انتخاب همسر :۹ موردی که یک مرد برای انتخاب زن باید بداند

انتخاب همسر
   

انتخاب همسر از دیدگاه مرد و زن هر دو سخت است، این سخت بودن در جامعه ایرانی نه تنها از لحاظ اقتصادی بلکه از دیدگاه نوع انتخاب و نزدیک بودن معیار های طرفین همچنین تفاهمات شخصیتی کاری مشکل و گاها طاقت فرسا است.

کلمات کلیدی:(انتخاب همسر |انتخاب زن |معیار های ازدواج|ازدواج موفق)

مدت زمان مطالعه: ۵ دقیقه

انتخاب همسر در بیشتر مواقع با مشکل مواجه است زیرا نمی دانیم چه می خواهیم، چه کسی برای ما مناسب است و چه کسی می تواند همسر خوب آینده ما باشد.

در این مقاله بر روی انتخاب همسر از دیدگاه مردان و نکاتی که باید مرد ها برای انتخاب همسر حتما در نظر بگیرند تا بتوانند جلوی، مشکلات و اتفاقات ناخوشایند آینده را تا حد زیادی جلوگیری کنند.

انتخاب همسر: یک زن جوان انتخاب کنید

 

وقتی یک مردی تصمیم به ازدواج می گیرد یکی از معیار های مهمی که باید در نظر بگیرد سن طرفین است، در بسیار از مواقع گفته می شود تنها علاقه در بین طرفین مشکل را حل می کند، اما جدا از اختلاف سنی، به دلیل اینکه زنان امر باروری را بر عهده دارند قاعدتا زودتر تغییرات سنی را متحمل می شوند بنابراین اگر شما یک مرد ۳۳ ساله هستید، فرد مقابل شما باید بین ۲۵ تا ۲۷ سال باشد تا هم مشکلات و تفاوتهای سنی به حداقل برسد و همین اینکه زیبایی او خیلی زود تحت تاثیر قرار نگیرد.

شغل زنان را حتما در نظر بگیرید

اینکه گفته می شود شغل زنان را در نظر بگیرید منظور این نیست که زن شاغل بگیرید، شما باید این موضوع را بسنجید که اکثر بانوانی که مشغول کار بیرون هستند، اعتقادات و تصوراتی دارند که مطلقا نمی توانند مادر خانه باشند یا همسر بله قربان گو، او استقلال را دوست دارد و شما باید به آن احترام بگذارید،آیا با این موضوع مشکلی ندارید؟ پاسخ به این سوال شاید نیمی از طلاق های اینده را کم کند.

او به شما افتخار کند

همسری که انتخاب می کنید باید شما را به خاطر فیزیک و چهره ای که دارید، شغلی که دارید، اخلاقی که دارید، شما را دوست داشته باشد و به شما افتخار کند و اینگونه نباشد که از ویژگی های ظاهری و باطنی شما بیزار باشد و تازه بعد از ازدواج برنامه تغییرات شما را پایه گذاری کند!

زنی پر نشاط را انتخاب کنید

انتخاب همسر

کمتر مردی پیدا می شود که از زن سالم و پر نشاط فراری باشد، یک انسان سالم از شریک پر هیجان و امیدوار راضی است زیرا با او می خندد،انرژی می گیرد، به زندگی بیش از پیش امیدوار است و اتفاقات خوشایند دیگری که با اینچنین ویژگی های فردی از شریک زندگی می توانید زندگی بسیار ایده آلی داشته باشید.


مطالب مرتبط با این موضوع را می توانید در عناوین زیر مطالعه فرمایید:

چه عواملی اختلافات فرهنگی در ازدواج محسوب می شود؟

باورهای نادرست در ازدواج و تصورات غلط

تاریخچه و فلسفه ازدواج


 

طلاق در صحبت های او نباشد

یکی از تهدید کننده های جدی برای رابطه زناشویی طلاق است، استفاده از کلمه طلاق در بسیاری از مسائلی که می توان آن ها را با صحبت حل کرد یا اینکه به محض برخورد با مشکلی کوچک باید این رابطه را تمام کنیم و یا به درد هم نمی خوریم، اصلا مناسب ازدواج نیست و با مشکلات متعدد دیگری مواجه خواهید شد که دردسر ساز است و بهتر است انرژی و وقت خود را برای اینگونه افراد بیهوده صرف نکنید.

پیشینه و خانواده او را در نظر بگیرید

اهمیت خانواده فرد بدین منظور نیست که اگر او اکنون پدر و مادرش از هم جدا شده اند و یا فوت کرده اند، دیگر به درد ازدواج نمی خورند، منظور این است که خانواده و احترامی که او به کلمه خانواده و ماهیت خانواده می گذارد برایش مهم باشد، زیرا قرار است که شما با یکدیگر تشکیل خانواده بدهید و فرزندانی را تربیت کنید اگراین موضوع مورد اهمیت او نباشد،قاعدتا نمی تواند مادر خوبی برای فرزندان و همسر وفاداری برای شما باشد.

نیروی منطق در او بیدار باشد

نیروی منطق یکی از نیرو های بسیار واجب و ضروری در درون آدمی است که خالق هستی به ما عطا کرده است، در بسیاری از شرایط اتفاقاتی می افتد که از دست شما خارج است و اگر شریک زندگی شما نتواند احساسات، منطق و شرایط پیش امده را در کنار هم قرار دهد و به نتیجه درست و معقول برسد شما نمی توانید، در زندگی با او موفق باشید.

زیرا او حرف خودش را خواهد زد و باید گوش به فرمان او باشید.آیا اینگونه می توانید زندگی کنید؟

ویژگی های فردی او را در نظر بگیرید

 

اگر دختری که با او قرار است ازدواج کنید، اهل سیگار است، مشروب مصرف می کند، وقت خود را با دوستان صمیمی خود سپری می کند و شما از این موضوع ناراضی هستید، باید این به امر اهمیت ویژه بدهید، زیرا این مسئله اگر اهمیت داده نشود برای شما یک امر تهدید کننده طلاق است، یا باید فکر ازدواج با او را از سر بیرون کنید و یا باید در مورد ازدواج و مسائلی از این دست به تفاهم برسید.

از مشاور کمک بگیرید

همگی مشخصات بالا باید در نظر گرفته شوند این چند مشخصه جز ویژگی هایی هستند که نبود آن ها عاملین اصلی طلاق و از هم گسیختگی خانواده در جامعه بوده است. بنابراین ما این عوامل را مطرح کردیم تا شما بتوانید بهتر همسر مورد علاقه خود را انتخاب کنید .

اگر در موارد بالا با مشکلی مواجه شدید تنها کسی که می تواند به شما در این امر مهم کمک کند مشاور است، لطفا از خانواده، از دوستان و از همکار که در این رشته هیچ گونه تخصصی ندارند و تنها راهنمایی های فردی به شما می دهند؛ خودداری کنید.

مشاور با  اشراف بر تمامی زمینه های شخصیتی شما و او، تجربه و دانش کافی می تواند شما را درست راهنمایی کند.

مرکز مشاوره تلفنی مجیب

یکی از تخصص های ویژه این مرکز مشاوره های قبل از ازدواج است که نتیجه بسیار خوبی از این تحقیقات و مشاوره های افراد متقاضی ازدواج بوده است .

در طی این جلسات مشاوران به صورت جداگانهائه  در ابتدای کار از طرفین تست شخصیتی و روانشناختی می گیرندف که در ادامه با مشاوره های هر یک وخواسته های طرفین نقاط منفی و مثبت ازدواج را ابراز می کنند و با ارائه نکات منفی از شما می خواهند که آن ها را برطرف کنید و با ارائه نکات مثبت از شما می خواهند که ان ها را بیش از پیش تقویت کنید و یا متعادل نگه دارید.

اینگونه می توان عدم تفاهمات و دلسردی های موجود در رابطه را حل و فصل کرد. اگر تصمیم در رابطه ای هستید که میخواهی به ازدواج موفق منتهی شود، با مشاوران مجیب ارتباط برقرار کنید و جهت اینکار میتوانید بصورت مشاوره تلفنی ،  شماره تلفن از ساعت ۸ صبح تا ۱۲ شب حتی در روز های تعطیل می توانید ارتباط برقرار کنید.

 

 

 

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه