لمینت دندان موجب پوسیدگی دندان می شود؟

11 ماه پیش
لمینت دندان موجب پوسیدگی دندان می شود؟
   

روکش های سرامیکی یکی از محبوب ترین روش های ترمیمی زیبایی دندانپزشکی هستند. آنها پوسته های نازکی به رنگ دندان هستند که به جلوی دندان های شما چسبانده می شوند. لمینت دندان را می توان برای اصلاح طیف گسترده ای از مشکلات زیبایی از جمله شکستگی ها، ترک ها، شکاف ها و لکه ها استفاده نمود.

به هر حال، یکی از رایج ترین سوالاتی که بیماران در مورد ونیرها از متخصص دندانپزشکی می پرسند این است: آیا دندان ها با لمینت سرامیکی دچار پوسیدگی می شوند.

پاسخ سریع و ساده این است: خیر. در شرایط عادی، دندان ها نباید زیر روکش ها پوسیده شوند. در واقع، تا زمانی که روکش های شما به درستی نصب و نگهداری شوند، دندان های طبیعی شما به خوبی محافظت خواهند شد. اما اگر روکش ها به خوبی به دندان های طبیعی شما چسبانده نشوند، باکتری ها و ذرات غذا می توانند بین دو سطح گیر بیفتند.

با گذشت زمان، این می تواند منجر به پوسیدگی و دندان درد شود. علاوه بر این، اگر روکش‌های شما بیش از حد ضخیم باشند، در واقع می‌توانند فشار غیرضروری به دندان‌های شما وارد کنند که می‌تواند منجر به ترک خوردن یا شکستگی شود.

چطور متوجه شویم که دندان ها در زیر ونیرها پوسیده شده اند؟

همانطور که در بالا نیز اشاره نمودیم روکش ‌ها پوسته ‌های نازکی به رنگ دندان هستند که به سطوح جلویی دندان ‌های طبیعی شما چسبانده شده و می توانند طیف وسیعی از مشکلات دندان را از شکاف گرفته تا تغییر رنگ پوشش دهد. قیمت لمینت دندان نیز می تواند به دلیل نحوه کار و جنس آن نسبت به سایر ونیرها بیشتر باشد.

بعد از انجام کار چنانچه فکر می کنید که دندان های زیر روکش ممکن است پوسیده شده باشند، مهم است که فوراً با دندانپزشک خود تماس بگیرید. چند نشانه وجود دارد که باید مراقب آنها باشید، از جمله: لق شدن دندان ها، دندان های حساس، درد لثه و عفونت.

اگر هر یک از این علائم را تجربه کردید، متخصص باید ونیرهای شما را با دقت مورد بررسی قرار دهد. در برخی موارد، برای درمان پوسیدگی، روکش باید برداشته شود.

اگر دندان قابل نجات باشد، می توان روکش را تعویض نمود. اما اگر دندان خیلی از بین رفته باشد، دندانپزشک شما را در مورد گزینه های درمانی جایگزین با شما صحبت خواهد کرد. در هر صورت، مهم است که در اسرع وقت با دندانپزشک خود تماس بگیرید تا بتواند وضعیت را ارزیابی کرده و بهترین اقدام را انجام دهد.

لمینت دندان موجب پوسیدگی دندان می شود؟

آیا می توان لمینت دندان را روی دندان های پوسیده قرار داد؟

زمانی که صحبت از ترمیم یا بهبود ظاهر دندان ها می شود، ونیرها قطعا یکی از گزینه های بسیار محبوب هستند. لمینت دندان پوشش نازکی از مواد است که روی سطح دندان قرار می‌گیرد، در حالی که دور دندان را احاطه می نماید. اما در هر صورت بهتر است که قبل از تصمیم گیری، محدودیت های این روش را درک کنید.

لمینت دندان موجب پوسیدگی دندان می شود؟

ونیرها در درجه اول یک ترمیم زیبایی بوده و نمی توان آنها را روی دندان های پوسیده قرار داد. اما اگر به دنبال بهبود ظاهر دندان آسیب دیده یا ضعیف هستید، آن می تواند گزینه مناسبی باشد.

در مواردی که نمی توان دندان را نجات داد، دندانپزشک شما ممکن است ایمپلنت را برای جایگزینی دندان از دست رفته توصیه کند. ایمپلنت دندان پایه های تیتانیومی هستند که با جراحی در استخوان فک قرار می گیرند تا به عنوان پایه ای پایدار برای دندان های جایگزین عمل کنند.

پس اگر به فکر دریافت لمینت دندان هستید، حتما با یک دندانپزشک مجرب مشورت کنید تا در مورد اینکه کدام گزینه برای شما بهترین است شما را راهنمایی کند.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه