چگونه همچنان مثل روزهای اول ازدواج عاشق بمانیم؟

عاشق ماندن زوجین
   

در این بخش شما را با توصیه هایی برای عاشق ماندن زوجین مانند روزهای اول ازدواج آشنا خواهیم کرد اما باید این نکته را بدانید که همیشه در میان مردم این اعتقاد وجود دارد که یک رابطه طولانی بعد از مدتی برای طرفین خسته کننده و بی معنی خواهد شد. متاسفانه، در بسیاری از موارد، این اعتقاد بر زندگی آنها تاثیر می گذارد و در نهایت باعث خراب شدن روابط می شود. هنگامی که آنها با یکدیگر سرد می شوند و جذابیت قبل را برای یکدیگر نداشته باشند، فکر می کنند که آن ها آینده ای با هم ندارند. با در نظر گرفتن این مسئله، جدایی و طلاق گرفتن زوجین از یکدیگر، چیز عجیبی نیست. برای دریافت مشاوره و اطلاعات لازم در این باره می توانید از خدمات مرکز مشاوره روانشناسی تلفنی مجیب استفاده نمائید.

کلمات کلیدی:(روزهای اول ازدواج|عاشق ماندن زوجین)

زمان مطالعه: ۶ دقیقه

بررسی چگونگی عاشق ماندن زوجین

یک شنونده خوب برای صحبت همسر خود باشید. گوش دادن کلید اصلی موفقیت و شادی در زندگی و ازدواج های موفق است؛ روانشناسان بر اهمیت یادگیری این مهارت تاکید می کنند و این را در شخصیت زنان و مردان بسیار مهم می دانند.

درک زبان عشق همسرتان را بفهمید و در این زبان صحبت و عشق کنید. برای انجام این کار، فقط نگاهی به عشق خود کافی است

عاشق ماندن زوجین

هنر شونده بودن

هنر شنونده ای فعال بودن را حتما تمرین کنید که بدون شک وجود قلب یکی از مهم ترین اجزای گوش دادن فعال است. وقتی با همسرتان صحبت می کنید، دریچه های قلب خود را بگشایید، به حرف های همسر با جان و دل گوش کنید و بشنوید که حتی اگر لازم باشد جمله ها و عبارات او را تکرار کنید یا سر خود را تکان دهید، برای عاشق ماندن زوجین نیاز است که به او اطمینان دهید که حرف هایش را به خوبی می شنوید.

گوش دادن فعالانه

گوش دادن فعالانه به همسر باعث می شود همسرتان اطمینان حاصل کند که وقتی دچار ناراحتی می شود، کسی به او گوش می دهد، بدون قضاوت منفی، به درد و دل هایش گوش می دهد. هنگامی که به حرف های همسرتان گوش می دهید، راه حل مشکلاتش را ارائه ندهید، او ممکن است تا حدودی از راه حل مشکلاتش آگاهی داشته باشد، اما در این زمان فقط می خواهد شنیده شود، پس به این مسئله ای که بیان می کند کاملا گوش کنید.

عاشق ماندن زوجین با پذیرفتن یکدیگر

همسر خود را همان گونه که هست بپذیرید و قبولش کنید. بسیاری از زوج ها پس از ازدواج فراموش می کنند که آنها یکبار همسر خود را برای آنچه که اکنون بوده است انتخاب و ازدواج کرده اند. به عنوان یک زن و شوهر موفق، باید به یاد داشته باشید که شما هرگز نمی توانید همسر خود را تغییر دهید، حتی زمانی که شما متعهد به تغییر و مجبور کردن او برای تغییر رفتارش هستید، بیشتر بر مشکلات‌تان دامن خواهید زد و به جای اصرار داشتن به حضور چیز های محال که در همسرتان نیست بر ویژگی های قابل مشاهده و قابل درک شخصیت همسر خود تمرکز کنید که راه عاشق ماندن زوجین و یادگیری عادت های جدید را نیز تقویت می کند. همچنین برای مشاوره تخصصی و تلفنی نیز می توانید با سایت زندگی ما به صورت همه روزه تماس حاصل فرمائید.

نکاتی برای عاشق ماندن زوجین

مسئولیت پذیر بودن

پذیرش مسئولیت یکی دیگر از راز های موفقیت در زندگی مشترک است. متأسفانه بسیاری از زوجین وقتی اشتباه می کنند اشتباهات خود را گردن نمی گیرند و دلیل اصلی مشکلات زندگی مشترک خود را دیگری می دانند. زندگی مشترک خود را به عنوان یک پروژه مشاهده کنید، به عنوان زمانی که شما به یک پروژه کمک می کنید، شما در موفقیت و شکست خود، در زندگی مشترک و همچنین عاشق ماندن زوجین نیز کمک می کنید. هنگامی که شما و همسرتان در مورد توافق یا اختلاف نظر موافقت می کنید، سعی کنید مطمئن باشید که مسئولیت اظهارات و یا اقدامات خود را قبول کنید، به ویژه اگر رفتار غیر منطقی، ناراحت کننده یا بحث برانگیزی داشته اید.

مقالات پیشنهادی مجیب

بی‌واسطه عشق ورزیدن

درک زبان عشق، مهم ترین راز یک رابطه شاد و موفق است. با شناخت زبان عشق همسر خود و شناخت اولویت های شخصی و اخلاقی، می توانید از استعاره ها و رفتارهای شادی همسر خود که بیشتر او دوست دارد استفاده کنید. بعضی افراد عاشق کلمات و عبارات عاطفی را برای عاشق ماندن زوجین توصیف می کنند، بعضی ها چیزهایی را درباره عشق و عاشقی می نویسند، بعضی دیگر نامه های عاشقانه را می نویسند.

درک زبان عشق

بعضی‌ها نیز در آغوش گرفته شدن و بوسیدن را بهترین شیوه ابراز علاقه می‌دانند. درک زبان عشق همسرتان را بفهمید و در این زبان صحبت و عشق کنید. برای انجام این کار، فقط نگاهی به عشق خود کافی است و برای عاشق ماندن زوجین عشق واقعی خود را با خرید یک شاخه گل زیبا، قرار دادن یک یادداشت خوب بر روی میز و یا در کیف، دعوت به یک رستوران، حتی تماشای غروب آفتاب، و … نثار تنها همسفر زندگی‌تان کنید. برای درک بیشتر این موضوع می توانید از خدمات مشاوره ای سایت زندگی ما به صورت آنلاین و تلفنی استفاده نمائید.

عاشق ماندن زوجین

نادیده نگرفتن یکدیگر

غفلت و بی توجهی به همسر، بدترین سم است و تاثیر آن کاملا مؤثر است که ستون زندگی مشترک را به ناپایداری و سستی تضعیف می کند. اگر چه شاید نادیده گرفتن چیزی که به آن عادت کرده‌ایم یا برایمان آشنا یا در زندگی دائما همراه‌مان است، این بخشی از طبیعت انسانی ما است، اما در زندگی مشترک ما هرگز نباید به موقعیتی برسیم که بر خلاف آن متضاد باشد به هر حال برای عاشق ماندن زوجین لازم است که در هر شرایطی، به همسرتان احترام بگذارید، هرگز او را قضاوت نکنید و تا آنجا که ممکن است همیشه به او یادآوری کنید که همیشه او را دوست دارید و دریابید که برای شادی و خوشحالی او هر کاری انجام می دهید.

عزیزان و زوجین گرامی می توانند برای کسب اطلاعات لازم و همچنین دریافت مشاوره از برترین مشاوران و روانشناسان کشور از ساعت ۸ صبح الی ۱۲ شب حتی در ایام تعطیل و تمام روزهای هفته با سایت زندگی ما تماس حاصل نمایند و از خدمات آن ها بهره مند شوند. ضمنا برای کسب اطلاعات لازم و بیشتر در خصوص عاشق ماندن زوجین مثل روزهای اول ازدواج  با شماره زیر بدون گرفتن کد یا زدن صفر تماس حاصل فرمائید. شماره تماس:zendeghima.ir

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه