آشنایی با اختلال سلفیتیس

اختلال سلفیتیس
   

اختلال سلفیتیس به اختلالی گفته می شود که افراد به طور مداوم از خود عکس سلفی می گیرند. ممکن است این اختلال خنده دار باشد ، اما امروز توسط تیم روانپزشکی امریکا اختلال سفلیتیس به اثبات رسیده است. اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که در طول روز از خود عکس سلفی می گیرید و در رسانه های اجتماعی منتشر می کنید ، ممکن است به اختلال سلفیتیس مبتلا شده باشید.

دو دانشمند به نام های بالاکاریشنان و گریفیتس به بررسی رفتار ۶۰۰ داننشجو در کشور هند در مورد اختلال سلفیتیس پرداختند و این نوع اختلال را به سه دسته تقسیم بندی نمودند.

بررسی اختلال سلفیتیس در میان دانشجویانی با میانگین سنی ۲۰ سال بر روی ۴۰۰ دانشجو آغاز گردید. پس از انجام آزمایش مشخص شده است که تقریبا ۳۰ درصد از دانشجویان مبتلا به اختلال سلفیتیس مرزی هستند و تقریبا ۴۰ درصد آن ها به سلفیتیس حاد و تقریبا ۳۰ درصد به سلفیتیس مزمن مبتلا هستند.

جالب است بدانید که این اختلال در میان مردان نسبت به زنان شایع تر است. همچنین شایان ذکر است که بیان شود ، دلیل اصلی این نوع اختلال کمبود اعتماد به نفس است که می خواهد اعتماد به نفس خود را از این طریق افزایش دهند. ثابت شده است این اختلال بیشتر در سنین ۱۶ تا ۲۰ خیلی رواج دارد.

اما مهم ترین نکته در زمینه اختلال عکس سلفی گرفتن، این است که با چه تعداد عکس سلفی گرفتن از خود در روز جزء افراد مبتلا به سلفیتیس هستند.

سلفیتیس

با این موارد ذکر شده در بالا آیا شما هم به اختلال سلفیتیس مبتلا هستید؟ اگر این گونه است نگران نباشید می توانید با بهترین مرکز مشاوره تلفنی ایران تماس حاصل فرمایید و از بهترین و جدید ترین روش های روانشناسان مرکز مشاوره تلفنی مجیب استفاده نمایید.

مرکز مشاوره تلفنی مجیب دارای با تجربه ترین و متخصص ترین  روانشناسان می باشد که در تمامی روز های هفته حتی روز های تعطیل از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزانی که مبتلا به سلفیتس هستید می باشند. برای تماس کافیست شماره zendeghima.ir  شماره گیری نمایید.

درمان با اختلال سلفیتیس

برای درمان این اختلال روانی امروزه راه حل های گوناگون و متنوعی ارائه شده است که افراد میتلا به این اختلال دیگر نگران این بیماری خود نباشند. با کمک یک مشاوره خوب می توانید به صورت تدریجی این خودشیفتگی دیجیتالی را کاهش دهید.

تقریبا ۵۵ درصد از افراد در روز حداکثر چهار سلفی از خود می گیرند و حدود ۹ درصد آنها بیش از ۸ سلفی در روز از خود عکس می گیرند. همچنین نکته جالب این است که تقریبا ۳۴ درصد از آن ها سلفی های که از خود می گیرند را در شبکه های اجتماعی منتشر نمی کنند.

شاید جالب باشد که بدانید بهترین راه حل برای درمان این اختلال دور بودن از گوشی تلفن همراه در ساعت های مختلفی در روز است. روانشناسان با راهنمایی های لازم در این خصوص به شما عزیزان کمک می کنند که بتوانید به راحتی از این اختلال روانی دور شوید .

مرکز مشاوره تلفنی مجیب یکی از معتبرترین و بهترین مرکز مشاوره های تلفنی کشور ایران است که سال های زیادی است در این امر  تجربه دارند. این مرکز مشاوره در تمامی روز های هفته حتی روز های تعطیل از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان می باشند. برای تماس با مرکز مشاوره تلفنی مجیب می توانید  با شماره  zendeghima.ir تماس حاصل فرمایید.

جلوگیری از اعتیاد به سلفی گرفتن

درمان اختلال سلفیتیس

سلفیتیس در واقع اعتیادی جدید در قرن امروز است . با این وجود هنوز برای درمان آن به دنبال راه حل های موثر تر می باشند. اگر شما هم نمی خواهید دچار این اختلال روانی شوید ، باید پیشگیری های لازم را در این خصوص انجام دهید تا مبتلا به اختلال سلفیتیس نشوید.

اعتماد به نفس خود را افزایش دهید، زیرا امروزه ثابت شده است، افرادی که دارای اعتماد به نفس پایین تری هستند بیشتر مبتلا به اختلال سلفیتیس می شوند.

در فعالیت هایی شرکت نمایید که سبب افزایس اعتماد به نفس و خود ارزش بینی شما شود.

سعی کنید کارهای ارزشمند تر دیگری انجام دهید ، تا زمان کمتری را به سلفی گرفتن از خود بپردازید.

همچینین می توانید زمانی که احساس کردید در حال  مبتلا شدن به سلفیتیس هستید با مرکز مشاوره تلفنی مجیب تماس حاصل فرمایید تا مشاوران مجرب و کار آزموده مجیب راهنمایی های لازم در رابطه با کنترل و پیشگیری این اعتیاد را به شما عزیزان ارائه دهند. برای تماس با مرکز مشاوره تلفنی مجیب کافیست شماره  zendeghima.ir شماره گیری نمایید.

مقالات پیشنهادی مجیب

حتی نگران این نباشید که به عنوان مثال امروز روز تعطیل است و نمی توانید با مرکز مشاوره تماس برقرار نمایید، زیرا سایت زندگی ما در تمامی روزهای هفته حتی روز های تعطیل از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان می باشد.

نتیجه گیری

اختلال سلیفیتیس امروزه جدید ترین اعتیاد در میان جوانان به شمار می آید که با انجام درمان های روانشناختی در مرکز مشاوره تلفنی مجیب قابل درمان است. اما همچنان دانشمندان در حال بررسی های لازم بر روی این اختلال و راه حل های درمان موثرتر و سریع تر هستند. اختلال سلفیتیس همان گرفتن عکس سلفی اما در تعداد زیاد است. جالب است که بدانید این اختلال نشات گرفته از اعتماد به نفس پایین است که افراد با انجام این کار سعی در مطابقت دادن خود با افراد مشهور و با اعتماد به نفس بیشتر هستند.

این اختلال بیشتر در سنین ۱۶ تا ۲۲ سالگی رواج دارد. همه ما شاهد این هستیم که برخی از افراد هر لحظه از زندگی خود در حال عکس گرفتن هستند و ممکن است آن ها را در فضای مجازی منتشر کنند و یا منتشر نکنند. در واقع در این اختلال مهم تعداد عکس هایی است که در روز از خود و زندگی خود گرفته می شود.

اگر شما هم فکر می کنید بیش از سه عکس در طول روز  از خود می گیرید ممکن است به سلفیتیس مبتلا شده باشید ، اما نگران نباشید می توانید با مرکز مشاوره تلفنی مجیب تماس برقرار نمایید و با کمک مشاوران با تجربه سایت زندگی ما به درمان و یا پیشگیری آن بپردازید.

مرکز مشاوره تلفنی مجیب در تمامی روز های هفته حتی روز های تعطیل از ساعت ۰۸ صبح الی ۱۲ شب آماده پاسخگویی به تماس های شما عزیزان می باشد. برای تماس می توانید با شماره  zendeghima.ir تماس حاصل فرمایید.

برای مطالب جذاب دنیای روانشناسی همیشه مارا دنبال کنید

0
برچسب ها :

دیدگاه شما

بدون دیدگاه