دوستی غیر ازدواج چه عواقبی را در پی دارد؟

دوستی غیر ازدواج
   

دوستی غیر ازدواج چه عواقبی در پی دارد؟ برخی از دوستی های قبل از ازدواج دختران و پسران دوستی هایی هستند که اهداف دیگری غیر از ازدواج دارند. این نوع دوستی ها ماندگار نیستند و طولانی مدت نیستند و مشکلات زیادی برای دختران و پسران ایجاد می کنند و این مسئله ( دوستی غیر ازدواج ) در این مقاله بررسی می گردد.

کلمات کلیدی:( دوستی غیر ازدواج| دوستی های قبل از ازدواج |مشکلات دوستی غیر ازدواج)

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

مشکلات دوستی غیر ازدواج

دوستی غیر ازدواج

رابطه احساسی

ازدواج دختران و پسران که برای ازدواج های غیر هدفمند انجام می شود، مشکلاتی را برای جوانان ایجاد می کند. جوانانی که برای این منظور یکدیگر را دوست دارند با وابستگی عاطفی وابسته هستند که به شدت از بین می رود. اغلب این دوستی ها از آشنایی نامناسب و استانداردهای نادرست ساخته می شوند و هر طرفی در این دوستی ها مسئول برقراری روابط است. به عنوان مثال، یک دختر و یک پسر که با یکدیگر دوستی غیر از زوج ها را در نظر دارند، آنها بر اساس معیارهای ازدواجشان انتخاب نمی شوند، زیرا آنها نمی خواهند ازدواج کنند ، این دوستی تنها به ضرر همه است و برای بسیاری از افراد مشکلات روحی ایجاد می کند.

تلاش برای تغییر دیگری به دلخواه خود، در بسیاری موارد خسته کننده است، و اگر طرف دیگر مجبور باشد این کار را انجام دهد، با ناراحتی، انتظار متقابل و کاهش اعتماد به نفس همراه خواهد بود.

عواقب دوستی که هدفی غیر از ازدواج دارد

همانطور که گفتیم، افرادی که با هدف ازدواج با هم دوستی نمی کنند، آنها براساس معیارهای ازدواج انتخاب نمی شوند، معمولا کسانی هستند که کمترین کیفیت اخلاقی را دارند و مسئولیت ازدواج ندارند. دختر و پسرانی که برای ازدواج با یکدیگر دوست هستند، در آینده دو حالت دارند: اول این است که آنها پس از مدت زمان طولانی مشکلاتشان بروز می کند.

دوم اینکه زمانی که یکدیگر را از لحاظ احساسی وابسته کردند و نمی توانند از هم جدا شوند، در این صورت طرفین تصمیم می گیرند که ازدواج کنند، غیرقانونی است، زیرا انتخاب آنها بر اساس معیارها نیست و برای آنها ازدواج مناسب نیست.

در این نوع ارتباط، حداقل یک شناخت وجود دارد و فردی که برای این نوع دوستی انتخاب شده، استانداردهای اخلاقی شخص دیگری را ندارد، به عنوان مثال، در برخی موارد، دختران رابطه دوستانه را دوست دارند، اما پسران فراتر از آن هستند و بیشتر در این روابط دختر مایل به انجام خواسته های پسر به خاطر ترس از دست دادن دوستی است.

بنابراین، بهتر است که این دوستی را به پایان برسانید، زیرا کاهش رابطه تدریجی و کاهش آن به یک دوست معمولی موثر نیست، زیرا افراد رابطه عاطفی با یکدیگر برقرار کرده و از لحاظ روانشناختی قوی ترند.

مشکلات دختر و پسر دوستانه از نظر روانشناسی

دوستی غیر ازدواج

بدبینی

یکی از مشکلات دوستی های زودگذر و ناخوشایند بدبینی است که تأثیر منفی روی ذهنیت آنها نسبت به جنس مخالف دارد.

انگیزه های مختلف در دوستی

هدف پسران و دختران از دوستی متفاوت است و زمانی که اهداف افراد متفاوت از ایجاد رابطه است، برای هر دو طرف یک مشکل وجود خواهد داشت. دختران این روابط را ازدواج تصور می شود ، اما پسران بیشتر احتمال دارد که به رابطه جنسی با جنس مخالف وارد شوند، و گاهی اوقات با گذشت زمان وارد رابطه می شوند.

اجبار  به ازدواج

اکثر خانواده های ایرانی به چنین روابط مثبت نگاه نمی کنند، به خصوص اگر قصد ازدواج نباشد. چندین بار افشای رابطه یا ایجاد شرایطی که مخالفت با ارزش های فردی یا خانوادگی افراد به خانواده ها می انجامد که روابط خود را با شرایط اجباری تغییر می دهند. ازدواج اجباری یکی از پیامدهای دوستی دختر و پسر است

مقالات پیشنهادی مجیب

روابط عجولانه

بسیاری از این افراد، در ترس از لزوما تنها ماندن، عجله برای ایجاد دوستی برای خود دارند، به دلیل اینکه آنها بی حوصله می شوند.

تغییر دیگری

گاهی اوقات در این دوستی ها، دو طرف سعی می کنند تغییر دیگری را انجام دهند، زیرا هر کس تصمیمی می گیرد تا آن را به عنوان اصل در نظر بگیرد. به همین دلیل تلاش برای تغییر دیگری به دلخواه خود، در بسیاری موارد خسته کننده است، و اگر طرف دیگر مجبور باشد این کار را انجام دهد، با ناراحتی، انتظار متقابل و کاهش اعتماد به نفس همراه خواهد بود.

قطع رابطه

بسیار دشوار است که روابطی را که در آن دوستان مدت زمان دوست بوده اند، قطع کنید و این به همان اندازه که شما فکرش را بکنید ناراحتتان می کند، اما باید توجه داشته باشید که اگر شما می خواهید روابط خود را پایان دهید، بهتر است از هم جدا شدن یک روزه و نه تدریجی باشد و در این دوره شما نباید گریه کنید و برای اینکه بتوانید به زندگی عادی خود بازگردید، باید با واقعیت روبرو شوید و چندین ماه خود را کنترل کنید. اگر شما به طور مداوم به این رابطه فکر می کنید، نمی توانید به زندگی عادی خود بازگردید.

یک نکته مهم

اگر تصمیم به قطع رابطه داشته باشید، این تفکیک باید یکباره انجام شود، نه به تدریج و یا با کاهش رابطه، زیرا کاهش تدریجی رابطه موثر نیست و کاهش رابطه باعث بازگشت مجدد می شود.

دوستی برای شناخت جنس مخالف

برخی از افراد با این هدف تمایل به دوستی دارند که قصد دارند یکدیگر را بشناسند، اما این کاملا اشتباه است. اگر میخواهید قبل از ازدواج بیشتر همدیگر را بشناسید، راه دیگری وجود دارد که از این دوستیهای نامحدود بهتر است. برای به دست آوردن این شناخت، لازم نیست دوستی و روابط عاطفی داشته باشید. بهتر است رابطه ای مانند دو همکلاسی یا دو همکار داشته باشید و پا را فراتر از آن نگذارید.

 

مشاوره مجیب برای دوستی غیر ازدواج

انسان یک موجود اجتماعی است که برخی از ویژگی های شخصی اش را در زندگی اجتماعی جستجو می کند. گاهی اوقات آن به عنوان یک عنصر از یک جامعه بشری در تنهایی و انزوا و گاهی در دل جمعیت عمل می کند. جنبه اجتماعی تنها به معنای برقراری ارتباط و تعامل با دیگران است، زیرا ارتباط برای یک فرد ضروری است. در طول تاریخ انسانی، آنها به صورت اجتماعی زندگی می کردند، حتی زمانی که انسان های اولیه با ساده ترین وسیله برای زنده ماندن زندگی می کردند.

روابط اجتماعی معمولا بین گروه همجنسان ایجاد می شود که یک مشکل عادی و روزمره است. اما در جامعه کنونی، روابط اجتماعی میان دو جنس با تغییرات فرهنگی و اجتماعی و تغییر ساختار خانواده ها بیشتر از گذشته است.

برای تماس با کارشناسان متخصص سایت زندگی ما برای دوستی غیر ازدواج از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره  zendeghima.irاز سراسر ایران تماس بگیرید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه