود انزالی مردان ممکن است دلایل بسیاری داشته باشد. متخصص، آزمایشات لازم را انجام می‌دهد تا مشکلات پزشکی بیمار را بررسی کند.

 

زود انزالی مردان

دلایل احتمالی زود انزالی مردان

در اکثر موارد، روانشناسان دلایل خاصی را برای زود انزالی مردان بیان نکرده‌اند و اصولا فرد با بالا رفتن تجربه جنسی اش می‌تواند انزال خود را به تأخیر بیندازد. البته بعضی موارد هستند که باعث زود انزالی مردان می‌شوند. مواردی که بیشتر جنبه روحی روانی دارند، مانند سکس در مکانی نامناسب که باعث اضطراب و استرس فرد شده و زود انزالی مردان را در پی دارد. به طور کلی عواملی که باعث زود انزالی مردان می شوند به دسته‌ های زیر تقسیم بندی می‌گردند:

کم بودن تحریک جنسی

فعالیت جنسی خوب، نیازمند مدیریت منطقی احساس در هنگام مقاربت و تجربه جنسی است. بنابراین، بسیاری از افراد جوان که تجربه فعالیت جنسی ندارند، در شروع فعالیت جنسی، از زود انزالی مردان رنج می‌برند که با به دست آوردن تجربه و هماهنگی بیشتر با شریک جنسی خود، این مشکل بهتر می‌شود.

فاصله زیاد بین مقاربت های جنسی

تعداد روابط جنسی با توجه به سن و سال، وضعیت سلامت جسمی و حالت‌ های روحی روانی فرد، متغیر است. با گذر زمان و افزایش سن هر شخص، منحنی فعالیت ‌های جنسی به طرف پایین حرکت می‌کند. برای مثال، یک فرد در سن ۱۸ سالگی ممکن است هر شب تمایل به رابطه جنسی داشته باشد در حالیکه یک مرد ۵۰ ساله ممکن است ۲-۱ بار در هفته و یا در سن بالای ۶۰ سال یک بار در یک هفته یا دو هفته نزدیکی جنسی داشته باشد. معمولا هر چه فاصله بین نزدیکی ها بیشتر باشد آستانه تحریک پذیری کم تر شده و باعث زود انزالی مردان می‌شود.

 

افسردگی و اضطراب

افسردگی و اضطراب و خوردن دارو های ضد افسردگی از عواملی هستند که در فعالیت های جنسی اختلال ایجاد می‌کنند. این اختلالات عبارتند از: کاهش میل جنسی، اختلال در نعوظ و زود انزالی مردان. اصولا یک ارتباط قوی بین حالت ‌های روحی فرد و تمایل به مقاربت جنسی وجود دارد. هر چه زن و شوهر آرام‌تر، با نشاط تر و کم استرس تر باشند، میل، توان و انزال دیرتر اتفاق می افتد و برعکس این موارد، استرس، اضطراب و افسردگی از عوامل نابودکننده فعالیت جنسی هستند.

مصرف داروها

داروهای ضد فشارخون، آرام بخش ‌ها، ضد افسردگی و ضد اضطراب ‌ها می‌توانند هم میل جنسی و هم قدرت نعوظ و هم زمان انزال را تحت تأثیر خود قرار دهند. مصرف داروها، یکی از موثرترین موارد تأثیرگذار روی زود انزالی مردان هستند. با مصرف بیهوده و سرخود داروها، زندگی و روابط خود را خراب نکنید.

روش های درمان زود انزالی مردان

کنترل هیجانات: پرهیز از هیجان‌ و حفظ آرامش نه تنها باعث از بین رفتن زود انزالی مردان شده، بلکه باعث طولانی شدن رابطه جنسی و حس رضایت زوجین می‌شود. پیشنوازی رابطه جنسی شامل لمس کردن ، ماساژ دادن و نوازش دادن بدن شریک جنسی، بدون انجام دخول است که در صورتیکه با آرامش همراه باشد می‌تواند به درمان زود انزالی مردان کمک فراوانی بکند. زن‌ها به ۲۰ تا ۳۰ دقیقه زمان برای تحریک شدن و آمادگی از نظر جنسی نیاز دارند، در حالیکه مرد ها به سرعت بیشتری تحریک می‌شوند.
بی حسی موضعی: استفاده از کرم های بی‌حس‌کننده مانند ژل لیدوکائین ۲% و اسپری ‌های بی‌حسی، می‌تواند در بهبود زود انزالی مردان موثر باشد. هنگام استفاده از این مواد بی حس کننده، به خاطر داشته باشید که باید آن‌ ها را قبل از شروع رابطه جنسی از روی آلت شست وگرنه مواد روی آلت مرد وارد واژن زن شده و باعث بی‌حسی او و دیرتر ارضا شدن همسرتان می‌شود.


همچنین ببینید:

دیر انزالی مردان در زندگی زناشویی

مردان سرد مزاج را تحت فشار قرار ندهید

مشاوره جنسی


استفاده از کاندوم: شاید این راه حل خیلی ساده ای به نظر برسد ولی استفاده از کاندوم به خیلی از افراد مبتلا به زود انزالی مردان کمک می‌کند. کاندوم در بیشتر مردان میزان تحریک پذیری را کاهش داده و از این طریق، زمان انزال را افزایش می‌دهد.

استفاده از تکنیک فشار: شروع به رابطه جنسی نمایید، تا زمانیکه احساس کنید درحال ارضا شدن هستید. از رابطه دست بکشید و از همسرتان بخواهید کلاهک آلت شما را فشار دهد، و این فشار را تا زمانیکه حس انزال از شما رفع شود، نگه دارد. بعد از اینکه فشار برداشته شد، حدودا ۳۰ ثانیه صبر کنید و بعد دوباره شروع به رابطه جنسی نمایید. ممکن است به علت فشار به آلت جنسی، آلت به نعوظ کامل نرسد، اما مشکلی نیست و بعد از تحریک بیشتر آلت، دوباره به نعوظ کامل می‌رسد.

 

زود انزالی مردان

درمان قطعی زود انزالی مردان در مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب

بهترین راه درمان اختلال زود انزالی مردان، ارتباط گرفتن با اشخاص باتجربه و خبره برای مشاوره، در مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب است. زود انزالی مردان، مشکلی است که تنها از راه صحبت و مشاوره حل می شود.

و اگر این امر توسط شخص ماهر و متخصصی انجام نشود، ممکن است فرد بیمار را دچار مشکلات بیشتری کرده و نتواند او را درمان کند. مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب، با بهره گیری از بهترین و خبره ترین روانشناسان کشور، در تمامی طول روز و ایام هفته، حتی روزهای تعطیل، پاسخگوی تماس های شما مراجعین محترم است.

متخصصان سایت زندگی ما، با استفاده از جدیدترین و به روزترین متد های علم روانشناسی، به معاینه و صحبت با بیماران می پردازند و در نهایت پس از تشخیص درست بیماری، مراحل درمان را آغاز می کنند.

مشاورین سایت زندگی ما، مانند دوستانی دلسوز، برای مراجعین خود وقت گذاشته و با حوصله فراوان پای صحبت های شما مراجعین عزیز می نشینند. آن ها بدون هیچ محدودیت زمانی پاسخگوی شما هستند و مشکلاتتان را با حفظ امنیت کامل، حل می کنند. یکی از مزیت های مرکز مشاوره تلفنی مجیب این است که شما عزیزان، بدون هیچ اتلاف وقتی، بدون اینکه زمان خود را صرف ماندن در ترافیک های سنگین شهری کنید، در منزل خود تلفن را برداشته و با شماره های سایت زندگی ما تماس می گیرید.

همچنین می توانید مشاور یا متخصص موردنظرتان را باتوجه به مشکل خود انتخاب کرده و با مشاورین آقا یا خانم صحبت کنید. هزینه مشاوره در سایت زندگی ما، برای رعایت حال شما دوستان گرامی طبق تعرفه سال گذشته نظام روانشناسی و مشاوره کشور می باشد. شعار ما : آرامش سهم همه مردم ایران زمین است. با ما تماس بگیرید تا در روابط زناشویی خود حس رضایت داشته باشید.

برای گفت و گو با مشاورین مرکز ما از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب در تمامی روزهای هفته و حتی ایام تعطیل با مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب به شماره zendeghima.ir تماس حاصل فرمایید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه