زنان در خانه خوشحال ترند یا در محیط کار؟

خوشحالی زنان
   

در این بخش در رابطه با مسئله خوشحالی زنان در خانه یا محیط کار بحث خواهیم کرد که زنان در کدام یک از این دو محیط خوشحال تر هستند، روز کاری ممکن است برای بسیاری پر از چالش و تنش باشد، اما تحقیقات اخیر نشان می دهد که حتی اکثر آمریکایی هایی که در مورد شغل خود شکایت دارند، اضطراب کمتری در محیط کاری نسبت به محیط خانه شان دارند. برای دریافت اطلاعات بیشتر و همچنین دریافت مشاوره از برترین مشاوران و روانشناسان کشور، هموطنان عزیز می توانند از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب به صورت همه روزه با سایت زندگی ما تماس حاصل فرمایند و از خدمات تلفنی و آنلاین این مرکز حتی در ایام تعطیل نیز بهره مند شوند. لازم به ذکر است که از سراسر ایران می توانید تماس حاصل فرمائید.

کلمات کلیدی:(خوشحالی زنان |بررسی خوشحالی زنان در خانه با محیط کار)

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

خوشحالی زنان

بررسی خوشحالی زنان در خانه با محیط کار

یک جامعه شناس مطرح و استاد مطالعات زنان در دانشگاه ایالتی پنسیلوانیا، گفت:

(ما یک شکاف جنسیتی بزرگ را کشف کرده ایم، زنان در محل کار شادتر از خانه هستند و گفتند که مردان در خانه شادتر از محل کار هستند)

محققین سطح کورتیزول ۱۲۴ نفر از کسانی را که شناخته شده است استرس زیست شناختی دارند، بررسی کردند. برای این، محققان ۶ بار آب بزاق دهان این افراد را در طی سه روز آزمایش کردند. یافته ها نشان می دهد که بر خلاف تصور دیگران، بالاترین میزان آرامش و خوشحالی زنان در محل کار است نه در خانه.

هنوز بسیاری وجود دارند که معتقدند زنان ایرانی به دلیل مسئولیت های زیاد خود در خانه، در صورت فعالیت خارج از خانه زودتر از زنان خانه دار خسته خواهند شد.

  • بررسی آزمایشات دیگر

محققان علاوه بر آزمایش بزاقی دهان، در طول مطالعه سؤالاتی از احساسات آنها پرسیدند. احساسات مردان در طول روز بدون تغییر گزارش شده است، اما زنان در محل کار بیشتر از محیط خانه شاد هستند.

بررسی علل خوشحالی زنان در محیط کار

اگر در چند دهه گذشته این نگرانی در رابطه با کار فقط برای مردان و پسران جوان بود که در مورد زندگی و تشکیل خانواده فکر می کردند، در دنیای امروز زنان و دختران به همان اندازه نگران دستیابی به شغل مناسب هستند. به گفته روانشناسان، استقلال مالی یکی از عواملی است که رضایت زندگی را افزایش می دهد و زندگی بهتر را فراهم می آورد. با این حال، هنوز بسیاری وجود دارند که معتقدند زنان ایرانی به دلیل مسئولیت های زیاد خود در خانه، در صورت فعالیت خارج از خانه زودتر از زنان خانه دار خسته خواهند شد.

  • زنان دارای شغل بیرون از خانه

یک روانشناس و استاد دانشگاه راجع به خوشحالی زنان در محیط کار می گوید: زنان دارای شغل از لحاظ اعتماد به نفس در شرایط های مختلف بهتر از زنان خانه دار ایران هستند. هموطنان و مشترکین عزیز می توانند برای کسب اطلاعات لازم در این رابطه با سایت زندگی ما که از سراسر ایران پاسخگوی شما عزیزان است، تماس حاصل فرمایند و از خدمات آن ها به صورت آنلاین و تلفنی حتی در روزهای تعطیل نیز استفاده نمایند.

مقالات پیشنهادی مجیب

نشانه های خوشحالی زنان در محیط کار با خانه

حضور زنان در محیط های کاری، فعالیت های اجتماعی حتی در سطوح کم تعداد، همچنین باعث افزایش اعتماد به نفس زنان و مردان در همه می شود. با توجه به سطح بالای تحصیلات و افزایش قابل ملاحظه در زنان تحصیل کرده، نمی توان انتظار داشت که آنها بیکار باشند و با فعالیت اجتماعی احساس رضایت می کنند. در عین حال، بسیاری از افرادی که به ما کمک کنند، از همان دسته هستند، زنان تحصیل کرده که انتظارات زیادی از خود دارند و اکنون فقط به امور داخلی خانه داری می پردازند. اولا ما به آنها توصیه می کنیم که در فعالیت های اجتماعی و کار شرکت کنندف چرا که سبب خوشحالی زنان می شود.

گروه مخالف با کار زنان در بیرون

با این حال، گروهی وجود دارند که می گویند سخت است برای زنان و همچنین نگهداری از کودکان و در عین حال کار کردن در محیط بیرون. اگر شما در مورد بسیاری از زنان شاغل و دارای فرزند سوال کنید، از این حجم فشار راضی نیستند و بسیاری حتی به دنبال بازنشستگی زود هنگام هستند. زنان بیشتر در معرض بیماری روحی نسبت به مردان در کشور ما هستند. به همین دلیل کار در محیط های کاری دیگر می تواند سرخوردگی برای آنها ایجاد کند و از سوی دیگر آنها را در معرض آسیب قرار دهد.

  • علل پافشاری کار بیرون در زنان

زنان در جامعه ما در این سال‌ها رشد قابل توجهی داشته‌اند، البته آنها به دلایل مختلف به عزت نفس نرسیده اند، بنابراین آنها نمی توانند مهارت های کاری خود را به بهترین نحو ارائه دهند. اما به دلیل اینکه زنان در این سال ها به طور چشمگیری در جامعه ما رشد کرده اند، قصد دارند تا خود را در جامعه نشان دهند. این خود یک سری فشار بر کارفرمایان ایجاد می کند که می توانند فشار کار آنها را افزایش دهند. به همین علت خوشحالی زنان را در محیط خانه بیشتر از محیط کار می بینند. جهت کسب اطلاعات لازم در این مورد با برترین مشاوران و روانشناسان سایت زندگی ما تماس بگیرید.

خوشحالی زنان

دلیل برخی برای خوشحالی زنان در خانه و محیط کار

شرایط زندگی مدرن و تغییر روابط اجتماعی و حس مسئولیت زنان برای تامین مالی خانه، در گذشته تغییر کرده است. این در حالی است که مسئولیت زنان اغلب در خانه نیز تغییر نکرده است. آنها پس از اتمام کار خود، مسئولیت سنگین خود را در صورت ازدواج و داشتن یک فرزند دارند. این اغلب منجر به نگرانی کمتر برای سلامت روانی آنها می شود و بنابراین بیشتر در معرض آسیب های جسمی و روحی قرار می گیرند. به همین دلیل خوشحالی زنان در خانه بیشتر است.

  • در صورت شاغل بودن زنان

محیط کاری زنان باید یک محیط امن و بدون استرس باشد؛ زیرا این اضطراب می تواند به فرزندان و خانواده منتقل شود و بنابراین نسل آینده را تحت تاثیر قرار می دهد. در چنین مواردی، من هرگز به زنان توصیه نمی کنم که در خانه نشسته و کار نکنند زیرا فقدان یک شغل نیز آسیب پذیر است و این احساس پوچی و بی تکلیفی نیز می تواند بر فرزندان آنها تأثیر بگذارد.

هموطنان گرامی که می خواهند در تمام طول روز و به صورت آنلاین مشاوره تلفنی دریافت نمایند می توانند با سایت زندگی ما تماس حاصل نمایند و در رابطه با خوشحالی زنان از خدمات مشاوران و روانشناسان برتر کشور از طریق تلفن ثابت بهره مند شوند. همچنین برای کسب اطلاعات بیشتر به صورت همه روزه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل با این مرکز با شماره زیر تماس حاصل فرمائید. شماره تماس:zendeghima.ir

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه