آمادگی نداشتن برای یک رابطه احساسی و نشانه های آن

Introverted persons brain 4 آمادگی نداشتن برای یک رابطه احساسی و نشانه های آن
   

شروع یک رابطه احساسی نیازمند رعایت چه نکاتی است؟ اینکه فقط عاشق باشید کافی نیست بله میدانم الان به چه چیزی فکر می کنید «آیا آماده شروع برقراری رابطه عاشقانه جدید هستید؟ بله که هستم و خیلی وقت هست که آماده این موضوع هستم فقط باید بدانم چطور شروع کنم. »

خب بحث ما فقط خواستار ارتباط عاطفی جدید نیست بلکه آماده بودن برای آن هم مهم است. پاسخ دادن به این سوال سخت خواهد بود چون شما باید به خودتان نگاه کنید و اعتقاد و رفتار و کردار خود را برای شروع یک رابطه خوب و صادق آماده ببینید. که در این صورت آسان نخواهد بود. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شروع یک رابطه احساسیمی توانید به صورت روزانه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با زندگی ما تماس حاصل نمائید.

 

آمادگی لازم برای شروع یک رابطه احساسی

چیزی که در اینجا به شما می گوییم این است که در حالت خواستن رابطه دوستانه همه چیز را می خواهید، احساس می کنید که مهربانید، درک می کنید، حمایت کافی دارید و…

اما پاسخ به این سوال را می توان گفت: آیا همین الان می توانید شروع به برقراری رابطه عاشقانه کنید؟ اگر پاسخ شما کاملا بله نباشد پس باید در شیوه تفکر خود بازنگری و ایجاد تغییرات کنید.

شروع یک رابطه احساسی

سوال این است که از کجا متوجه شوید برای شروع یک رابطه احساسی آماده هستید یا خیر؟ نشانه ها چیست؟ در ادامه چند نشانه درباره این موضوع آورده شده است. اگر هرکدام از نشانه های زیر را دارید، این بدان معنی است که شما برای شروع رابطه جدیدی آماده نیستید و باید کار خود را قبل از ایجاد رابطه جدید سالم و عاشقانه با دیگران آغاز کنید. این نشانه ها را بخوانید:

 

۱٫شما فرد مناسب را برای ایجاد روابط عاشقانه انتخاب نکردید

کسی که میخواهید عاشقش شوید، کسی نیست که دارای معیارهای مناسب باشد. این اشتباه وقتی است که از ابتدا فکر نکنید که واقعا میخواهید یک رابطه عاشقانه با شخص دیگری داشته باشید یا خیر.

دوستان و اعضای خانواده به شما می گویند که شما شخص درستی را انتخاب نکرده اید و شما به شدت مخالف هستید و سعی می کنید خودتان را ثابت کنید که می توانید با چنین فردی زندگی کنید و اگر شخصیت صحیح نداشته باشد می توانید آن را تغییر دهید .

نه، این کار نخواهد شد و شما نمی توانید او را عوض کنید. هیچ کس توانایی تغییر شخص دیگری را ندارد، مگر اینکه خود را از درون تغییر دهد. این ضربه بزرگی است.

اکثر مردم فکر می کنند که عشق و روابط عاطفی می توانند اختلال عاطفی دردناک یا تنهایی را درمان کنند. با این وجود، روانشناسان با اطمینان می گویند که برای ایجاد یک رابطه عاطفی جدید، ما باید با منطق خودمان مقابله کنیم و زمان بگذاریم و سپس می توانیم رابطه ای با یک شریک عاطفی جدید ایجاد کنیم

۲٫شما برای خوشحال بودن به او نیاز دارید

هنگامی که شما تنها هستید، اگر احساس بدبختی می کنید و فکر می کنید که رابطه عاشقانه ای برای این احساس بدبختی ایجاد کنید، باید بگوئیم که شما آماده نیستید که رابطه عاشقانه ای برقرار کنید.

شما به شخص دیگری نیاز ندارید که خوشحال باشید، اگر توانایی این کار را نداشته باشید، بهتر است ابتدا احساس شادی کنید که دلایل خوشبختی و خوشحالی شماست. همیشه، ملاقات و شروع یک رابطه عاشقانه با شخص دیگری باعث نمی شود که شما فقط در حضور او خوب باشید.

چیزی را پیدا کنید که قبل از وارد شدن به یک رابطه عاطفی جدید با کسی، شما را خوشحال کند. در این مورد، شما می توانید احساسات خوبی را با شریک خود به اشتراک بگذارید و از زندگی دو نفره لذت ببرید.

 

۳٫شما برای طرف مقابل همدردی می کنید

برخی افراد شروع به ایجاد رابطه دوستانه خود بر اساس حس ترحم و حس دلسوزی می کنند و آنها فکر می کنند آنها باید نقش روانشناس برای شریک خود داشته باشند. در این روابط هنوز آماده نیستید که روابط عاشقانه ای را در زندگی واقعی ایجاد کنید و تنها در تلاش برای آن باشید. لطفا روانشناس نباشید.

 

۴٫وقتی به دنبال کسی برای نجات خود هستید

وقتی به خود می گویید “من خیلی بد هستم” یا “چرا من نمی توانم به خودم مطمئن باشم”، در این وضعیت، شما آماده برای شروع یک رابطه عاشقانه نیستید، و شما ابتدا باید خودتان را درست کنید.

در این مورد، اگر فردی را با شرایط مشابه انتخاب کنید، رابطه شما در مراقبت از فرد دیگر موثر نخواهد بود. ابتدا کاملا وابسته به خود باشید و به زندگی شخص دیگری در رابطه عشقی خود تکیه نکنید.

 

۵٫شما به دنبال کسی هستید که شما را تکمیل کند

بله درست است. این هم اشتباه است شاید عبارت “تو نیمه گمشده من هستی” بسیار عاشقانه و زیبا است، اما به این معنی است که شما معیوب هستید و نه یک فرد کامل که می تواند به طور کامل بر روی شما حساب کند. زندگی واقعی نیازی به این چیزها ندارد. اگر می خواهید روابط عاشقانه خوبی داشته باشید، ابتدا باید خودتان را کامل کنید.

مقالات پیشنهادی مجیب

۶٫به دنبال عشق و عاشقی بیشتری هستید تا به دنبال موارد مورد علاقه خود باشید

برای شناختن روابط عاطفی خود، درست است، به این فکر کنید که که چقدر به دنبال منافع و علاقه خود هستید. به عنوان مثال، اگر در یک گروه هنری مورد علاقه شخص مورد نظر خود را پیدا کنید، تا در اینترنت کسی را پیدا کنید متفاوت است.
اگر واقعا به دنبال منافع و علاقه خود هستید، شروع یک رابطه عاشقانه با هر کسی منطقی است که هم همان زمان رخ دهد. اما اگر فقط به دنبال کسی هستید که او را دوست داشته باشید، این آمادگی را برای ایجاد یک رابطه عاشقانه نشان نمی دهد و علاقه و تمایل بیشتری برای ایجاد رابطه وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر در زمینه شروع یک رابطه احساسی می توانید به صورت روزانه از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب با زندگی ما تماس حاصل نمائید.

 

مشاوره مجیب برایشروع یک رابطه احساسی موفق

شروع یک رابطه احساسی

اکثر مردم فکر می کنند که عشق و روابط عاطفی می توانند اختلال عاطفی دردناک یا تنهایی را درمان کنند. با این وجود، روانشناسان با اطمینان می گویند که برای ایجاد یک رابطه عاطفی جدید، ما باید با منطق خودمان مقابله کنیم و زمان بگذاریم و سپس می توانیم رابطه ای با یک شریک عاطفی جدید ایجاد کنیم. آمادگی لازم برای شروع یک رابطه احساسی بسیار مهم است. با انجام این کار، می توانید اطمینان حاصل کنید که آماده آغاز یک فصل جدید در زندگی خود هستید.یا خیر در اینجا چند نکته گفته شد که به شما کمک خواهد کرد تا متوجه شوید که وقت آن است که تجربه جدیدی را تجربه کنید یا خیر.

برای تماس با کارشناسان متخصص مرکز مشاوره مجیب برای شروع یک رابطه احساسی از طریق تلفن ثابت و بدون گرفتن کد یا صفر با شماره  zendeghima.irاز سراسر ایران تماس بگیرید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

بدون دیدگاه