قیمت دوزینگ پمپ ها ایرانی و خارجی در سال 1403

2 ماه پیش
   

قیمت دوزینگ پمپ ها ایرانی و خارجی در سال 1403 چقدر است؟ دوزینگ پمپ های ایرانی و خارجی با داشتن تنوع زیاد و قیمت گذاری گسترده باعث سردرگمی مشتریان می شود. اینکه کدامیک از این دوزینگ پمپ ها می تواند برای شما مناسب باشد بستگی به کاربرد و نوع استفاده شما دارد. در سال 1403 رشد چشمگیری در زمینه تولید دوزینگ پمپ های ایرانی اتفاق اتفاده است. در ادامه ما به بررسی بازار و قیمت پمپ های تزریق ایرانی و خارجی پرداخته ایم و همه عوامل موثر در این زمینه را معرفی کرده ایم.

 

بررسی بازار دوزینگ پمپ در سال 1403

با توجه به خشکسالی های اخیر ایران و کم شدن منابع آبی زیرزمینی به همراه عدم مدیریت صحیح منابع آبی رفته رفته جمعیت به سمت مناطق حاشیه خزر و خلیج فارس افزایش پیدا کرده است. این مساله را می توان وابسته به آب دانست. با افزایش نیازهای آبی صنایع  و گسترده شدن شهرهای بزرگ استفاده از آب دریا و تصفیه پساب صنایع بیشتر از قبل اهمیت پیدا کرده است. به صورت کلی بازیابی آب در همه حیطه ها امر ضروری است و در حال رشد است. به دنبال ان صنایع و تجهیزات وابسته به آب و فاضلاب، تصفیه اب و پساب، کلرزنی و … هم رشد کرده است. با توجه به اینکه دوزینگ پمپ ها یکی از تجهیزات مهم در زمینه تصفیه آب محسوب می شوند بازار فروش آنها در ایران افزایش پیدا کرده است. دوزینگ پمپ ها در اصل پمپ هایی هستند که به منظور تزریق دقیق مواد شیمیایی مانند کلر، مواد ضد رسوب، آنتی اسکالانت و موارد دیگر مورد استفاده قرار می گیرند.

 

بررسی دوزینگ پمپ ایرانی در سال 1403

دوزینگ پمپ های ایرانی در سال 1403 رشد چشمگیری داشته اند. یکی از علت های مهم آن را می توان در مشکلات به وجود آمده از واردات پمپ ها دانست. واردات دوزینگ پمپ های ایتالیایی و برندهای مشهور دیگر در ایران سخت و پیچیده تر شده است. علاوه بر این، نوسانات ارز و افزایش آن به صورت مستقیم بر روی قیمت دوزینگ پمپ ها تاثیر داشته و باعث افزایش تصاعدی قیمت دوزینگ پمپ ها شده است. از این رو، بسیاری از مشتریان که به دنبال دوزینگ پمپ با کیفیت متناسب با صنعتشان هستند می خواهند آن را با قیمت منطقی بخرند این در حالی است که اغلب قادر به خرید دوزینگ پمپ های خارجی نیستند. ایت تفاوت قیمت در زمانی خودش رابیشتر نشان می دهد که شما نیازمند پمپ دوزینگ با دبی و فشار بالا باشید. تولید کنندگان دوزینگ پمپ در ایران با توجه به مشکلات پیش آمده به دنبال راهکارهای موثر بر اساس دانش فنی و تکنولوژی بوده اند و توانسته اند تولیدات خود را در سطح کیفیت بالاتر ارتقا دهند تا جایی برخی از تولید کنندگان دوزینگ پمپ در ایران محصولاتشان هم رده با محصولات خارجی همچون برند اتاترون است. یکی از مطرح ترین تولید کنندگان دوزینگ پمپ در ایران دوزینگ پمپ آیریک است. محصولات برند آیریک به دلیل کیفیت بالا و قیمت مناسب، داشتن ضمانت و خدمات پس از فروش بسیار مورد استقبال قرار گرفته است.

 

قیمت دوزینگ پمپ ها ایرانی و خارجی در سال 1403

 

بررسی قیمت دوزینگ پمپ ها ایرانی و خارجی 

اگر بخواهیم قیمت دوزینگ پمپ ها ایرانی و خارجی را با هم مقایسه کنیم باید معیارهای مهمی را ارزیابی کنیم. به عنوان مثال قیمت دوزینگ پمپ اتاترون 5 لیتر 7 بار در بازار از حداقل 80,000,000 ریال شروع می شود به بالا، این در حالی است که دوزینگ پمپ ایرانی آیریک 5 لیتر 7 بار از 62,000,000 ریال قیمت گذاری می شود. علاوه بر این، قیمت دوزینگ پمپ ایرانی آیریک 10 لیتر 10 بار از قیمت 126,000,000 ریال شروع می شود این در حالی است که به دلیل تحریم ها و مشکلات واردات اغلب دوزینگ پمپ های اتاترون 10 لیتر 10 بار در بازار پیدا نمی شود و یا در صورت وجود بسیار قیمت بالایی دارد. مهم ترین مشکل خرید دوزینگ پمپ های خارجی نبود قطعات و خدمات پس از فروش آن است. دوزینگ پمپ ها همانند هر وسیله دیگر بعد از مدتی کارکرد نیاز به تعمیر و نگهداری دارند و باید برخی از قطعاتشان تعویض شوند. به دلیل وجود تحریم ها و واردات کم دوزینگ پمپ های اتاترون همچنین نبود خدمات پس از فروش مشتریان قادر به تهیه قطعات نیستند و پس از خرابی یا مشکل در قطعات باید هزینه های سنگینی بابت قطعه بپردازند و در برخی از مواقع مجبور به خرید دوزینگ پمپ جدید هستند. البته این مشکل فقط مربوط به دوزینگ پمپ اتاترون نیست و برندهای دیگری همچون سکو، جسکو، اینجکتا، و … هم با چنین چالش هایی روبرو خواهید شد. 

 

مزایا و معایب دوزینگ پمپ های ایرانی و خارجی

یکی از مهم ترین معایب دوزینگ پمپ های خارجی نبود قطعات و خدمات پس از فروش است. علاوه بر این، با نوسانات ارز و افزایش آن قیمت دوزینگ پمپ های خارجی دائما در حال افزایش زیاد است که مقرون به صرفه نیست. همچنین دوزینگ پمپ های خارجی ضمانت هم ندارند و در صورت هر گونه مشکل شما نمی توانید از خدمات رایگان استفاده کنید. این در حالی است که برخی از دوزینگ پمپ های ایرانی همانند آیریک با تکیه بر دانش فنی و دانش بنیان بودن توانسته اند تولیدات داخلی باکیفیت همراه با ضمانت و خدمات پس از فروش ارائه دهند. 

 دوزینگ پمپ ایرانی آیریک مربوط به شرکت ایرسا الکترونیک آیریک است که یک شرکت دانش بنیان بوده و با استفاده از نیروهای ماهر و با تیکه بر دانش فنی و فناوری های نوین اقدام به تولید دوزینگ پمپ های با کیفیت کرده که به خاطر عملکرد خوب و قابل قبول در ایران پمپ های تزریق آیریک را حتی با نام اتاترون ایرانی می شناسند. با توجه به اینکه این برند قابل رقابت با پمپ های تزریق اتاترون و سکو است اما در عین حال قیمت کمتری نسبت به این برندها دارد. این مساله بخصوص زمانیکه دبی و فشار پمپ ها بالا می رود تفاوت زیادی ایجاد می کند که صرفه به خرید پمپ های دوزینگ ایرانی است.

دوزینگ پمپ ایرانی آیریک با داشتن 2 سال ضمانت و 5 سال خدمات پس از فروش این اطمینان را به کارفرما می دهد که در صورت مشکل یا خرابی به راحتی می تواند با کمترین هزینه برای تعمیر دوزینگ پمپ اقدام کنند و بدون وقفه به کار خود ادامه دهند.

 

 نکات مهم برای انتخاب پمپ های تزریق ایرانی و خارجی سال 1403

قبل از خرید دوزینگ پمپ ها باید به نکات مهمی توجه دشته باشید که برخی از این نکات مهم عبارتند از :

  • میزان غلظت سیال مورد استفاده و میزان خورندگی آن زیرا بسیاری از دوزینگ پمپ ها برای سیالات با غلظت مشخص طراحی و تعبیه شده اند. علاوه بر این اگر میزان خورندگی سیال زیاد باشد لازم است هد آن از نوع و جنس مقاوم تری استفاده شود مانند هد PVDF
  • شرایط محیطی و دما از دیگر نکاتی است که باید در خرید دوزینگ پمپ به آن توجه شود. زیرا سازندگان دوزینگ پمپ ها آنها را برای دما و شرایط خاصی تعبیه کرده اند و دستورالعمل های خاصی برای استفاده از پمپ دوزینگ  ارائه می دهند که باید به ان توجه شود.
  • بررسی ضمانت و خدمات پس از فروش به دلیل تعمیر و نگهداری راحت تر در آینده و اطمینان از افراد متخصص برای عیب یابی که می تواند هزینه های شما را در آینده کمتر کند.
  • قیمت دوزینگ پمپ که باید مقرون به صرفه و در عین حال با کیفیت باشد. 
  • بررسی امکان سفارشی سازی بر اساس نوع کاربرد در دوزینگ پمپ ها هم اهمیت زیادی دارد. زمانی را تصور کنید که شما نیازمند دوزینگ پمپ 5 لیتر 10 بار هستید و این پمپ با چنین مشخصاتی در بازار وجود ندارد. شما یا باید دوزینگ پمپی با دبی بالاتر و فشار مورد نظر تهیه کنید و یا دوزینگ پمی با فشار بالاتر با دبی مورد نظر که هر کدام از این موراد می تواند هزینه های بیشتری را به شما تحمیل کند. این در حالی است که به راحتی می توانید با سفارشی سازی دوزینگ پمپ 5 لیتر 10 بار با هزینه منطقی به کارخانه سفارش دهید. این زمانی ممکن است که بخواهید از دوزینگ پمپ های ایرانی خرید داشته باشید. 
  • توجه به نحوه نصب و راه اندازی و تنظیمات دقیق برای دوزینگ پمپ هم اهمیت زیادی دارد. حتماً در زمان خرید دستورالعمل های سازنده را از فروشنده و یا کاتالوگ بررسی کنید و مطابق آن پمپ را راه اندازی نمایید. زیرا بسیاری از مشکلات در همان ابتدا از عدم رعایت نصب و راه اندازی صحیح اتفاق می افتد. 
  • خرید از فروشندگان و نمایندگان معتبر و تولید کننده باعث می شود شما علاوه بر هزینه های کمتر بابت اطمینان از اصل بودن محصولات نیز خیال راحتی داشته باشید. 

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0

دیدگاه شما

بدون دیدگاه